Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ma ktoś takie cóś:

http://intermotors.pl/product-pol-5143-Kask-z-podnoszona-szczeka-AGV-LONGWAY-II-SOLID-modular-kolor-metalik-silver-.html

http://intermotors.pl/product-pol-129958-kask-AGV-COMPACT-Modularny-kolor-czarny-polysk.html

Muszę kupić nową czapkę (koło 500 polskich peso), w okolicy nie ma nic ciekawego - a te klient mówi, że przywiezie do przymiarki i da jakiś solidny rabat.

Mierzyłem:

HJC - fajne, ale lekko wykraczają poza budżet.

LS2 - tanie, ale jakiś dziwny plastik.

Caberg - wygodny, ale skrzeczy niemożliwie.

Mam AGV Numo. Moim zdaniem to to prawie to samo co Comapct. Uzywalem 2 lata i popsuła się blenda która zamierzam jeszcze naprawić ale i tak polecam. Bardzo przyjemne wnętrze. Shoei którego mam teraz, pod tym względem, się nie umywa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na wiosnę kupiłem Schuberta C3 Basic i jest dużo głośniejszy niż poprzedni kask Nolan N90S. Jestem lekko rozczarowany, na dłuższych trasach szum jest dość męczący. Kiedyś jeździłem w pierwszym szczękowym Schubercie i był bardzo cichy. Proszę o Wasze opinie o C3 Basic

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Basic to budżetowa, tańsza wersja C3. Z czegoś różnica w cenie wynika.

Ja nie narzekam na swojego C3 ale nie mam porównania do innych kasków z tej półki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

miałem c3 i był za duży - w związku z tym również głośny . teraz mam c3 pro o numer mniejszy /L/ i różnica jest kosmiczna pod względem głośnosci . po prostu za duży rozmiar powodował dyskomfort podczas jazdy . natomiast różnice między c3 i c3 basic są jak miedzy rowerem i motorowerem ;-) . ja się nawet do tego przymierzyłem ale w porównaniu z moim starym c3 :

brak dodatkowego podbródka i pinlocka

zupełnie inna wyściółka

jakość wykonania jak ls2 ;-)

cena lepsza ale jakość wykonania i wyposażenia nie z półki schubertha . odpuściłem i kupiłem c3 pro .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem na przymiarki o'neala sierrę - podobna budowa - i ta szczęka wg mnie jest za bardzo do przodu i do dołu - udarzałem się kaskiem w mostek... Dodatkowo sierra miała za krótki pasek do zapięcia DD - nie dało się założyć kasku ze wstępnie przewleczonym i max rozciągniętym paskiem. Reasumując - musisz pomierzyć i pomacać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem na przymiarki o'neala sierrę - podobna budowa - i ta szczęka wg mnie jest za bardzo do przodu i do dołu - udarzałem się kaskiem w mostek... Dodatkowo sierra miała za krótki pasek do zapięcia DD - nie dało się założyć kasku ze wstępnie przewleczonym i max rozciągniętym paskiem. Reasumując - musisz pomierzyć i pomacać.

dzięki, czytałem, niestety w moim mieście ciężko pomacać, jakkolwiek by to nie brzmiało :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sierra najlepiej wygląda na zdjęciu

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jest zła, przejechałem się w niej i muszę powiedzieć że byłem pozytywnie zaskoczony - lepiej w czasie jazdy niż przymiarki na sucho. Co z tego jak praktycznie nie do użytkowania przez głupie 2 cm paska którego zabrakło. Nexx nie ma wad sierry :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma ktoś Nishua enduro carbon?

Zastanawiam się nad nim.

Jakieś opinie?

wytapatalkowano

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu czy na FAT był link do "testu" i na punkty wypadł dobrze, niestety nie widziałem go nigdy na żywo, nawet w sklepie.

A całe porównanie jest tu:

http://www.motocykl-online.pl/testy/Test-kaskow-adventure,8511,1

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jest zła, przejechałem się w niej i muszę powiedzieć że byłem pozytywnie zaskoczony - lepiej w czasie jazdy niż przymiarki na sucho. Co z tego jak praktycznie nie do użytkowania przez głupie 2 cm paska którego zabrakło. Nexx nie ma wad sierry :)

Przymierzałem Nexx w ridenow.com.pl

Całkiem, całkiem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

znajomy ma tę Nishue enduro carbon. Robi wrażenie jaka jest lekka.

Ja rozważałem właśnie w/w Nishue VS Nexx X.D1.

Aktualnie czekam aż ściągną dla mnie Nexxa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
znajomy ma tę Nishue enduro carbon. Robi wrażenie jaka jest lekka.

Ja rozważałem właśnie w/w Nishue VS Nexx X.D1.

Aktualnie czekam aż ściągną dla mnie Nexxa.

No właśnie waga jest bardzo zachęcająca. Nexx jest chyba sporo cięższy.

wytapatalkowano

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta tu to piszo że producentem jest Schuberth

To jak jest w koncu?

http://www.touratech...ews:Item&id=143

ten co wrzuciłeś to szczękowiec, tak jak piszą - nowy model z 2015 - TT Aventuro MOD.

Nexx produkuje/produkował dla TT 'zwykłe' Aventuro:

http://www.scigacz.p...osci,27366.html

"Kask produkowany jest przez portugalską firmę Nexx [...]"

i czekam na mojego Nexxa od 1.02, kiedy go zamówiłem, już prawie 2 miesiące :evil: i podobno dopiero 10.04 ma być w PL, ponoć tym razem 'na 100%'

Edytowane przez kiziol23
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam kask n104 i mam problem ;-) . W sklepie przymierzałem model evo i był ok, ale zamówiłem absolute (niby to samo, jedynie zmieniona wyściółka i kanały wentylacyjne). Po przymiarce okazało się że lekko uciska skronie i uszy, myślałem że tak może być i po pewnym czasie minie, ale po 300km uciska dalej :evil:. Zastanawiam się czy kask się w końcu dopasuje. Czy miał ktoś podobnie i może coś doradzić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kupiłem sharka który cisnął policzki, ale bez przesady. Podobno kask miał się rozbić. Po ok. 4 kkm dalej ciśnie ;-)

Wytapatalkowane z magicznego pudełka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem to samo w Shoei :( samo nie przechodzi (nie pomogło też za bardzo pocięcie wyściółki). Z moich rozmów z przedstawicielem/serwisem wynikało, że można nieco ugnieść styropian w miejscu ucisku ale ostatecznie odpuściłem.

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam kask n104 i mam problem ;-) . W sklepie przymierzałem model evo i był ok, ale zamówiłem absolute (niby to samo, jedynie zmieniona wyściółka i kanały wentylacyjne). Po przymiarce okazało się że lekko uciska skronie i uszy, myślałem że tak może być i po pewnym czasie minie, ale po 300km uciska dalej :evil:. Zastanawiam się czy kask się w końcu dopasuje. Czy miał ktoś podobnie i może coś doradzić?

też mam n104 od 2 lat, mogę w ktòry dzien do ciebie podskoczyć to zobaczysz mòj, jaki masz rozmiar kasu? Pisz na PW. Edytowane przez nokian66

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W moim MT Helmets model Flux flip-up samo nie przeszło i potrzebne było ugniecenie styropianu w newralgicznych miejscach i jest spokój.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×