Skocz do zawartości

Recommended Posts

1 godzinę temu, arthurr napisał:

Gdybym się upierał przy otwieranej szczęce - brałbym pod uwagę. Biały bez grafiki namierzyłem poniżej 9 stówek - a to już dobrze.

No widzisz go :) Jak mam dać za nową szybę z pinlokiem 300 zł to wszystkomający kask za 900 zaczyna nabierać sensu.

Podjadę sobie pomacać do Defendera

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziałem już ten kask, jak poszukiwałem "adwenczera" dla siebie. Z tego co pamiętam, to były problemy z tym daszkiem - słaby lub miękki. Jakoś tak.

Też o nim myślałem. Koniec końców stanęło na Shark Explorer R.

Wysłano na Berdyczów...


Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Póki nie miałem - też mówiłem "po co mi daszek". Teraz nie wyobrażam sobie kasku bez. Na czarnym ma jedną, za to nie do przecenienia zaletę - jedziesz sobie popołudniem, na zachód,  słońce coraz niżej, no i przychodzi moment że słońce chce ci wypalić oczy. Żadna blenda czy ciemna szyba wtedy nic nie daje. A daszkiem sobie to słońce po prostu zasłonisz lekkim skinieniem głowy. Tylko tyle i aż tyle.

Oczywiście ma też wady. Przy wyższych prędkościach i niedobranej wysokości szyby do wzrostu jeźdźca potrafi powodować szarpanie głową, a nawet jeśli nie - to daszek wpada w wibracje co bywa dość uciążliwe. Ja nie jeżdżę z takimi prędkościami prawie wcale więc dla mnie ta wada praktycznie nie istnieje.

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To on jest tylko od  słońca? 

13 godzin temu, arthurr napisał:

Fajowy - pierwszy raz się na niego natknąłem: https://defender.net.pl/product-pol-86814-Kask-szczekowy-Scorpion-ADX-1-Anima-White-Blue-Red.html

pol_pl_Kask-szczekowy-Scorpion-ADX-1-Ani

Gdybym się upierał przy otwieranej szczęce - brałbym pod uwagę. Biały bez grafiki namierzyłem poniżej 9 stówek - a to już dobrze.

Ten wygląda nieźle. Jakby ktoś sprawdził w praktyce, to jestem ciekaw. Na wiosnę pewnie będę szukał,  a w zasadzie zimą. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na asfalcie - tylko od słońca. W krzakach się przydaje żeby nie dostać gałęziami po oczach (albo błotem od złośliwego kolegi z przodu :P )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, arthurr napisał:

Na asfalcie - tylko od słońca. W krzakach się przydaje żeby nie dostać gałęziami po oczach (albo błotem od złośliwego kolegi z przodu :P )

Albo wdzięcznej żony :default_icon_mrgreen:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, JacekJ napisał:

To on jest tylko od  słońca? 

Ten wygląda nieźle. Jakby ktoś sprawdził w praktyce, to jestem ciekaw. Na wiosnę pewnie będę szukał,  a w zasadzie zimą. 

Ja już zaczolem poszukiwania i wygląda fajnie ale to trzeba na łeb zarzucić.

A co powiesz o swoim nolanie? Kupił byś jeszcze raz?

Godzinę temu, arthurr napisał:

Na asfalcie - tylko od słońca. W krzakach się przydaje żeby nie dostać gałęziami po oczach (albo błotem od złośliwego kolegi z przodu :P )

To wy też macie dziadka?

Ja staram się trzymać dystans :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
36 minut temu, raby napisał:

To wy też macie dziadka?

Ja staram się trzymać dystans :D

A to @Dziadek jest Twój? Cały czas byłem w przekonaniu, że swój własny, a tu proszę, ktoś ma Dziadka na wyłączną własność. Ciekawe tylko co sądzi wyżej wspomniany na te rewelacje? :default_cafe2:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przynależność terytorialna jest a i tak się składa ze często latamy.

