Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na grzyby, na ryby, do łóżka :D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

4, 5, 6, 7 nie zgadzam się, nie potwierdzam

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, kowal8 napisał:

Dlaczego nie szczekowiec: 
1. Ciężki. 
2. Mniej bezpieczny. 
3. Glosniejszy. 
4. Otwierana szczęka do niczego się nie przydaje.
 5. Jazda z otwartą szczęka jest niemożliwa (Shoei Multitec)- opór powietrza odchyla głowę. 
6. Wyższa cena za generalnie gorszy kask. 
7. Przydatność do interkomu i okularów taka sama w integralu jak i w szczękowcu.

A wg mnie:

1. Może i tak, dość często są cięższe od swoich "odpowiedników" integralnych

2. Mój łep cały po dość solidnym spotkaniu z asfaltem (czy tam betonoasfaltem, nie wiem co na A4 tak dokładnie jest)

3. możliwe ale muzyka z interkomu zagłusza  :)

4. Mi się tam przydaje, choćby dużo łatwiej założyć kask na dekiel, przydatne na pewno dla osób z okularkami. Lubię jeździć z otwartą szczęką w gorące dni.

5. W Nolanie możliwa bez problemu

6. Niekoniecznie

7. bzdura

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Pawel napisał:

Dlaczego nie szczekowiec: 
1. Ciężki.                                                                                               1. Heh                      1. ??? jakoś nie odczuwam tego nawet po kilkuset km...
2. Mniej bezpieczny.                                                                           2. Dlaczego?           2. jak prawidłowo zapięty to porównywalny - powyżej 30km/h żaden (poza może F1 lub  GP) nie chroni  w 100%
3. Glosniejszy.                                                                                      3. Hmm                   3. o jaki rząd? 1-2 dB? i przy jakich prędkościach? 50?100?150?180?240?
4. Otwierana szczęka do niczego się nie przydaje.                       4. Bzdura                 4. Bzdura (nawet w czasie jazdy- pszczółkę można uwolnić na przykład z jamy ustnej....;-))
5. Jazda z otwartą szczęka jest niemożliwa (Shoei Multitec)- opór powietrza odchyla głowę. 5. E-tam               5. Otwierana szczęka generalnie w większości kasków nie służy do jazdy
6. Wyższa cena za generalnie gorszy kask.                                   6. Bzdura nr 2          6. Bzdura nr 2
7. Przydatność do interkomu i okularów taka sama w integralu jak i w szczękowcu.                7. Nie zgodzę się 7. Nie zgodzę się zdecydowanie

8. Kup integrala, niech Ci dobrze służy! Ja próbowałem kliku integrali, i ze względu między innymi na okulary na pewno zawsze będę preferował dobrego szczękowca.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zależy jak planujesz jeździć. Szczękowiec jest super do latania po mieście czy w upały. Natomiast jest ciezki i głośny. Integral moim zdaniem lepszy na trasy, szukaj takiego z dobrą wentylacją. Ja po 4 sezonach z szczekowcem stwierdziłem, że trochę szkoda było kasy (mam. AGV Sportmodular, zastanawiałem się jednak ostatnio rownież nad tym modelem https://moto-tour.com.pl/pl/products/kask-integralny-scorpion-exo-1400-air-100341.html ). Co do głośności polecam zatyczki Alpine.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jest tak, że 1/3 wszystkich obrażeń głowy podczas jazdy na motocyklu to właśnie szczęka? To sugeruje jednak opuszczanie szczęki podczas jazdy, nawet po mieście... Jak i chyba producenci piszą.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Większość z nich ma homologacją na jazdę wyłącznie z zamkniętą szczęką, podniesienie szczęki powoduje przeniesienie dużej masy na czubek głowy i przy upadku zwiększa ryzyko pęknięcia kręgosłupa u nasady głowy. Niektóre z nich nawet nie mają blokady na górze aby to wymusić. Nawet zamknięty kask szczękowy nie jest tak bezpieczny jak integralny.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Producenci motocykli niebawem wprowadzą systemy bezpieczeństwa - szczęka kasku podniesiona , motocykl zablokowany . wszystko w trosce o motocyklistę.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A teraz... coś z zupełnie innej beczki. Skoro mowa o zmianie kasku to co robicie ze starymi kaskami? Wyrzucacie po prostu do śmieci, czy gdzieś się to oddaje do utylizacji? Musiałem ostatnio nabyć kask (w starym wyściółka po prostu się rozleciała i wypadła) i stary egzemplarz leży i zajmuje mi miejsce. Jakby się nie przewracał na bok leżąc otworem do góry to nasadziłbym w nim fiołków albo bratków ale się przewraca...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To okop go w około i nie będzie się przewracać albo daj ogłoszenie w necie na OLX na ten przykład, że go oddasz za free aby tylko ktoś sam po niego się potrudził, jakiś skuterzysta na pewno skorzysta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stary kask jeśli nie brał udziału w żadnym zdarzeniu to sprzedaję.
Jeżeli brał, to oddaję do tzw. PSZOK

taptarapta

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za odzew.

Kask jest zadbany i wychuchany, mechanizm szyby działa perfekcyjnie, szyba idealna, tylko ta nieszczęsna "gąbka" ze starości się rozpadła. A już nie do dostania na rynku. Pewnie wystawię grata na OLX za darmo. Może się komuś szyba przyda albo coś...

Z pozdrowieniem!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
28 minut temu, Czarny napisał:

Dzięki za odzew.

Kask jest zadbany i wychuchany, mechanizm szyby działa perfekcyjnie, szyba idealna, tylko ta nieszczęsna "gąbka" ze starości się rozpadła. A już nie do dostania na rynku. Pewnie wystawię grata na OLX za darmo. Może się komuś szyba przyda albo coś...

Z pozdrowieniem!

Daj może szanse ludziskom tutaj ... potem nie się zajmują tym na OLX ;)

... ale skoro taki idealny to może go przeznaczyć na koszyczek do święconki na święta Wielkiej Nocy .. taki gest dla motocykla ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×