Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jaka alternatywa dla nolan n104 absolutne ?

Ma być blenda, pinlok, otwierana szczęka, cicho i lekko...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
31 minut temu, raby napisał:

Jaka alternatywa dla nolan n104 absolutne ?

Ma być blenda, pinlok, otwierana szczęka, cicho i lekko...

Shoei Neotec lub Schuberth

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja po zmianie z nolana na shoei zrozumiałem różnicę między półką średnią a wyższą.
I choć moj szuj ma już 5lat i jest stary multitec'iem jest wciąż zajebisty.
Ale zdaję sobie sprawę że czeka mnie wymiana kasku w najbliższym czasie ze względu na jego wiek

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok kto ma tego szoja i napisze coś więcej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ok kto ma tego szoja i napisze coś więcej?
Mam i szuje i szuberta c3, są bardzo porównywalne, jednak szubert sprawia wrażenie lepiej wykonanego do tego jakby z lepszych materiałów. Szuberta mam w rozm xl więc ma inną - większą skorupe niż mniejsze rozmiary i w moim przypadku (i nie tylko moim) jest problem z opadajaca szybką czego nie ma w mniejszej skorupie.
Szuja tego problemu nie ma, ma jednak kilka innych swoich drobnych problemików ze tak to nazwę... Ogolnie kupując nowy kask chyba wybralbym szuberta. Byc moze - po dluzszym użytkowaniu szuji - zmienie zdanie. Na razie czesciej uzywam szuberta bo w nim dodatkowo moge posluchac muzyki (tu dodatkowy plus za wbudowany interkom w szubercie - oczywiscie nie jest tani ) a do szuji jeszcze nie kupilem interkoma a jest on jakoby doczepiany a nie wbudowany.
Warto tu zaznaczyć ze w szubercie c3pro podobno poprawili niedomagania, w szuji jest podobno bardzo porzadny serwis w PL czego nie ma też w szubercie
To chyba tyle na początek...


Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jakie są te mniejsze problemiki?

Mowa o C3 czy C3 pro?

Tez pewnie kupię xl bo obecnie mam L hjc - miał się rozbić a po 3 sezonach to nie następuje.

Interkomy dedykowane mnie nie interesują, zmienię tylko mikrofon i przekładam moja sene.

Miałem wydac ok 1200 ale mogę dołożyć o ile będzie to widoczna dopłatą w jakości...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dopłata :D rozbawiłeś mnie. Shoei i C3 kosztują dwa razy tyle co nolan n104. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Robię w nafcie więc mnie stać :D

A tak serio to czy wydam 1 czy 2 tys obecnie nie ma znaczenia abym był tylko z wyboru zadowolony.

Czytam sobie testy tych kasków i jak mam wydać ponad 2 tys za tego Huberta c3 i się szarpać z zamykaniem szczęki to lipa takie rozwiązanie!

Miałem w ręku tylko n104 a tu szczęka otwiera się i zamyka 1 ręką bez problemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, raby napisał:

Robię w nafcie więc mnie stać ... 

Szczęściarz :D 

Ja też jestem zdania, że Polaka nie stać na tanie kupowanie (bo kto tanio, ten dwa razy), ale najlepiej pojechać, przymierzyć, pomacać.... 

Różnica w cenie tych kasków jest niewielka, więc myślę że tu wykończenie, komfort, obsługa, gadżety mają znaczenie - ale jak nie pomacasz sam, to się nie dowiesz. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, dakarowy napisał:

 w szuji jest podobno bardzo porzadny serwis w PL czego nie ma też w szubercie emoji6.png
 


z moich doświadczeń wynika , że serwis Polski jest lepszy od Niemieckiego fabrycznego . Fryc napisał " keine garatie " przy moim c3pro - był gówniano poskładany i bolce od kołnierza nie trafiały w dziurkę w skorupie . oczywiscie skutek wiadomy - wyłamany bolec , kołnierz się kiwa i mnie wk... . Polski serwis naprawił podobno i w przyszłym tygodniu ma być u mnie . 

Mam ochotę na c4 i chyba sprzedam c3pro z intercomem . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mam i szuje i szuberta c3, są bardzo porównywalne, jednak szubert sprawia wrażenie lepiej wykonanego do tego jakby z lepszych materiałów. Szuberta mam w rozm xl więc ma inną - większą skorupe niż mniejsze rozmiary i w moim przypadku (i nie tylko moim) jest problem z opadajaca szybką czego nie ma w mniejszej skorupie.
Szuja tego problemu nie ma, ma jednak kilka innych swoich drobnych problemików ze tak to nazwę... Ogolnie kupując nowy kask chyba wybralbym szuberta. Byc moze - po dluzszym użytkowaniu szuji - zmienie zdanie. Na razie czesciej uzywam szuberta bo w nim dodatkowo moge posluchac muzyki (tu dodatkowy plus za wbudowany interkom w szubercie - oczywiscie nie jest tani ) a do szuji jeszcze nie kupilem interkoma a jest on jakoby doczepiany a nie wbudowany.
Warto tu zaznaczyć ze w szubercie c3pro podobno poprawili niedomagania, w szuji jest podobno bardzo porzadny serwis w PL czego nie ma też w szubercie
To chyba tyle na początek...


Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Tak jak Daniel mam C3 od paru lat. Najwiekszy probelem jak dotąd to opadajaca szyba. Rozwiazaniem byla wymiana mechanizmu (65pln) i szyby (230 pln).
Urwało sie tez cięgno blendy p.slonecznej - 40 pln

z Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raby opisywalem c3 i mial on problem z szybą a nie ze szczęką.
P.s. szuberta kuoikem prawue nowego 3 albo 4 lata temu za 1200zl teraz szuje od kolegi z forum za 1500 zl wiec wcale nie trzeba wydawać ponad 2 rys zl no chyba ze musi byc nowy.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odnośnie tego tematu nasuwa mi się pytanie, którego proszę nie traktować jako negację do zakupy dobrego wygodnego kasku, bo sam myślę nad jego zakupem, a który to nie zawsze jest nas w stanie uchronić przed innymi obrażeniami niż tylko głowy.

- Cóż nam przyjdzie z dobrego kasku, oprócz komfortu oczywiście, kiedy w przypadku porządnego czołowego uderzenia głową o cokolwiek, głowa być może nie ucierpi za to złamaniu ulegną nam kręgi szyjne, czyli potocznie zostanie złamany nam kark? Czy nie powinniśmy oprócz ochrony głowy pomyśleć o ochronie kręgów szyjnych i co w tym temacie możemy zrobić?

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To wymyślili już dawno ce328c6cdb4c172628ec5a6d033ee757.jpg Jak chcesz coś bardziej ekstremalnego to:b3cd9e5a9c634a0d58eaa242e3c2ab41.jpg260665f6c017c3f36a87796722343a5c.jpg62c8b6e7bb006ce4fdb4cdab5d186358.jpg

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KaeS kup sobie poduszke powietrzna...

 

A co do C3 pro to dziś go macalem i na głowie leży ok, materiały super ale czy warty 2200 w normalnej cenie?

A z zamykaniem szczęki to prawda. Albo trzeba nim jebnac albo ściskać obie strony rękami, nolan zamyka się o wiele lepiej.

Jeszcze muszę szuje dorwać i hjc

Edytowane przez raby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, agreSorek napisał:

To wymyślili już dawno ce328c6cdb4c172628ec5a6d033ee757.jpg

Super, tylko ilu z nas włącznie ze mną ten przyrząd stosuje? Zaraz ktoś mnie zruga, że gdyby zakładał, że ulegnie wypadkowi, to nie wsiadł by na motocykl.

Pytanie moje odnośnie zabezpieczenia kręgów szyjnych nie jest bez kozery. Bywam na saunie z lekarzem ortopedą, również motocyklistą tyle, że niedzielnym, który na ten problem zwrócił mi właśnie uwagę tymi słowy: "cóż ci z drogiego kasku, kiedy ci przy wcale niedużym uderzeniu czołowym głową połamią się kręgi szyjne?".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
22 minuty temu, KaeS napisał:

...  Bywam na saunie z lekarzem .....

Skoro bywasz w saunie z lekarzem to może lepiej o tym poinformować społeczność na FB - bo to bardzo ważna informacja jest ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja używam hjc max II, ale to raczej klasa nolana jest. Porządny wszystkomający kask szczękowy za ludzkie pieniądze. Zamyka się jedna ręka. Nic nie opada, a szyba ma kilka dobrze blokujących się pozycji. Jeśli miałbym na coś narzekać to trzeba się nauczyć zamykać blendę p.słoneczną. Są dwie pozycje i przy tej końcowej u mnie opiera se już na nosie. Przy pierwszej jest ok ale podczas jazdy nie da się szybko i precyzyjnie jej wybrać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, BrunoJ napisał:

Ja używam hjc max II, ale to raczej klasa nolana jest. Porządny wszystkomający kask szczękowy za ludzkie pieniądze. Zamyka się jedna ręka. Nic nie opada, a szyba ma kilka dobrze blokujących się pozycji. Jeśli miałbym na coś narzekać to trzeba się nauczyć zamykać blendę p.słoneczną. Są dwie pozycje i przy tej końcowej u mnie opiera se już na nosie. Przy pierwszej jest ok ale podczas jazdy nie da się szybko i precyzyjnie jej wybrać.

Ja mam is-17 i pozycję blendy wybieram bez problemu ale czasami bicepsem włączę interkom i zadzwonię do Jacka.

Czasami dotyka nosa a czasami nie...

Gorsza za to jest sprężyna która nie składa blendy i trzeba ręką dopychac.

Z minusów to strasznie gniecie uszy ale to może być moja wina że wziolem ciasny po lekturze forumowych speców którzy twierdzą że się wygniecie a po 3 sezonach to nie następuje. Szyba w górnej części puszcza wodę w ulewnym deszczu a wtedy musi parować a tak poza tym fajny kask.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
41 minut temu, raby napisał:

Ja mam is-17 i pozycję blendy wybieram bez problemu ale czasami bicepsem włączę interkom i zadzwonię do Jacka

Jak już o tym napisałeś, to zadzwoń, może polatamy gdzieś. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Jarek napisał:

Skoro bywasz w saunie z lekarzem to może lepiej o tym poinformować społeczność na FB - bo to bardzo ważna informacja jest ;)

zazdrościsz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×