Skocz do zawartości

Recommended Posts

kurcze, to i ja się pochwalę. Kupiłam sobie ostatnio kask Ozone. totalnie dolna półka, na zasadzie kupienia kolejnej pary szpilek do lansu ;) ale jestem naprawde miło zaskoczona. Kask idealnie dopasowany do mojego łebka, tak że w końcu nic mi na głowie nie lata jak żyd po pustym sklepie. Kask oczywiscie szczekowy, z blendą. Pinlocka nie ma, ale mnie niepotrzebny. W poprzednim kasku miałam i praktycznie z niego nie korzystałam, bo albo otwarta szczeka albo lekko uchylona szybka - bo mi wiecznie duszno. A jak szyba calkiem zamknięta to szybka na paruje ale moje okulary i owszem ;)

tak więc jesli ktoś chce kupic cos mega budżetowo to naprawde polecam. http://allegro.pl/ka...5582154818.html

a.. i kupiłam tez z tej samej firmy crossowy, ale na razie nie testowałam, więc sie nie odzywam ;)

Edytowane przez Motylowa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@dakarowy:

Masz jakies nowe +/- Nexx'a x.d1 voyager po 3 miesiacach uzytkowania?

Czy te dwa ponizsze Nexx'y roznia sie jedynie malowaniem, nazwa i cena? Sprawdzalem opis i nie znalazlem zadnych roznic (chyba ze cos przeoczylem?).

http://m.moto-akcesoria.pl/kask-motocyklowy-nexx-xd1-voyager,p,73812

http://m.moto-akcesoria.pl/kask-motocyklowy-nexx-xd1-nexx-xd1,p,73778

Czy mial ktos mozliwosc sprawdzenia w praktyce w/w Nexx'a VS Nishua Enduro Carbon? Albo w ogole przetestowanie w/w Nishua?

http://m.moto-akcesoria.pl/kask-nishua-enduro-carbon,p,68586

Edytowane przez kiziol23

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie - jak Ci się URZYTKUJE ? :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co szukalem info o tych nexxach to chyba faktycznie nexx x.d1 voyager od nie-voyagera rozni sie tylko tym, ze ma kolorowe grafiki a nie-voy jest jednokolorowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@dakarowy:

Masz jakies nowe +/- Nexx'a x.d1 voyager po 3 miesiacach uzytkowania?

Czy te dwa ponizsze Nexx'y roznia sie jedynie malowaniem, nazwa i cena? Sprawdzalem opis i nie znalazlem zadnych roznic (chyba ze cos przeoczylem?).

http://m.moto-akceso...voyager,p,73812

http://m.moto-akceso...exx-xd1,p,73778

Czy mial ktos mozliwosc sprawdzenia w praktyce w/w Nexx'a VS Nishua Enduro Carbon? Albo w ogole przetestowanie w/w Nishua?

http://m.moto-akceso...-carbon,p,68586

Wygląda na to, że to te same kaski, innych wad kasku nie znalazłem (no może poza rysowaniem się wewnętrznej części szybki i pinlocka, w górnej jej części, od gumy uszczelniającej, pisałem o tym chyba prędzej, teraz jest to bardziej widoczne, niby w niczym to nie przeszkadza, bo nie jest na wysokości wzroku, ale...) :roll:

Uważam, że za te pieniądze powinien być lepiej wykonany, w linkach co podałeś mają strasznie wysokie ceny, ja kupowałem za ok.1250 zł z przesyłką.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki Dakarowy :)

Zgadza sie ze sklep z linkow, ktore podalem ma wysokie ceny, ale nie zamierzam tam docelowo kupowac kasku, wrzucilem bo maja raczej kompletne opisy + zdjecia.

Mial ktos do czynienia z Nishua Enduro Carbon w praktyce i moze wskazac jakies +/-?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po mojemu:

1 -Nie kupować w sieci - jeśli nie przymierzyłeś w sklepie.

2- dobrze przemyśl - spróbuj znaleźć szczękowy.

Powodzenia

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przymierzałem tego Nolana w sklepie.

Zastanawiałem się nad szczękowym,ale nic mnie do niego nie pociąga..

Myślę na określeniem "głośny kask",bo pewnie chodzi o aerodynamikę,w moim po prostu wieje w uszy co jest nie do zniesienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W każdym wieje, a wg mnie szczękowy dużo ułatwia - ale oczywiście Twój wybór.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W każdym wieje, a wg mnie szczękowy dużo ułatwia - ale oczywiście Twój wybór.

