Skocz do zawartości

Recommended Posts

5 godzin temu, raby napisał:

KaeS kup sobie poduszke powietrzna...

 

A co do C3 pro to dziś go macalem i na głowie leży ok, materiały super ale czy warty 2200 w normalnej cenie?

A z zamykaniem szczęki to prawda. Albo trzeba nim jebnac albo ściskać obie strony rękami, nolan zamyka się o wiele lepiej.

Jeszcze muszę szuje dorwać i hjc

Szukałbym w dobrej cenie raczej E1 teraz, a nie c3 pro tym bardziej, że on może mieć problem ze szczęką jak to zauważono, w starym c3 problemu ze szczęką nie było żadnego, a tylko te największe skorupy miały problem z opadającą szybą przy mniej więcej 100km/h - ale to nieistotne teraz.

3 godziny temu, raby napisał:

Gorsza za to jest sprężyna która nie składa blendy i trzeba ręką dopychac.

Z minusów to strasznie gniecie uszy ale to może być moja wina że wziolem ciasny po lekturze forumowych speców którzy twierdzą że się wygniecie a po 3 sezonach to nie następuje. Szyba w górnej części puszcza wodę w ulewnym deszczu a wtedy musi parować a tak poza tym fajny kask.

I to są powody dla których takiego kasku już bym nie kupił, nie zrozummy się źle, nie to że trzeba kupić drogi kask, po prostu mając w swojej "karierze" :default_icon_e_smile: kilka kasków, również zaczynałem od najtańszych, poprzez dobre (cenowo) jednak z teoretycznie wyższej półki, a z czasem udało mi się kupić coś lepszego, wiem że warto jest wydać więcej kasy na sprawdzony markowy kask, tym bardziej, że zazwyczaj droższe kaski mają jeszcze wile innych aspektów które za nimi przemawiają, a w końcu to ma chronić naszą głowę.

Też kiedyś czytałem że nie stać nas na oszczędzanie i sam sobie tłumaczyłem że w tym tanim kasku też mam ochronę za nieporównywalnie niższą cenę, dzisiaj jednak myślę trochę inaczej, no ale każdy musi wyrobić sobie zdanie sam, najlepiej za własne pieniądze. :default_icon_razz:

P.S. Co do "problemików" Szuji Neoteca w porównaniu do c3 - u mnie np wyściółka przy jego zdejmowaniu próbuje się wyjąć z moją czaszką, poza tym tylna część kasku w mniejszym stopniu osłania szyję, szubert jest w tym miejscu bardziej zabudowany, po prostu wiatr nie owiewa tylnej części szyi. Nie do końca przyzwyczaiłem się jeszcze do zapięcia, jest po prostu bliżej szyi i czuję tu pewny dyskomfort, ale zapewne to kwestia przyzwyczajenia, tyle na razie zaobserwowałem na początek.

Wentylacja, szczelność, pinlock, ochrona przed wiatrem, w tym poziom hałasu, aerodynamika kasku, blenda, wielkość szyby, czyli pole widzenia, są na praktycznie takim samym poziomie, zarówno w jednym jak i w drugim kasku.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@dakarowy za hjc dałem chyba 700 i nie uważam abym utopił tą kasę, ma swoje wady ale nie ma kasku idealnego a do pewnych wad można się przyzwyczaić.

Minęło 3 sezony, jakieś oczekiwania nowe się pojawiły więc czas na zakupy :)

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
49 minut temu, raby napisał:

Raczej nie spełni żadnego wymagania więc w czym jest git?

Lans ;) i wszystko jasne :D

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
51 minut temu, raby napisał:

Raczej nie spełni żadnego wymagania więc w czym jest git?

Ojtam, ojtam najważniejszy jest respekt na dzielni, a nie tam jakaś blenda :D . No i lekki bo karbonowy i wentylację powinien mieć dobrą bo widzę jakieś rury ... a może to interkom ?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat ciekawy bo i ja zaczynam się przymierzać do zmiany skorupki.

