Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja tylko niosę pomoc :D

A na poważnie, to kupisz szczękowca i będziesz zadowolony. Ja jeszcze jeżdżę w integralu i wkurzam się bo:

napić się nie można, głupio się wchodzi na stację paliw w pełnym hełmie (nieraz nie chce mi się rozbierać), w terenie cza otwierać szybę - szczęka byłaby lepsza, w gorące dni to już nie wspominam jaki to luksus.

Pewnie dużo by tu jeszcze wymieniać - ale sam widzisz, że korzyści jest mnóstwo.

I koniecznie bierz z blendą - niektóre nie mają, a można o tym nie pamiętać i później się żałuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mogę coś powiedzieć o Nolanie N86 bo sam używam takiego w kolorze białym. Wcześniej miałem szczękę Sharka więc jakieś porównanie również mam. Jeśli chodzi o samo wykonanie N86 to jest bardzo fajne, wyściółka jest na prawdę OK, od 2 sezonów nic nie ugniata, nic nie drażni. Można ją oczywiście całą wyjąć i wyprać. Jeśli chodzi o wysokie temperatury to szczerze powiem, że otwierając szybę na max nie ma wielkiej różnicy między szczęką a integralem. Po zamknięciu szyby wentylacja też daje radę, ja zawsze jeżdżę w kominiarce i nie grzeje się za bardzo po otwarciu wszystkich wlotów.

Porównując te 2 rodzaje kasków z podobnej półki cenowej za integralem przemawia oczywiście wygłuszenie i to w Nolanie jest OK ( nie mam porównania ze szczękami np za 2tys pln). N86 ma blendę i pinlock z uszczelką, która ma teoretycznie zapobiegać rysowaniu się szyby. Niestety szyba w górnej części i tak się rysuje ale nie jest to w polu widzenia więc ma to tylko charakter estetyczny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do szczękowców to mogę polecić Schubertha - nawet C2 jest bardzo fajnym kaskiem - ma może dużą skorupę, ale jest mega wygodna (dla mnie) i cicha, a ponadto ma super wentylację (genialne rozszczelnienie szybki) i blendę. Jest raczej dla okrągłogłowych niż kanciastoportych. Kanciaste głowy lepiej pasują do szczękowców Shoei.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Shark Evoline 3 wygląda ciekawie. Shubertów nie mam możliwości przymierzy i pewnie już poza granicą finansową jak Shoei.

W poniedziałek chyba jadę się przymierzać,takie modele na mnie czekają:

Shark Evoline 3

-Nolan n104 evo

-Caberg Duke

-Shoei Neotec

-Shark Openline

-LS2 FF370

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podpowiem, że w nolanach trzeba uważać na wersje "special" bo zwykle są okrojone z wyposażenia w stosunku do wersji normalnych. Może nie mieć pinlocka, blendy czy czego tam jeszcze ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj byłem oglądać i w sumie wybór padł na:

-Shark Evoline 3,tylko ze względu na "zawijaną" szczękę na tył(szyba zostaje z przodu).Blenda przeciwsłoneczna zepsuła się podczas przymierzania,podobno już drugi taki przypadek w sklepie,wypada kawałek plastiku,niby nie problem ale na drodze już go nie znajdziesz. Ze względu na budowę brak Pinlocka,tylko anty-fog chemiczny. Cena 999zł,w malowaniu Hakka 1069zł(bardzo ładne malowanie).

-Nolan N104 EVO promocja chyba 933zł,żadnych zastrzeżeń nie mam,tylko nie ma już tej zbajerowanej szczęki z Evoline 3.

-Nolan N86 integral,mój pierwszy wybór,najlepiej się w nim czuje.Ciężko się nakłada,jakby człowiek na świat przychodził. :) Jak już się przeciśniemy to świetnie leży,grube "mięso" opatula szyję,pewnie się czuję.

Cena jakoś 570zł biały,z grafiką 650zł blenda i pinlock w komplecie jak w N104.

Nie wiem jeszcze jaki wybrać,Shark jak dla mnie na ostatnim miejscu no ale czekam jeszcze na Wasze podpowiedzi.

PS.Jak ktoś szuka Nolana to promocje są teraz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj byłem oglądać i w sumie wybór padł na:

-Shark Evoline 3,tylko ze względu na "zawijaną" szczękę na tył(szyba zostaje z przodu).Blenda przeciwsłoneczna zepsuła się podczas przymierzania,podobno już drugi taki przypadek w sklepie,wypada kawałek plastiku,niby nie problem ale na drodze już go nie znajdziesz. Ze względu na budowę brak Pinlocka,tylko anty-fog chemiczny. Cena 999zł,w malowaniu Hakka 1069zł(bardzo ładne malowanie).

-Nolan N104 EVO promocja chyba 933zł,żadnych zastrzeżeń nie mam,tylko nie ma już tej zbajerowanej szczęki z Evoline 3.