Szczególnie w temperaturach +25 stopni szczękowy robi wielką robotę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temperatury nie brałem pod uwagę,zaczyna się mieszanie w głowie. :o

Przeważnie po mieście jeżdżę,więc mogłoby być przyjemniej.

Polecacie coś z tych szczękowców do siedmiu stówek,może akurat mają na miejscu w sklepie to bym sobie przymierzył?

W sumie to chciałem przymierzyć jednego,chyba Caberg Duke,ale koleś powiedział że jak ma być cicho to odradza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam Nolana N91 i jest ok. Głośno jest we wszystkich prawie. Szybciej to głośniej i tyle. Za tą kasę patrz na bezpieczeństwo, wygodę i jakość. Komfot kosztuje więcej. Tak czy tak brałbym tylko szczękowy.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W moim Nitro przy 50km/h czasami nie da się znieść hałasu.

Zobaczę jutro czy mają mój rozmiar Nolana N91,cena nie jest dużo wyższa od mojego przedziału.

Ma znaczenie biały,czy czarny kolor,czy to tylko kwestia gustu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W moim Nitro przy 50km/h czasami nie da się znieść hałasu.

Zobaczę jutro czy mają mój rozmiar Nolana N91,cena nie jest dużo wyższa od mojego przedziału.

Ma znaczenie biały,czy czarny kolor,czy to tylko kwestia gustu?

biały - mniej nagrzewa się latem i dobrze widoczny na drodze (w sensie bezpieczeństwa)

czarny - nagrzewa się, słabo widoczny na drodze, brud widać bardziej niż na białym, respekt na dzielni

raczej tylko kwestia gustu

Edytowane przez red
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam czarny mat C3 i gdybym dzisiaj kupował to szczękowy i biały albo biało-niebieski pod kolor pojazdu ;-) . po mieście używam otwartego kasku sharka /skuter.../ a w C3 moge jechac z otwartą szczęką i wysuniętą blendą do 100 na godzinę - w upale to bezcenne . normalnego pełnego gara raczej w naszym zmieniajacym się klimacie juz nie kupie . nastepny bedzie C3 pro lub jego następca - one mają tylko jedną wadę są naprawdę duże w rozmiarze xl - xxl , ta skorupa jest po prostu wielka ale wygodna ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe ale mnie C3 jakoś dziwnie uwierał, pewnie mam kwadratowy łeb. Postawiliśmy na NeoTec i nie żałujemy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może to nie ten wątek i abstrahując od tego, że nie wolno jeździć z otwartym kaskiem szczękowym (instrukcja obsługi)

to jego otwarcie zmienia jego wyważanie, na tyle, że nawet przy nie wielkiej prędkości można w bardzo niefortunnym miejscu złamać kręgosłup.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Caberg Duke jest za tą kasę ok

Dla mnie ma jeden problem. Nawiew z przodu się nie zamyka. To duży kłopot wbrew pozorom. W poprzednim Cabergu zaklejałem otwory taśmą.

Jeśli chodzi o kolor, to tylko biały jest praktyczny wg mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z kaskami jak z babami - jeden woli grube a drugi blondynki :-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może to nie ten wątek i abstrahując od tego, że nie wolno jeździć z otwartym kaskiem szczękowym (instrukcja obsługi)

to jego otwarcie zmienia jego wyważanie, na tyle, że nawet przy nie wielkiej prędkości można w bardzo niefortunnym miejscu złamać kręgosłup.

Ostatnio oglądałem Caberga, który ma homologację do jazdy z otwartą przyłbicą. Całkiem ciekawy stosunkowo tani nawet.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam nolana n90 i jestem zadowolony. Wcześniej jeździłem pełnym ale teraz za nic w świecie nie zamieniłbym szczęki na integrala.

Jeżeli chodzi o jazdę z otwartą szczęką to nolan ma blokadę aby podczas jazdy się nie zamknął i chyba to chodzi w jeździe z otwartą szczęką. Bo prawdę mówiąc wówczas niczym się nie różni od kasków otwartych więc nie widzę problemu do jazdy z otwartą szczęką.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jestem w szoku,wszyscy są za szczękowcami. :shock:

Znowu namieszane we łbie mam.Do tej pory miałem problem z wyborem grafiki,teraz od początku muszę zacząć.

Pszemo,to wszystko przez Ciebie. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×