Na placu boju po wstępnych weryfikacjach zostały Caberg Tourmax, Nolan N104 Evo a z wyższej półki Neotec, C3 i BMW System 6.

Różnica między tańszymi a droższymi to +/- 1k pln, które jednak wydam jeśli będzie warto bo kask znów posłuży kilka lat- mam nadzieję! :) 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niektórzy jeżdżą w LS2 i sobie chwalą. Wymieniają po sezonie i już tak serce nie boli wywalić 400-500 PLN na nowy.  To też jest jakaś alternatywa.... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
37 minut temu, martab99 napisał:

Temat ciekawy bo i ja zaczynam się przymierzać do zmiany skorupki.

Na placu boju po wstępnych weryfikacjach zostały Caberg Tourmax, Nolan N104 Evo a z wyższej półki Neotec, C3 i BMW System 6.

Różnica między tańszymi a droższymi to +/- 1k pln, które jednak wydam jeśli będzie warto bo kask znów posłuży kilka lat- mam nadzieję! :) 

 

Tourmax to w zasadzie Duke, tylko z daszkiem, przy czym ten daszek jakoś nie wzbudza zaufania. Jakiś taki miękki jest :)

Z Duke jestem zadowolony - stosunek ceny do jakości jest moim zdaniem oki, więc touramx pewnie jest podobny.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tourmaxa od jakiegoś czasu używa małżonka i melduje że bardzo zadowolona. Daszek zdecydowanie się sprawdza, nic mu nie jest :) 

Ma blendę, ma pinlok, ma zadaszenie, poziom wykonania porównywanie z Nolanem. No i cena jest zdecydowanym atutem, już teraz do dostania poniżej 900 pln...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
29 minut temu, Pszemo napisał:

Niektórzy jeżdżą w LS2 i sobie chwalą. Wymieniają po sezonie i już tak serce nie boli wywalić 400-500 PLN na nowy.  To też jest jakaś alternatywa.... 

Obecnie jeżdżę w szczękowym seca za 450 zł. Nie chwalę go ale też nie narzekam. Szczękę też otwieram jedną ręką a blenda nie spada na nos. Zapłaciłem grosze, więc nie oczekuję, że będzie mercedesem. Nie jest niewygodny, nie wieje w nim, szyi ani brody nie podwiewa i szybka też opada przy 100 km/h. Pinlocka od LS2 zamontowałem sam za 100 zl, podwyższając tym samym jego wartość o 1/4. W czasie ulewnego deszczu woda nie leje się do środka, ani wewnątrz po szybie. A, jeszcze myślałem, że jest zbyt głośny. Problem głośności znikł, kiedy przejechałem się Dakarem agresorka, który ma wysoką szybę z dobrym deflektorem. Podczas jazdy w hełmie nie szumiało a jedynie silnik grał pod tyłkiem. Za jakiś czas go zmienię, pewnie na lepszy.

Edytowane przez KaeS
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko jest jakimś kompromisem: cena, jakość.

Ja latam w shark'u evoline i jakoś jest - ma swoje + i -.

Jak będę zmieniał, to zapewne zasięgnę opinii, ale jak znam sam siebie, to nie będę celował w kaski >2kzł. Ale jak ktoś lubi.....

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
24 minuty temu, Pszemo napisał:

Niektórzy jeżdżą w LS2 i sobie chwalą. Wymieniają po sezonie i już tak serce nie boli wywalić 400-500 PLN na nowy.  To też jest jakaś alternatywa.... 

Od szczękowca LS2 zaczynałem i to jest dobry kask, a z pewnością ma rewelacyjny stosunek jakość/cena. Ale...

Jak pisali przedmówcy, wysokie ceny lepszych kasków nie biorą się znikąd i teraz jak biorę do ręki LS2 i swojego aktualnego Nolana N90 to różnice widać gołym okiem. A z kolei porównuję Nolana do Neotec'a czy C3 i już w rękach widać że to inna liga. 

