Skocz do zawartości

Recommended Posts

rozumie ze kupiłeś 104-ke, i od razu odkryłes dwa defekty tego kasku, zapięcie mnie też uwiera, jakoś nieszcześliwie zaprogramowali, ale do tego przywykniesz;) natomiast z pinlockiem są problemy, to chyba wynika z jego wielkości, ja swòj całkiem musiałem zdjąć bo poodklejała sie ta silikonowa uszczeleczka, podklejałem ją silikonem, bawiąc sie przez godzinę wykałaczką ;)

Niestety gwarancja nie obejmuje pinlocka, możesz go delikatnie zdjąć ale jak zostanie ci ta uszczeleczka od pinlocka na szybie kasku to bedziesz miał problem, najlepiej wcześniej przekręć te grzybki po bokach na szybie, one są od regulacji przylegania pinlocka do szyby, naprawde to ważna rzecz aby pòźniej dobrze je wyregulować bo pinlock może ci nie przylegac do szyby kasku i syf bedzie ci leciał miedzy pinlock a szybę, na internecie jest manual Nolana 104 w ktorą strone tymi grzybkami krecić aby dociągnąć lub zluzować docisk.

Ps. Raby od nas, pamietam ze zlotu w Leśnicy też uszczeleczke w 104 stracił.

Tak kupiłem 104-kę. Zapięcie po prostu musi być luzno. Co do pinlock'a,to nie ruszam.W sklepie mówili,żeby normalnie zdjąć i wyczyścić,ale ten farfoch nie przeszkadza,więc nie będę ryzykował.

Dzięki za radę.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta silikonowa uszczeleczka jest megadelikatna. Zwyczajny fajans. Ja kupiłem akcesoryjny pinlock, bo oryginał popsułem prawie od razu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to czas zająć się ponownym kompletowaniem stroju :evil: . Wybrałem już, że chcę sobie kupić shoei hornet tylko są różne typy. Są jakieś DS, Adv i inne pierdoły, czym one się od siebie różnią, ktoś wie, używał i może coś polecić?

Adv - to advenczer, no jakby inaczej

DS - Dolny Śląsk, na jakby inaczej

inne pierdoły - zapewne reszta świata, no jakby inaczej ;)

Ta silikonowa uszczeleczka jest megadelikatna. Zwyczajny fajans. Ja kupiłem akcesoryjny pinlock, bo oryginał popsułem prawie od razu.

Bo Ty Jacku to psuj jesteś!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No to czas zająć się ponownym kompletowaniem stroju :evil: . Wybrałem już, że chcę sobie kupić shoei hornet tylko są różne typy. Są jakieś DS, Adv i inne pierdoły, czym one się od siebie różnią, ktoś wie, używał i może coś polecić?
Ven nie wiem jak inne tzw. dualowe shuje się spisują i czym się różnią, ale mam Horneta DS i mogę napisać że :

1. bardzo dobrze leży na głowie - przynajmniej na mojej, wygodny, nigdzie nie uciska, nie lata po glacy, dobrze dopasowany

2. szeroki kąt widzenia, jak ktoś ma klaustrofobię też może używać :)

3. jak ktoś jeździ w okularach to spokojnie wchodzą i nie przeszkadzają

4. posiada moje ulubione zapięcie typu DD :)

5. pinlock robi robotę i nic się z nim nie dzieje można spokojnie go zdjąć i założyć jeżeli zajdzie taka potrzeba

6. mega prosty mechanizm szybki działa bez zarzutu, szybka szczelnie się zamyka

7. bardzo dobra wentylacja przy wysokich temperaturach - wloty/wyloty przód , środek, tył oczywiście otwierane/zmykane tak, że można sobie różnie strumień powietrza ustawić,

8. waga ok 1500 g , nie wiem czy to dużo czy mało, jak dla mnie akceptowalna i po dłuższej jeździe kark nie odpada i ogólnie ok.

9. trudno mi napisać czy jest cichy czy głośny, jak dla mnie jest w miarę cicho, ale do tej pory używałem innych kasków na innych motocyklach i wszystko co jest po tym jest dla mnie ciche :)

10. blenda by się przydała bo muszę czasem ciemne okulary zakładać

11. nie wiem czy da się założyć i jak leży w nim jakieś urządzenie pierdzące w uszy

łot i tyle ;-)

Edytowane przez Dziadek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hornet jest dużo głośniejszy od Uvexa Enduro, głównie ze względu na to, że szyba nie przylega na bokach po to aby można było ją zamknąć mając założone gogle :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hornet jest dużo głośniejszy od Uvexa Enduro, głównie ze względu na to, że szyba nie przylega na bokach po to aby można było ją zamknąć mając założone gogle :)

Gogle pod szybę ? :shock: A Uvex nie leżał mi na głowie normalnie mam M Uvex w tym rozmiarze był ciasny jak cholera L niby dobre, ale też jakoś nie leżało siakiś taki był .... ale to moje subiektywne odczucia Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gogle pod szybę ? :shock: A Uvex nie leżał mi na głowie normalnie mam M Uvex w tym rozmiarze był ciasny jak cholera L niby dobre, ale też jakoś nie leżało siakiś taki był .... ale to moje subiektywne odczucia

