Skocz do zawartości

Recommended Posts

Integrale mają tą zaletę, że są bezpieczne i lżejsze niż reszta no może z wyjątkiem typowych enduro, które lżejsze są dzięki brakowi szyby, mechanizmu otwierania. HJC nie jest złą marką, nie jest to jakiś top, ale przyzwoite. Jeśli Ci pasuje kolorystycznie, stylowo i w ogóle dobrze leży to bierz. Dla mnie osobiście zbyt kolorowy. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy może ktoś z Was podzielić się zdjęciem Nolana N90 białego na głowie? Może ktoś ma shade tego z malowaniem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy może ktoś z Was podzielić się zdjęciem Nolana N90 białego na głowie? Może ktoś ma shade tego z malowaniem?

Podzieliłbym się z tobą takową fotką ale moja żonka zabrała mi aparat i bestia jedna pojechała sobie na wakacje :)

Jedyne co mogę Ci w tym momencie pomóc to ten film jednak z podniesioną szczęką. (2 motocykl - 12 minuta i chyba 4 sekunda)

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znalazłem fotkę:

P1340058.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Madafaka :shock: Centrino poodklejaj te naklejki z szybki będziesz miał lepszą widoczność :mrgreen:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No co Ty Peterka,

Lansik musi być.

Ja ze swojego c3 od dwuch lat z szyby nie odklejam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Madafaka :shock: Centrino poodklejaj te naklejki z szybki będziesz miał lepszą widoczność :mrgreen:

A to trzeba odkleić?? Cały czas myślałem, że to jest ten cały pinlock ;)

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to trzeba odkleić?? Cały czas myślałem, że to jest ten cały pinlock ;)

Centrino a widziałeś tam zamkniete 4 cyfry? :shock: jeśli tak, to tłumaczyłoby Twoje podejcie do tematu :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Centrino a widziałeś tam zamkniete 4 cyfry? :shock: jeśli tak, to tłumaczyłoby Twoje podejcie do tematu :-)

Yyyyyy jakie 4 cyfry??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzie piękne oczęta pod szybką??

No - pod szybką :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja nie chcę takiego kasku co ocząt widzieć nie będę:).. A tak na prawdę to niestety to malowanie nolana co mi się podoba to trzeba czekać na nie 2 tyg. POstanowiłam kupić HJC a w przyszłym sezonie zaszaleć i kupić shoei.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to nie lepiej na początek tańszy kaskolec jak masz zamiar zmienić??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kask służy do pierwszego dzwonu, albo 6 lat (nie dotyczy skorup kompozytowych). Nie ma sensu zmieniać po roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Logan a czemu 6 lat?? Tak z ciekawości pytam bo widziałem nie raz na kiblach jak ludzie jechali z chyba 20 letnim kaskiem.

Coś się dzieje w nich czy o co to chodzi?? Bo, że po dzwonie to rozumiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli jest to kask z tworzywa sztucznego, a nie, jak pisałem kompozytu, to z biegiem czasu traci elastyczność i na doszczętne rozwalenie go starcza o wiele mniejsza energia. Tworzywa kasków stają się kruchsze i zamiast się odkształcić- pękają. Według różnych badań, bezpieczny, akceptowalny okres użytkowania kasku to około 6 lat. Niektórzy piszą o 4.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój kask po 2 latach się zrobił za luźny.

Mam czekać jeszcze 4 na wymianę?

;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko, że właśnie skorupa kasku ma popękać przejmując energię a nie sprężyście uginać się oddając energię tak naprawdę na głowę i szyję. Kiepskie kaski z termoplastów działają właśnie jak piłeczka. Kompozyty pękają rozpraszając energię. Taka strefa kontrolowanego zgniotu. To tak w uproszczeniu. A kompozyty również się starzeją ale w nieco inny sposób.

Edytowane przez rPiotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×