Skocz do zawartości

Recommended Posts

[...]

Gosia, mam dodatkową szybkę i Pinlocka, jakbyś chciała. Rampus już sobie kupił ;) więc oddam za jakąś małą kasę.

A propos N43 Air - jakiś czas temu niemiła niespodzianka mnie spotkała, kiedy w czasie jazdy zgubiłem śrubę mocująca szybę. Polecam, co jakiś czas sprawdzić przed jazdą czy dobrze siedzi, ja na to nie wpadłem ;) Ściągniecie śrub od importera trwa ze dwa tygodnie, ale chylę czoła ku Larssonowi - chłopaki zdjęli śruby z kasku, który mieli na sklepie i powiedzieli, że się będą martwić później. Z wrażenia, aż mi wtedy pinlock sam wpadł do koszyka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja znam podobne podejście sprzedawców z Moto-akcesorii i u Pawelca (chociaż nie zawsze) z Now. Tomyśla.

To są jednak chlubne wyjątki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja wam opowiem też dobry numer, akurat nie związany z moto ale od razu mi się to przypomniało.

Parę lat temu pękła mi sprężyna od noża myśliwskiego Gerlacha, dostałem go od dziadka, tak liczę że ma min 25lat, duży fajny nóż składany z blokada po otwarciu ostrza, i pękła mi ta część od blokady, ostrze ani zablokować ani użyć. Poszukałem na internecie adres i telefon do Gerlacha. Zadzwoniłem, stwierdzili że już tych noży nie produkują ale proszę przysłać to naprawią. Wysłałem, było to jakoś przed Bożym narodzeniem. Czekałem na przesyłkę zwrotną z fakturą do zapłacenia a tu listonosz przynosi przesyłkę, nic do zapłaty. Otwieram a tam: nóż naprawiony (wymieniona sprężyna, że nawet roznitowywania nie widać) pocztówka bożonarodzeniowa z życzeniami, oraz uwaga... list z przeprosinami że ich produkt śmiał się popsuć!!!! 30- letni nożyk :-o !! Mam nawet gdzieś ten list z tą pocztówką. Normalnie jak nie w Polsce. Szkoda że mojej miny wtedy nie widzieliście :-P Oczywiście zaraz poleciałem po pocztówkę żeby wysłać i podziękować

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja wam opowiem też dobry numer, akurat nie związany z moto ale od razu mi się to przypomniało.

Parę lat temu pękła mi sprężyna od noża myśliwskiego Gerlacha, dostałem go od dziadka, tak liczę że ma min 25lat, duży fajny nóż składany z blokada po otwarciu ostrza, i pękła mi ta część od blokady, ostrze ani zablokować ani użyć. Poszukałem na internecie adres i telefon do Gerlacha. Zadzwoniłem, stwierdzili że już tych noży nie produkują ale proszę przysłać to naprawią. Wysłałem, było to jakoś przed Bożym narodzeniem. Czekałem na przesyłkę zwrotną z fakturą do zapłacenia a tu listonosz przynosi przesyłkę, nic do zapłaty. Otwieram a tam: nóż naprawiony (wymieniona sprężyna, że nawet roznitowywania nie widać) pocztówka bożonarodzeniowa z życzeniami, oraz uwaga... list z przeprosinami że ich produkt śmiał się popsuć!!!! 30- letni nożyk :-o !! Mam nawet gdzieś ten list z tą pocztówką. Normalnie jak nie w Polsce. Szkoda że mojej miny wtedy nie widzieliście :-P Oczywiście zaraz poleciałem po pocztówkę żeby wysłać i podziękować

Ale nie wkleisz zdjęcia tego listu w wątku o kaskach :lol: proponuję takie rzeczy pisac w temacie zapomnianym "Hyde Park.." ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale nie wkleisz zdjęcia tego listu w wątku o kaskach :lol: proponuję takie rzeczy pisac w temacie zapomnianym "Hyde Park.." ;)

Zapomnianym ,z powodu nowej zabawki na dole forum :D Ale widzę, że wracamy do chlubnej tradycji off-topów :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę,że mój pościk jest na miejscu :drinkbeer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Awanturowałem się, że nie ma czata i stąd śmieci na Forum. Teraz będę gorszy od neofity i Terski ganiającej nowych do Powitalni. Proszę unikać offtopów! mamy do dyspozycji pogaduchy i SB.