Tak to sobie Shoei wymyślił :)

zgadzam się z tym co wypunktowałeś i jeszcze jeden plus to szyba wytrzymała na rysowanie, na pewno bardziej niż w Uvexie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak z podmuchami wiatru i większymi prędkościami vs Uvex? Tam było to dosyć odczuwalne....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem co masz na myśli pisząc większe prędkości :), bo przy jeździe ponad 140 mój wieśniak zaczyna być trochę wrażliwy na podmuchy wiatru - niska waga motka daje o sobie znać ( ja razem z motocyklem ważymy niewiele więcej niż gotowy do jazdy Dakar bez jeźdźca :) ) . Nie mniej jednak przy prędkościach 100-140 Shoei znosi wiatr bardzo dobrze, wiadomo nie tak może dobrze jak kask na sporta. Daszek robi swoje, ale raczej jak byś chciał patrzeć do góry :) no oczywiście w komplecie jest zestaw badziewek jak byś chcial zdemontować daszek, i jeździć bez . Przy normalnej pozycji wszystko jest ok .

Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nokian ja?

Mam HJC

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

mogło mi się coś p...ąć, jak to na zlotach bywa :twisted: w każdym razie ktoś miał zwisającą bezwładnie uszczeleczkę od pinlocka na szybie kasku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hornet jest bardzo fajnym kaskiem. Ożywam od 2 lat (?) - warto jeżeli głowa będzie kompatybilna. Jeżeli pasował Ci Multitec to jest szansa, że Hornet nie przypasuje. Jedyne co jesienią i zimą denerwuje to, że wentylacja jest za dobra. :) Można dokupić jakąś szmatkę pod brodę dedykowaną.

Spróbuj poszukać jeszcze Arai Tour X3 lub X4 - choruję od dłuższego czasu na coś takiego, ale używki w stanie "mint" jeszcze nigdy nie znalazłem - Shuje trafiają się regularnie. Za mojego dałem 800 - był praktycznie nowy. Nowe kosztują tyle samo co inne nowe tej klasy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hornet jest bardzo fajnym kaskiem. Ożywam od 2 lat (?) - warto jeżeli głowa będzie kompatybilna. Jeżeli pasował Ci Multitec to jest szansa, że Hornet nie przypasuje. Jedyne co jesienią i zimą denerwuje to, że wentylacja jest za dobra. :) Można dokupić jakąś szmatkę pod brodę dedykowaną.

Spróbuj poszukać jeszcze Arai Tour X3 lub X4 - choruję od dłuższego czasu na coś takiego, ale używki w stanie "mint" jeszcze nigdy nie znalazłem - Shuje trafiają się regularnie. Za mojego dałem 800 - był praktycznie nowy. Nowe kosztują tyle samo co inne nowe tej klasy :)

Już znalazłem horneta w ludzkich pieniądzach choć nie używanego. Jak będzie za duży przewiew to na wiosnę kupię sobie drugi na szosę, na dwie szuje aktualnie mnie nie stać.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja używam X4 jestem bardzo zadowolony, chociaż muszę przyznać że sporą chwilę zajęło mu dopasowanie się do mojej niestandardowej łepetyny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj założyłem PIN locka do Horneta, sprawuje się doskonale, rano było ok 5'C a na pin locku zero zaparowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ktoś coś na temat wie?

Oneal Sierra Adventure

1_max.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja. Kupiłem na próbę 2 sztuki do przymiarek i... odesłałem. Największa wada - uśmiejesz się - pierdoła... Za krótki pasek zapięcia, co powoduje, że nie da się ubrać kasku ze wstępnie zapiętym zapięciem i tylko go dociągnąć pod szyję - musisz za każdym razem rozipnać całkiem i po założeniu przewlekać DD. Dla mnie niedopuszczalne. Gdybym chciał go sobie zostawić - pasek do przerobienia.

Dodatkowo - szczęka jest tak mocno wysunięta i wygięta w dół że przy pochyleniu głowy uderzasz się nią w mostek. wygląda to super, ale funkcjonalnie bez sensu.

Wykonanie - dokładnie takie jak cena. Schuberth to nie jest, ale LS2 też nie - taka średnia półka. Spod czarnych plastików wyłazi klej gdzie niegdzie, spasowanie nie do końca idealne, ale da się z tym żyć. Blenda chodzi dość ciężko.