Kazdy ma lub miał kiedyś dziadka, a taki przyszywany tez dobry :default_cafe2:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziadek Terytorialny :D No dobra niech będzie :)

A daszek w kasku się przydaje, tak jak pisał @arthurr  :) 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach




A daszek w kasku się przydaje, tak jak pisał @arthurr   


Jak zobaczyłem E1 to pomyślałem że to coś czego wcześniej nie było a co spełniło by moje oczekiwania bo jest:
Szczęka
Blenda
Daszek

Ale jakoś opinii nie bylo wcześniej a teraz przeczytane na stronie louisa też nie zachwycają

Przymierzę to to dzisiaj zobaczyc jak leży. Powoli czeka nnie zmiana kasku tak czy inaczej. Celować będę albo w schubertha albo shoei


taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg mnie E1 to tak naprawdę C3 z daszkiem i... doklejonym na szczęce plastikiem wlotu. Nie ma jednej z podstawowych zalet (dla mnie) kasku enduro - powietrza wewnątrz. Ja lubię powietrze :D Ale jak ktoś lubi solidne szczękowce a daszek potrzebuje - powinno być dobrze ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja z Nolana jestem zadowolony. Może kupię nowszy  model, a może coś innego. Nie jestem dogmatykiem, lubię zmiany. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, arthurr napisał:

Wg mnie E1 to tak naprawdę C3 z daszkiem i... doklejonym na szczęce plastikiem wlotu. Nie ma jednej z podstawowych zalet (dla mnie) kasku enduro - powietrza wewnątrz. Ja lubię powietrze :D Ale jak ktoś lubi solidne szczękowce a daszek potrzebuje - powinno być dobrze ;)

Bo to w sumie kask na asfalt, do enduro np. fajny jest aviator :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wg mnie E1 to tak naprawdę C3 z daszkiem i... doklejonym na szczęce plastikiem wlotu. Nie ma jednej z podstawowych zalet (dla mnie) kasku enduro - powietrza wewnątrz. Ja lubię powietrze  Ale jak ktoś lubi solidne szczękowce a daszek potrzebuje - powinno być dobrze
Ponoć C4

Przymierzyłem E1, C4 i C3 pro
Pierwsze wrażenie w stosunku do obecnego multiteca to że są dużo delikatniejsze

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zjeździłem dziś trochę lubelskie sklepy i co nieco pomacałem…

hjc rpha max evo - faktycznie lekki ale względem is17 nic się nie zmienilo i jak dla mnie nie warty standardowej ceny ok 2000, ma te same wady a kosztuje sporo. Za 1000 można brac jak komus spasuje.

Scorpion ADX-1 Anima White Blue Red – naprawdę ladny ale niczym mnie nie kupil, nie mieli rozmiaru wiec zmierzyłem innego skorpiona i jest porazka. Przy zamykaniu szczeki zgniata glowe a blenda trafia prosto w nos.

Jakies Cabergi tez mierzyłem i to jest dopiero porazka – szczeka po zamknieciu dotyka brody.

 

Za to mam 3 faworytów:

1  Nolan N104 Absolute - dobry stosunek jakości do ceny

2 SHOEI NEOTEC świetne materiały całkiem wygodny, wszystko działa jak trzeba  ale był tylko czarny w fajnej cenie

3 Schuberth e1 - materialy jeszcze lepsze, lezy ok, cena dobra ale przy zdejmowaniu zdejmuje tez uszy i nie wiem czy go brac. Dolna czesc bardzo napompowana przez to ciężko się go zakłada i zdejmuje ale dzięki temu raczej nic nie będzie podwiewać.

 

 

Dnia 20.10.2017 o 11:15, arthurr napisał:

Wg mnie E1 to tak naprawdę C3 z daszkiem i... doklejonym na szczęce plastikiem wlotu. Nie ma jednej z podstawowych zalet (dla mnie) kasku enduro - powietrza wewnątrz. Ja lubię powietrze :D Ale jak ktoś lubi solidne szczękowce a daszek potrzebuje - powinno być dobrze ;)

Nie wiem jak C3 ale E1 ma juz poprawiony mechanizm zamykania względem C3 pro, teraz zamyka sie to jak powinno bez pier... szczeka.

Daszek ma regulacje wysokosci - nie jest na sztywno zamocowany i to jest super.

Edytowane przez raby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na promocje nie ma rady?a3343f5c410b156279de76043c22c855.jpg

Wysłane z mojego BV6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia ‎10‎/‎3‎/‎2017 o 02:21, dakarowy napisał:

Jako, że obecnie jestem na etapie szukania szyby z pinlockiem (a właściwie samego pinlocka) do kasku Nexx xd.1 Vojager należy zaznaczyć (informacja ze sklepu Intermotors), że producent podobno zaprzestał produkcji tego kasku, w związku z tym nie ma możliwości zakupu (od producenta) pinlocka, sama szybę jeszcze mają, pinlocka już nie, taka trochę farsa :default_angry:

Widział kto gdzie może pinlocka do tego Nexx-a gdzieś w czeluściach internetu? ewentualnie jakby był komplet szyba z pinlockiem - zakupiłbym :default_icon_rolleyes:

https://www.revzilla.com/motorcycle/nexx-xd1-pinlock-lens-insert

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
23 minuty temu, looksgoodinblack napisał:

Dzięki, ale chyba z braku laku kupię po prostu gogle, bo można je w tym kasku też używać, będzie taniej i bardziej uniwersalnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dzięki, ale chyba z braku laku kupię po prostu gogle, bo można je w tym kasku też używać, będzie taniej i bardziej uniwersalnie.
A jak ogolnie ten kask? Pytam bo jest teraz w miare rozsądnej cenie, a ja potrzebuje coś na gwałt.
Co do gogli, to mnie bynajmniej paruja jak cholera. Używam okularów ochronnych jak pada. W ta niedzielę testowałem. Ponad 200 km offem w ulewnym deszczu.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, looksgoodinblack napisał:

A jak ogolnie ten kask? .... a ja potrzebuje coś na gwałt.
 

Na gwałt nie wygodniej w kominiarce? :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Na gwałt nie wygodniej w kominiarce?
Na gwałt kasku szukam wygodnego, lekkiego, dobrej jakości w przystępnej cenie. A kominiarek nie używam bo nie lubię.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, looksgoodinblack napisał:

A jak ogolnie ten kask? Pytam bo jest teraz w miare rozsądnej cenie, a ja potrzebuje coś na gwałt.
Co do gogli, to mnie bynajmniej paruja jak cholera. Używam okularów ochronnych jak pada. W ta niedzielę testowałem. Ponad 200 km offem w ulewnym deszczu.

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
 

Kiedyś cos takiego napisałem

wszystko byłoby w miare ok, gdyby nie brak dostepnych cześci zamiennych, bo producent podobno zrezygnował z produkcji tego kasku i jego podzespołów - więc trochę słabo :default_dry:

 

Do mnie w końcu dotarł kask Nexx-a

X.D1 VOYAGER off-road

w dniu wczorajszym, był pierwszy test i:

Zalety:

1. Fajnie wygląda :lol:

2. Można z niego zrobić 3 wersje - enduro (taki jest), szosowy (wywalając daszek) i crosowy (wywalając szybę, po to aby zamontowac gogle i wymieniajac przedni panel na bardziej przewiewny - ogólnie fajny patent).

3. Ma bardzo duży wizjer, nic nie zasłania widoku na boki.

4. Pinlock - to oczywista oczywistość.

5. Możliwość zamontowania płaskich paneli pod montaż kamery na bokach i na górze kasku (wszystko w zestawie - prosty montaż)

6. Bezpieczny system demontażu wyściółki w przypadku konieczności zdjęcia kasku po wypadku.

7. Blenda przeciwsłoneczna

8. Jakość wykonania na oprzyzwoitym poziomie.

9. Trzy nawiewy na przedniej częsci kasku, cztery na tylnej (to takie trochę +/- - szerzej w wadach) :-P

Wady:

1. Ogólnie słaba wentylacja przyzamknietej szybie, mimo 4 wywietrzników z tyłu i 3 z przodu (nie jeździłem jeszcze z goglami i wyminonym przednim panelem - pewnie będzie dużo lepiej)

2. Szyba ma 2 stopnie uchylenia - pierwszy jest za wysoko, przez co minimalne otwarcie szybki dla lepszej wentylacji jest niemozliwe, otwarcie na pierwszy stopień jest zbyt mocne, do tego krzywizna szyby w tym momencie strasznie zniekształca teren przed oczami :roll: pisze tu o jeździe w terenie

3. Jak wyżej szyba dosyc mocno zniekształca obraz przy jej uchyleniu, przy pełnym zamknięciu jest ok.

4. Największa wada, wg mnie, to 4 tylne wywietrzniki które niestety doprowadzają do tego że kask jest słabo wygłuszony, mimo że nie ma dobrej wentyalcji (po to teoretycznie są zrobione), na poczatku myślałem że mam przepalony wydech, zanim sie przyzwyczaiłem do większego hałasu niż zwykle.

5. Z przyzwyczajenia - brakuje jednak otwieranej szczęki, no ale to kask troche do czegoś innego niz moje obecnie używane, poza crosowym

Jak na kask za takie pieniądze i porównując do konkurencji, która ceni swoje produkty sporo drożej, bo nawet jeszcze raz tyle, to na prawdę nie jest źle i można ten kask polecić, ale czy jako jeden zamiast 3 to chyba bym się kłócił, ja kupiłem do konkretnego celu, nie jako trzy w jednym więc szczerze polecam.

Na dzień dzisiejszy więcej grzechów nie pamiętam. :-)

Jak sobie przypomnę albo wyjdzie coś nowego to doskrobię ;-)

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×