Skocz do zawartości

Recommended Posts

no proszę jak nagle grono schubertowców się powiększyło. ja tam zawsze mówiłem, że to najlepsze co miałem na głowie i na pewno mój kolejny kask to będzie to. :)

swoją drogą nie wiem po co kupować kaski bmw skoro można po prostu schuberta i pewnie wyjdzie taniej niż bmw, ale może się mylę, bo nie śledzę cen kasków obecnie.

a tak ogólnie co do produkcji rzeczy sygnowanych nazwą bmw to nie jest tak, że kaski bmw to schubert, buty to daytona, a ubrania to rukka. wygląda to tak, że zależy jaki model czego i wtedy można ustalać markę, które im to klepie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam nolana n103 i jestem zadowolony. Innych nie przymieżałem i trudno coś powiedzieć o porównaniu. Ale myślę też o schubercie - w końcu od głowy wszystko się zaczyna :) :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

swoją drogą nie wiem po co kupować kaski bmw skoro można po prostu schuberta i pewnie wyjdzie taniej niż bmw, ale może się mylę, bo nie śledzę cen kasków obecnie.

Szubi C3 był o ok 150 PLN droższy niż jego kopia z logo BMW :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

odświeżę temat

chcę kupić w zasadzie pierwszy swój kask. Mogę przeznaczyć na niego do 350zł.

Upatrzyłem sobie taki oto:

http://allegro.pl/gpmoto-naxa-f0b-z-blenda-mat-waga-1450-g-i1221031035.html

co o nim sądzicie? Ktoś może ma/używał ?

z góry dzięki za podpowiedzi :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też się będę przymierzał niedługo do zakupu kasku, chciłem się dowiedzieć jak ogólnie oceniacie sprawe,

lepiej kupić integralny czy szczękowy... a może otwarty z szybą... nad enduro raczej nie myślałem, bo nie planowałem ostrej jazdy po krzakach tylko raczej turystyke i lekki offroad :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to coś ci napiszę na temat tego Naxa. O ile mnie pamięć nie myli, to identyczny odkupiłem (za grosze zresztą :lol: ) od Alicji dla mojego syna na skuter. Po jego wywrotce na trawie, szybka oderwała się z zaczepów (szybka cała, zaczepy w kasku już niet), i jeden z zaczepów szczęki wyłamany, szczęka trzyma się na jednym. Owszem młodemu nic się w łepetynę nie stało, ale to był prawie statyczny upadek na trawę, więc do testów bezpieczeństwa bym go nie zaliczył. Mechanizm blendy już zdążyła "wyrobić" Alicja ;) , Jaka cena, taka jakość. Co do komfortu. Bez chyba rewelacji, dość sprawna wentylacja i na pewno nie jest zbyt wyciszony. Ala, potwierdzisz moją (a właściwie mojego syna) opinię? Kask leży na półce jako "awaryjny-dodatkowy-w razie gdyby cóś". Wiesz co, weź zainwestuj w porządny kask. To dla motocyklisty jak garnitur dla dyrektora banku. Musi być wygodny, z dobrego materiału, przewiewny i odpowiednio cichy i NAJWAŻNIEJSZE BEZPIECZNY DLA CIEBIE!!! Rozumiem rozterki finansowe, ale jeśli szczękowiec, to tylko Schuberth, co potwierdza i Pietro i Bawarka i Donald i ja (jeszcze go nie mam, ale na przyszły sezon pewnie już będzie)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
z innej beczki ... tak dla rozluznienia tematu :D

grozne troche :lol: na modłę "hamerykanska"

http://allegro.pl/super-kask-czaszka-cz ... ml#gallery

;)

Ale wioska! :)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cykli - chyba mnie przekonałeś. Byłem wczoraj w sklepie i macałem namiętnie:

http://allegro.pl/gpmoto-naxa-f0b-z-blenda-mat-waga-1450-g-i1221031035.html

jakość faktycznie pozostawia wiele do życzenia - nawet moim laickim okiem. Nie dziwię się, że zaczął Ci się rozpadać :D

Chyba jednak zainwestuję w lepsiejszy kask :lol: Zaczynam myśleć na poważnie nad Cabergiem Kondą.