Nie mogłem się oprzeć i przejechałem się w nim - nie ruszając naklejek na wizjerze :P Powiem szczerze że w czasie jazdy zaskoczył mnie.... pozytywnie. Oczekiwałem że będzie BARDZO głośny, a jest znośny, a nawet lepiej. Pole widzenia szerokie, ale szyba miała punkty w których deko zniekształcała. Wiatr nie robił na nim specjalnego wrażenia, nie "targał" za daszek itp. Reasumując - w czasie jazdy zrobił lepsze wrażenie niż "na sucho".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Artur, z tym LS2 to bym nie generalizowal, fakt, tanie modele są no tanie, ale jak ostatnio dokladnie obejrzalem szczekowca jakis tam wysoki model kumpla, to powiem szczerze ze nie mialem sie kompletnie do czego przyczepic, stąd decyzja o dualu który kurier przyniósł dzis rano. Taki ło

853b13ac4bd7f2f546f526efea22836f.jpgeb2ffb05e9ca5054acddb155fc4815d2.jpg750eeb2fa7c0f937a2f4c004f91dbfbc.jpg06cd10fa76b17c0da6a47a8fd8123ca9.jpg

Tu tez sie nie mam do czego przyczepic, zobaczymy jak w czasie jazdy. Aha - paska nie trzeba calkiem rozpinac do zakladania :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam 2 kaski LS2 - jakiegoś integrala kupionego daaaaawno temu - używam sporadycznie jak akurat jest pod ręką a ja muszę skoczyć na wieś albo daję ludziom na jazdę próbną jak przyjeżdżają obejrzeć motocykl a nie mają swojego; no i kask enduro którego używam na KLR. Są ok - ale od nich nie wymagam bo kosztowały ile kosztowały. Od takiego o'neala już wymagam - stąd mój tekst powyżej. Gdyby Paweł zapytał o LS2 zs kasę ze średniej półki - nie odzywałbym się bo ich po prostu nie znam ;)

Edytowane przez arthurr
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też nie mam w zasadzie punku odniesienia, to mój drugi kask teraz, pierwszy to też LS2, ale właśnie jeden z najtańszych, na kurs kupowałem i myślałem że wszystkie są takie budżetowo robione, dopiero jak obejrzałem ten kumpla z innej półki cenowej to zmieniłem zdanie, między moim starym a tym jeśli chodzi o jakość wykonania, spasowania, materiały, lakier, nawet pracę wlotów czy szyby - to jest przepaść, na prawdę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podałbyś chociaż model skoro polecasz ;) To jest MX-433? Dla mnie dyskwalifikuje go brak blendy (pinlock jak widzę jest?). Czy szyba ma uszczelkę dookoła otworu i czy zamknięta dolega na całym obwodzie? To jest np. mankament acerbisa active - szyba nie dolega do uszczelki i w kasku jest notoryczny przeciąg...

Skoro na tobie twój LS2 zrobił dobre wrażenie - to tylko się cieszyć - przyjemnego użytkowania :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, to ten, blendy nie ma - nie lubię, nie używam, w poprzednim mam - nie używam, pinlocka nie ma - ten by się chyba przydał, piszę chyba, bo uchylenie minimalnie szybki w poprzednim wystarczało, nie wiem czy tutaj będzie to możliwe, okaże się podczas jazdy. Szyba "na oko" przylega, ale też obadam podczas jazdy jak będzie w praktyce. Przeciągi mi nie przeszkadzają, ja raczej w drugą stronę - wiecznie "duszę się" w kasku, rzadko jeżdżę z zamknięta całkiem szybą. Tak czy inaczej - wodotrysków nie ma, ale to co jest jest zrobione dobrze i ja chyba takie właśnie rzeczy lubię ogólnie, zresztą - "Panie! Za takie piniendze!" :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma ktoś takie cóś:

http://intermotors.pl/product-pol-5143-Kask-z-podnoszona-szczeka-AGV-LONGWAY-II-SOLID-modular-kolor-metalik-silver-.html

http://intermotors.pl/product-pol-129958-kask-AGV-COMPACT-Modularny-kolor-czarny-polysk.html

Muszę kupić nową czapkę (koło 500 polskich peso), w okolicy nie ma nic ciekawego - a te klient mówi, że przywiezie do przymiarki i da jakiś solidny rabat.

Mierzyłem:

HJC - fajne, ale lekko wykraczają poza budżet.

LS2 - tanie, ale jakiś dziwny plastik.

Caberg - wygodny, ale skrzeczy niemożliwie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja musze nxr na gwarancje zawiezc :) snieg sypnal, mam motywacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma ktoś takie cóś:

http://intermotors.pl/product-pol-5143-Kask-z-podnoszona-szczeka-AGV-LONGWAY-II-SOLID-modular-kolor-metalik-silver-.html

http://intermotors.pl/product-pol-129958-kask-AGV-COMPACT-Modularny-kolor-czarny-polysk.html

Muszę kupić nową czapkę (koło 500 polskich peso), w okolicy nie ma nic ciekawego - a te klient mówi, że przywiezie do przymiarki i da jakiś solidny rabat.

Mierzyłem:

HJC - fajne, ale lekko wykraczają poza budżet.

LS2 - tanie, ale jakiś dziwny plastik.

Caberg - wygodny, ale skrzeczy niemożliwie.

O ile ja się orientowałem, to szczękowy LS2 z tych tanich jest ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×