Każdy ma swój rozum, swoje potrzeby i swoje możliwości. Teściu jeździ w jakimś allegrowym gównie i nie trafiają do niego żadne argumenty że może warto zainwestować w coś lepszego. Nie mogę się patrzeć na jego wiecznie zaparowaną szybę czy gówniane zapięcie ale "od 40 lat jeździ i lepszego nigdy nie miał". Dla niego wydanie 2k pln na kask to bezsens i fanaberia.

I szczerze mówiąc myślałem podobnie kilka lat i trochę tys km temu ;)

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, martab99 napisał:

Temat ciekawy bo i ja zaczynam się przymierzać do zmiany skorupki.

Na placu boju po wstępnych weryfikacjach zostały Caberg Tourmax, Nolan N104 Evo a z wyższej półki Neotec, C3 i BMW System 6.

Różnica między tańszymi a droższymi to +/- 1k pln, które jednak wydam jeśli będzie warto bo kask znów posłuży kilka lat- mam nadzieję! :) 

 

Zestawienie podobne do mojego. A czemu skreślarz hjc rpha max evo ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, raby napisał:

Zestawienie podobne do mojego. A czemu skreślarz hjc rpha max evo ?

Szczerze mówiąc to mi ten model umknął. Wezmę pod lupę, dzięki :default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 14/10/2017 o 23:10, Pszemo napisał:

Wszystko jest jakimś kompromisem: cena, jakość.

Ja latam w shark'u evoline i jakoś jest - ma swoje + i -.

Jak będę zmieniał, to zapewne zasięgnę opinii, ale jak znam sam siebie, to nie będę celował w kaski >2kzł. Ale jak ktoś lubi.....

A patrzyłeś na Openline? W czym jest "gorszy" od Evoline?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, xel napisał:

A patrzyłeś na Openline? W czym jest "gorszy" od Evoline?

Mnie podobała się szczęka, która przy otwarciu idzie na tył i "tak nie ciąży". Openline ma szczękę podnoszoną "klasycznie" co mi niezbyt leży, a jak jeszcze dołożyć do tego hałas podobny do evoline - to jakoś w ogóle to do mnie nie przemawia. Ale każdy ma swoje fanaberie..... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tzn z otwartą szczęką i tak bym nie planował jeździć, więc ten temat mnie w ogóle nie rusza. Ale zastanawia mnie różnica 300-400 zł, a przyznam, nie porównywałem materiałów etc...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy bym ryzykował kaski BMW słysząc o jakości obsługi posprzedażowej i rozpatrywania reklamacji.
I nie był to jeden przypadek

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak tak patrze po cenach to chyba zafunduję sobie nową szybę z nowym pinlokiem i będę miał nówkę kaska :D

 

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja miałem Caberga Konde i byłem bardzo zadowolony. Nie miał pinlocka, ale szyba mi w zasadzie nie parowała... Jako, że kondy już nie ma, to kupiłem duke'a... Cóż, będę musiał założyć pinlocka (mam bo był w zestawie), bo szyba lubi parować... Ale ogólnie jestem zadowolony.

Człowiek do wszystkiego może się przyzwyczaić. Ja przyzwyczaiłem się do "uruchamiania" blendy w ww kaskach, odpowiada mi to, że mogę sobie otworzyć szybkę na "pierwszy ząbek" i ona nie opada i wreszcie najważniejsze... mierzyłem dużo kasków, a zawsze mam wrażenie, że jak przymierzam Caberga, to jakby na mój baniak projektowany był

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajowy - pierwszy raz się na niego natknąłem: https://defender.net.pl/product-pol-86814-Kask-szczekowy-Scorpion-ADX-1-Anima-White-Blue-Red.html

pol_pl_Kask-szczekowy-Scorpion-ADX-1-Ani

Gdybym się upierał przy otwieranej szczęce - brałbym pod uwagę. Biały bez grafiki namierzyłem poniżej 9 stówek - a to już dobrze.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×