-Nolan N86 integral,mój pierwszy wybór,najlepiej się w nim czuje.Ciężko się nakłada,jakby człowiek na świat przychodził. :) Jak już się przeciśniemy to świetnie leży,grube "mięso" opatula szyję,pewnie się czuję.

Cena jakoś 570zł biały,z grafiką 650zł blenda i pinlock w komplecie jak w N104.

Nie wiem jeszcze jaki wybrać,Shark jak dla mnie na ostatnim miejscu no ale czekam jeszcze na Wasze podpowiedzi.

PS.Jak ktoś szuka Nolana to promocje są teraz.

To Ty sobie jeszcze sam nie odpowiedziałeś???

Z Twojej wypowiedzi odpowiedź jest prosta...

Bierz to w czym Ci najwygodniej...

Najwygodniejszy jest najtańszy...

itd...

Albo nie... bierz sharka... będziesz rekinem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo nie... bierz sharka... będziesz rekinem :)

Nie, zobacz co rekiny robią z kobietami:

1401969609_1_gigalol_pl.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To Ty sobie jeszcze sam nie odpowiedziałeś???

Z Twojej wypowiedzi odpowiedź jest prosta...

Bierz to w czym Ci najwygodniej...

Najwygodniejszy jest najtańszy...

itd...

Albo nie... bierz sharka... będziesz rekinem :)

Mój wybór prosty,tylko czy praktyczny..większość z Was poleca szczękowce.

Nigdy takiego nie miałem,a przy moich niewielkich przebiegach jak kupie następnego integrala to szczękowca mogę się już nie doczekać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No, no - jak zaczniesz jeździć, to dopiero zaczniesz jeździć - i wtedy docenisz.

Ja też kupiłem motka i "nie będę wiele jeździł" - a tu walnąłem 10 tysi w sezon :shock: - no niewielkie latanie - po bułki.

Edytowane przez Pszemo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój wybór prosty,tylko czy praktyczny..większość z Was poleca szczękowce.

Nigdy takiego nie miałem,a przy moich niewielkich przebiegach jak kupie następnego integrala to szczękowca mogę się już nie doczekać.

Ale przecież jak masz ochotę na szczękowca, to kup sobie szczękowca, a nie czekaj co Ci forum podpowie...

Przymierz sobie tego duke'a... Ja mam Caberga Konda i nadal jestem z niego zadowolony... aczkolwiek szumi bardziej niż integral...

Cóż samo życie - jak nie urok to sraczka...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mój pierwszy motek,ostatnim zrobiłem 600km przez cały sezon. Dakara mam od kwietnia i poza kupnem i dojazdem chyba też 600 zrobie.

Kask mam sześć lat,a wygląda jak nówka.Tylko wieje po uszach i blenda się marzy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale przecież jak masz ochotę na szczękowca, to kup sobie szczękowca, a nie czekaj co Ci forum podpowie...

Przymierz sobie tego duke'a... Ja mam Caberga Konda i nadal jestem z niego zadowolony... aczkolwiek szumi bardziej niż integral...

Cóż samo życie - jak nie urok to sraczka...

Fajny ten DUKE,mierzyłem tylko moja szczęka praktycznie dotyka kasku. Sprzedawca odradził, przy upadku może boleć.

Może ktoś się wypowie na temat Evoline 3 i N104,w necie jest mnóstwo pozytywnych komentarzy, ale kto to pisał...

Taki Shark to fajny wynalazek,chociaż myślę że trochę za drogi:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mój pierwszy motek,ostatnim zrobiłem 600km przez cały sezon. Dakara mam od kwietnia i poza kupnem i dojazdem chyba też 600 zrobie.

Kask mam sześć lat,a wygląda jak nówka.Tylko wieje po uszach i blenda się marzy.

Qrde, to po co mota kupować, żeby 600 rocznie robić?

Teraz rozumiem przebiegi z allegro :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze można o kaskach rozmawiać , zbliża się zima...

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze można o kaskach rozmawiać , zbliża się zima...

Ach te kaski, kaski

Jak ktoś ma trochę kaski, to se może nawet i kupić kaski... po co ma gadać??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Strasznie marne te konwertible moim zdaniem, takie cuda na kiju. Szczękę otworzysz na światłach, do fajki czy tankowania, poza tym tylko pełny do jazdy. Tak więc cały ten myk jakiś taki nie tego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam 4 sklepy pod ręką z moto. Objechałem 4 i w każdym utwierdziłem się że muszę dozbierać kasy na jeden porządny.

Inne co mierzyłem w cenie do 1tys zł to jakoś mi nie pasowały. Założyłem Neotec-a i jak w innej bajce...

Żona też mierzyła te same marki co i ja i też polubiła Neotec-a. Ale kupiliśmy jej Multiteca i jest zadowolona..

Edytowane przez Robi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×