Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja bralem pod uwage ten kask. Ale z jego dostepnoscia do przymiarki jest jak jest w mojej okolicy oraz jego waga zadecydowala, ze zrezygnowalem z zakupu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No mi się właśnie to rozwiązanie również podoba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukałem na forach opinii ale niestety niczego konkretnego nie znalazłem. Za to dość dobrze ocenianym jest NOLAN N43 który również wydaje się być bardzo uniwersalnym i fajnym kaskiem za bardzo przyzwoite pieniądze ~660 zł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja celuje w nolana n90.

Ten n43 to mi tak na JET`a wyglada

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja sobie chwalę N43 Air (N43 bez "Air" to typowy otwarty). Lekki i przewiewny, dla niektórych może być, aż za bardzo. Ogromna szyba, więc nie masz klaustrofobicznego odczucia. No i demontowana szczęka, jak ktoś lubi kaski otwarte. W pewnym sensie też dobre rozwiązanie dla okularników. W komplecie również daszek, także można zdjąć szybkę i z goglami zrobić pseudo-enduro. Mamy tutaj na forum kilku aktualnych i byłego użytkownika to na pewno dorzucą swoje 3 grosze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam n43 Air.

Zalety:

- lekki

- duża szyba

- szybka pinlocka [koniecznie z silikonem - nie rysuje] - czyli antifog

- blenda

Wady

- głośny - od dołu, w okolicy brody jest właściwie otwarty i mam wrażenie, że duża powierzchnia twardej, nie pokrytej przez miękki materiał szyby dodatkowo rezonuje i odgłos mojego tłumika była dla mnie nie do zniesienia :/

- przewiewny - zaleta w mieście, ogromna wada w trasie. Też wszystko przez tą przestrzeń w okolicach brody :/ Pizga strasznie.

- czasem zacina się mechanizm otwierania górnego wywietrznika

- sprawia wrażenie mało solidnego - trzeszczy, gnie się.

Zostawiam go sobie na jazdę po mieście i do pracy.

Na trasę rozglądam się za pełnym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[...]

Wady

- głośny - od dołu, w okolicy brody jest właściwie otwarty i mam wrażenie, że duża powierzchnia twardej, nie pokrytej przez miękki materiał szyby dodatkowo rezonuje i odgłos mojego tłumika była dla mnie nie do zniesienia :/

- przewiewny - zaleta w mieście, ogromna wada w trasie. Też wszystko przez tą przestrzeń w okolicach brody :/ Pizga strasznie.

[...]

Jeśli chodzi o przestrzeń przy brodzie to chyba wszystko zależy od kształtu twarzoczaszki. Ja mam dość pociągłą facjatę i u mnie miejsca prawnie nie ma, a w zależności od ułożenia kasku nawet dotykam brodą szczęki, która to jednak dość słabo osłania brodę od dołu.

Kask robi się męczący pod względem głośności gdzieś od 105km/h.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie miałam okazji sprawdzać głośności przy 105km/h ;)

Moje odczucia są oczywiście subiektywne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o przestrzeń przy brodzie to chyba wszystko zależy od kształtu twarzoczaszki. Ja mam dość pociągłą facjatę i u mnie miejsca prawnie nie ma, a w zależności od ułożenia kasku nawet dotykam brodą szczęki, która to jednak dość słabo osłania brodę od dołu.

Kask robi się męczący pod względem głośności gdzieś od 105km/h.

Na głośność się nie poradzi, natomiast na wiatr i owszem: Sam używam i działa, ba zimą noszę zamiast szalika.

golf1.jpggolf2.jpg

SKLEP PRODUCENTA

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo bym prosił o opinie N43 Air

Bardzo proszę - uzywam od 3 lat.

Na wstępie zupełne zgodzę się z opinią Mygosi.

Dodam, że kask raz spadł mi z siodła motocykla i uderzył górnym odwietrznikiem o ziemię. Po ruszeniu i osiągnięciu ok 50 km/h osłona razem z bebechami odwietrznika odpadła i wszystko poleciało na drogę, po czym zostało rozjechane przez stado samochodów :) Od tej pory wywietrznik nawet się nie zacina - po prostu nie działa :D

Kask jest głośny, przeciętnie wykonany. Kiedyś porównałem do do Alfy-Romeo - ładny włoski design, ale jakość fiata pandy z lat 80 tych ;)

Mam też oryginalny zestaw N-com basic i N-com bluetooth. Wydałem masę kasy na coś co działa tylko wtedy jak ma dobry nastrój pełniutką baterię - czyli też po włosku. Bywa, że z niewiadomych powodów zupełnie odmawia współpracy z telefonem i się zawiesza. Poza tym rozmawiając trzeba zwolnić do 70 kmph, gdyż jak wspominałem kask jest głośny.

Antifog TYLKO na silikonie - kiedyś był dostępny tylko bez silikonu i po miesiącu przestawał idealnie przylegać do szyby i zaczynał ją rysować. Wymieniłem 2 szyby i 3 antifogi z tego powodu. Nolan nie poczuwał się do odpowiedzialności za bubel, a ja zapłaciłem jak za drugi kask. Suma summarum, za koszt użytkowania nolana przez 3 lata miałbym Shubertha, którego jeszcze spokojnie używałbym przez kolejne 3 lata albo więcej, a Nolana za rok wyrzucę na śmietnik. Oryginalnego bluetootha właśnie zareklamowałem tak, że nikt go nie kupi więc zrobię sobie z niego breloczek za 600 pln ;) Chyba tylko to pozostanie, bo kasku tej firmy już nie kupię. Poza tym przedstawicielstwo Nolana w Polsce określam jako niekompetentne, niesłowne i nieodpowiedzialne - ale moje wrażenia są sprzed 3 lat więc może coś się zmieniło :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejrzewam Jackx, że w polskim Nolanie zmieniło się bardzo wiele...jest jeszcze bardziej po włosku... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Razem ze "światem motocykli" nr 12 dostałem (jest wewnątrz) ulotka reklamowa sklep.intermotors.pl pt tytułem "ale urwał 2011" duża wyprzedaż, Kask AGV Stealth Dragon z 1066 zł na 383 zł !!! na stronie intermotors można gazetkę pobrać. Sam z parę miesięcy temu mierzyłem w AGV stealth ale z kasą nie wyrobiłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logan ładnie ci w tym śliniaku i te okularki!! hahaha

Wygląda jak reklama Gilette Mach-5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logan ładnie ci w tym śliniaku i te okularki!! hahaha

Chce człowiek pomóc, wrzuca zdjęcia ze strony producenta i tak dziękują...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko nie strzel focha ;)

Albo focha :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo focha :)

Powinno być: Albo focha

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Razem ze "światem motocykli" nr 12 dostałem (jest wewnątrz) ulotka reklamowa sklep.intermotors.pl pt tytułem "ale urwał 2011" duża wyprzedaż, Kask AGV Stealth Dragon z 1066 zł na 383 zł !!! na stronie intermotors można gazetkę pobrać. Sam z parę miesięcy temu mierzyłem w AGV stealth ale z kasą nie wyrobiłem.

Właśnie od 2 dni wertuję tą gazetkę. bardzo duże upusty, jednak 3/4 rzeczy już wyprzedana

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i nie mają schubertha :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie to zebym mial shoei horneta sprzedawac ...ale mi sie spodobal kolor (zarowa jak i cykliego)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×