...a już miałem upatrzoną fajną kurtkę modeki model vortex ;) No nic, wtym roku będę śmigał w windstopperku

chyba, że ma ktoś na zbyciu kurtkę? - chętnie odkupię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam G-Mac-a Liberty, podobno to "średnia" półka. Jak zamieniłem się z Pietro, to w Schubercie tak go odstawilem że mnie zgubił w Żukowie :lol: i wcale mu nie chciałem oddać Schuberta ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak tak a ja potem mialem gernek rozmiar za duzy po Twoim zygmuntowym dzwonie :D ale sie juz dopasowal. Wiem wiem kask mam zajefanym. Nie to ze BMW i Schuberth .. 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zacząłem od Nolana 102, ale ten kask jest dobry tylko upalnym latem (przewiewny). Poza tym głośny i jakoś mi nie leży. Później kupiłem (od znajomego) integrala BMW i niemal nowego szczękowca System 6, też BMW. Ten drugi jest świetny jeśli chodzi o leżenie na łbie. Jakość wykonania, to już porażka. Aż nie chce mi się o tym pisać. Niech wystarczy to, że na gwarancji wymienili mi szybę z pinlockiem, a czekam jeszcze na nowe panele zewnętrzne szczęki, bo w czasie jazdy, po prostu odpadły. :)

Wyglądam teraz hardkorowo, bo prawie jak Lord Vader.

Mierzyłem także Schuberta C3 i ze szczękowców, to jest chyba w tej chwili najlepszy produkt na rynku. Cena niemal taka sama jak za System 6. Integral BMW jest niesamowicie cichy w porównaniu do szczękowców (nawet tych najlepszych). Ma za to jedną, zasadniczą wadę: zamiast pinlocka zrobili szybę z antyfogiem. Dramat!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Odswiezajac temat zna ktos ten model http://www.airoh.pl/katalog/model/75 - czy kto ogladal, dotykal, macal, czy inne zboczenia... :) jak na spowiedzi :)

Hej. Oglądałem właśnie tego Airoha. Pod względem wykonania, zastosowanych materiałów i bezpieczeństwa nie różni się niczym od Mathisse'a, czy Caberg Konda. Kwestia montażu bluetootha... do każdego kasku w zasadzie można zamontować jakiś zestaw (tak twierdzi sprzedawca) natomiast jakbyś chciał zamontować firmowy osprzęt Airoha to jest on droższy niż sam kask. Konda również ma gniazdo na zestaw bezprzewodowy.

Wniosek: Wybierz ten który Ci się bardziej podoba i lepiej Ci leży na głowie, bo pod względem jakości to ta sama półka. Chociaż różnice są w detalach, Konda ma w mojej opinii kiepski sposób opuszczania blendy (na górze kasku) Mathisse ma chyba najlepszy z boku na dolnej krawędzi. SV55S ma z boku na policzku. Konda ma jedną dobrą rzecz, której nie mają Airohy, a mianowicie osłonkę pod brodą która zapobiega podwiewaniu :)

To byłoby na tyle :) Jakby coś to pisz na PW lub gg.

Pozdro :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mierzyłem także Schuberta C3 i ze szczękowców, to jest chyba w tej chwili najlepszy produkt na rynku.

No tak ale tutaj cena zabija... :evil:

Hej. Oglądałem właśnie tego Airoha. Pod względem wykonania, zastosowanych materiałów i bezpieczeństwa nie różni się niczym od Mathisse'a, czy Caberg Konda. Kwestia montażu bluetootha... do każdego kasku w zasadzie można zamontować jakiś zestaw (tak twierdzi sprzedawca) natomiast jakbyś chciał zamontować firmowy osprzęt Airoha to jest on droższy niż sam kask. Konda również ma gniazdo na zestaw bezprzewodowy.

Wniosek: Wybierz ten który Ci się bardziej podoba i lepiej Ci leży na głowie, bo pod względem jakości to ta sama półka. Chociaż różnice są w detalach, Konda ma w mojej opinii kiepski sposób opuszczania blendy (na górze kasku) Mathisse ma chyba najlepszy z boku na dolnej krawędzi. SV55S ma z boku na policzku. Konda ma jedną dobrą rzecz, której nie mają Airohy, a mianowicie osłonkę pod brodą która zapobiega podwiewaniu

O takie spostrzezenia mi wlasnie chodzilo, mam teraz tylko juz mala ostateczna zagwozdke z ta konda, ktora jak napisales ma oslonke pod broda... hhmmm... W obecnym kasku tez tego nie mam i wiem ze by mi sie to przydalo... :evil: ale to juz jedyny jej plus, bo wyglad zdecydowanie jak dla mnie na konto Airoha SV55S :roll: - oczywiscie w tej cenie :)