Przy okazji: znów rozebrałem szybę z pinlocka. Poczytałem trochę w linkach podesłanych przez Rpiotrka i postanowiłem poprawić jeszcze kilka rzeczy. Wkrótce dam znać co się dzieje w tej sprawie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tak - na razie mam inne wydatki ;-)

Spoko - odrobisz kiedyś w polu. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz pyrki jakieś wykopiesz, albo grządki przepierzesz ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszli mnie na czata!!! Nie pierdziulić offtopowo!!! :x ;)

Edytowane przez leff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taka pokazówka... koniec offtopa :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Nolan N71 - mialem dzis na glowie, rozmiar M - fajnie leżał i niedrogi nawet :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pinlock założony i testowany przez cały boży dzień. Temperatura na zew. między 4 a 6 st. C. Pinlock paruje, ale o wiele mniej i bardziej równomiernie, chociaż nadal ze wskazaniem na prawą stronę. Tej osadzającej się pary jest jednak o wiele mniej. Być może pomogło uszczelnienie silikonem (uszczelka nie przylegała dokładnie do szyby, zresztą dokładnie w tym samym miejscu co w sprzedanym już kasku BMW). A nie wykluczam, że swoją rolę odegrał tutaj nosek zmajstrowany z podbródka. :)

Do tego wysoka szyba ładnie chroni przed podmuchami, więc jużnie narzekam...na razie nie narzekam. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam.

z racji bycia okularnikiem szukam szczekowca.

mam jeszcze starego Roofa Boxera (a propos - ktoś w Polsce je teraz sprzedaje?)

więc nerwów nie ma..

czy ktoś miał w ręku to:

http://naxa.pl/kask.php?model=FB0&foto=FB0_a

a co możecie powiedzieć o Skorpionie, np ten:

http://sklep.riccardomotosport.pl//product_info.php?products_id=1956

padam już na pysk,

będę szukał jeszcze butów ale nie mam siły szukać "tematu"

niech ktoś litościwy mnie prxekieruje

pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam.

z racji bycia okularnikiem szukam szczekowca.

mam jeszcze starego Roofa Boxera (a propos - ktoś w Polsce je teraz sprzedaje?)

więc nerwów nie ma..

czy ktoś miał w ręku to:

http://naxa.pl/kask.php?model=FB0&foto=FB0_a

a co możecie powiedzieć o Skorpionie, np ten:

http://sklep.riccardomotosport.pl//product_info.php?products_id=1956

padam już na pysk,

będę szukał jeszcze butów ale nie mam siły szukać "tematu"

niech ktoś litościwy mnie prxekieruje

pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vertat, odwiedź Intermotors. Mają wyprzedaże sprzętu i naprawdę niezłe ceny. Kasków od cholery i trochę, również paszczękowych.

A najlepiej przejdź na soczewki kontaktowe. Je przeszedłem, chociaż kosztowało mnie to masę zdrowia, żeby oko paluchem dotykać...brrr...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leffku nie każdy może ze względów zdrowotnych nosić soczewki. :(

Co do Naxy to jakoś nie polecam - miękkie skorupy. Anasazi- jak wypadają w Sharpie? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik! Bo sie zdenerwuje i zamkne w sobie ;) i juz wiecej durnych postow nie bede pisal.

o tym N71 nikt nic nie wie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Luuuz :) Przyjedź do Bielska to wypijemy bezalkoholowe :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawy kask i myślę, że nie znajdziesz jeszcze użytkowników. Masz raczej okrągłą dyńkę ;) sorry, więc zapewne będzie leżal przyzwoicie. 2 sprawy - jazda w zimnym, poziom hałasu. Zobacz przejedź się jeśli Ci dadzą - w Larssonie są, w moto-akcesoriach też.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

N71 przymierzalem. Rozmiar lezal wygodnie. Co do testu w jezdzie, nie chcieli dac :) zaprosili na dni otwarte na wiosne ;) poszukam jeszcze w innych miejscach, w koncu na slasku duzo sklepow dla stozkoglowych ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×