Dzieki za sprawdzenie - na zlocie masz bronka! :mrgreen: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma sprawy :)

Miałem pretekst, żeby śmignąć gdzieś na moto:)

Udanych zakupów :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

spostrzeżenie dla użytkowników Uvex Enduro:

uważajcie na dwie srebrne śrubeczki z łbem na płaski śrubokręt, te pod zaczepami szyby i daszka (dwie na strone) - są króciutkie i mogą się z czasem poluzować, od razu odpadną, zginą i bida gotowa :?

w związku z nadchodzącą zimą, przechodząc z gogli na szybe, zauważyłem że cały zaczep mi odpada, tak więc obie strony rozkręciłem i skręciłem na Loctita ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiec ostatecznie mam do wyboru te dwa

http://www.caberg-helm.com/products/cab ... B&color=MB

i

http://www.airoh.pl/katalog/model/75

i nie moge sie zdecydowac, ogolnie caberg mniej mi sie z wygladu widzi, ale ma tzw. spojler (jak zwal tak zwal) pod broda dzieki czemu wiatr nie nawiewa w kask...

a Airoh bardziej mi sie podoba wizualnie, ale nie ma tego pieprzonego spojlera, a wiem ze na pewno mi sie to przyda, jesli ktokolwiek zna inne plusy i minusy tych dwoch modeli - prosze o info ;) Pawel juz zaznaczyl w innym watku ze ogolnie airoh jest glosny, ale nie wiem tak naprawde jak jest w tym temacie z cabergiem :oops:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daniel, ja mam Caberga Justissimo GT i ten diabeł już przy 70 km/h dosyć ostro gwiżdże, tak wiec komfort też jest ograniczony. Aczkolwiek wygląda ze Konda ma trochę inną konstrukcje i inaczej montowaną szybę (nie jest wpuszczana pod osłonę). Również nie widzę z boku suwaka do opuszczania blendy który możne powodować zawirowania i "gwizdy" powietrza. A spojler to najzwyklejszy profilowany kawałek gumy. A na dodatek szyba paruje przy każdej możliwej okazji. Wystarczy ciut chłodniejszy dzień.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak pisałem wcześniej, Konda ma moim zdaniem kiepski patent na opuszczanie blendy... na górze kasku jest suwak...

A i podnoszenie szczęki też jest trochę dziwne... przycisk jest z przodu od zewnątrz...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To rozwiązanie z przyciskiem do otwierania szczęki jest możne dziwne ale wygodne. Łatwo go znaleźć. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dakarowy ja kupiłem Caberga model 605. To jest dokładnie taki tyle tylko, że mój to czarny mat:

http://motoallegro.pl/caberg-trip-szczekowy-rozmiar-l-sale-40-i1168129865.html Jest on poprzednikiem Kondy i wygląda niemal identycznie. Dopiero co go kupiłem :D i jeszcze nie używałem ;)

W niedzielę chcemy gdzieś śmignąć z Szymanem więc możemy porównać z jego Airohem.

Ja do tej pory jeździłem pożyczonym kaskiem marki Baehr (nigdy wcześniej o takiej nie słyszałem). Wygląda on dokładnie tak: http://www.webbikeworld.com/r2/baehr/baehr-helmets.jpg właśnie z tym podbródkiem przeciwwietrznym. Myślę, że jest to świetna rzecz na chłodniejsze dni - zapytaj Szymana - on nie ma tego ustrojstwa i śmiga teraz w kominiarce.

Szyman jak jechaliśmy na Słowację to jechałeś w kominiarce - w drodze powrotnej zmarzłeś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Więc czekam na porównania ;) , ale nastawiam się na jednak chyba na Caberga, nie mogę sobie darować, że nie przymierzyłem Caberga Cichego, jak ujeżdżaliśmy po moich okolicach, ale wtedy to jeszcze o tym nie myślałem... :evil: No mam nadzieję, że Artur by go użyczył :roll:

P.S. Ogólnie w kominiarce ja zawsze jeżdżę, nawet latem. :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeszcze jedno sobie przypomniałem.

Czarny matowy strasznie szybko się rysuje - ale o tym już gdzieś, kiedyś było.

Upadł mi wczoraj na kostkę brukową jak przymierzałem synowi i rysy na nim już są ;)

Może dlatego, że ten czarny matowy jest taki jakby gumowany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×