Skocz do zawartości

Recommended Posts

warto też dodać ze którys/ wszystkie? model caberga ma homologacje, pozwalajaca na jazdę z otwartą szczęką wymagana np. w niecowni. ja jeździłam w justissimo i ogolnie bardzo przyjemny kask, jakość wykonania za tę kasę bdb, dla mnie ciut głosny.

A czy są damskie kaski pozwalające jedynie na jazdę z zamkniętą szczęką? ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To sobie kup:

predator_helmet_reg_4_21_13.jpg

I gdzie bijesz??

Jak ci się podoba to sobie kup. Będziesz miał w czymś wyjść do Biedrony ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

warto też dodać ze którys/ wszystkie? model caberga ma homologacje, pozwalajaca na jazdę z otwartą szczęką wymagana np. w niecowni. ja jeździłam w justissimo i ogolnie bardzo przyjemny kask, jakość wykonania za tę kasę bdb, dla mnie ciut głosny.

Rzeczywiscie Justissimo przyzwoity jest ale glosny. Poza tym daje rade nawet przy blizszym kontakcie z asfaltem :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za 800zł można kupić Nolana N91, pinlock w komplecie. Jeżdżę w Cabergu i ma problem taki jak omawiany. Wentylacja nie jest zamykana, wieje po zatokach cały czas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Caberg nie jest zły, w tej cenie nic lepszego raczej się nie dostanie, mam model poprzedni, który w zasadzie wygląda tak samo, problem jest hałas i "przeciągi" ale to nie Schuberth za 2 i pół koła czy jakaś tam inna Szuja.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

600 plus pinlock, to już trochę jest. Można kombinować, ale Caberg jest ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W grudniu można było kupić kolana n104 evo za 880 złociszy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

600 plus pinlock, to już trochę jest. Można kombinować, ale Caberg jest ok.

Jakiegoś tam antyfoga na szybce ma, nie gadaj ;-)

W grudniu można było kupić kolana n104 evo za 880 złociszy

A w styczniu Schubertha C3 za 1800 ;-) cza było brać :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tej chwili płacę za N91 w sklepie u mnie. Szary kolorek, pinlock, 5 lat gwarancji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma ktos HJC IS-17 ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma ktos HJC IS-17 ?

Mam HJC , ale nie 17 .

Pełne zadowolenie.

Bishkop , waga kasku , patrz na wagę szczęki . Co byś po pół dnia jazdy w kasku nie musiał głowy szukać .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam HJC , ale nie 17 .

Pełne zadowolenie.

Bishkop , waga kasku , patrz na wagę szczęki . Co byś po pół dnia jazdy w kasku nie musiał głowy szukać .

A blenda sie sklada automatycznie?

Bo u mnie juz sie zacina a kask praktycznie nowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakiegoś tam antyfoga na szybce ma, nie gadaj ;-)

A w styczniu Schubertha C3 za 1800 ;-) cza było brać :-P

z tydzień/ dwa temu kupiłem biały kask Schuberth C3 basic, w Moto style w Wawie, (firmowy sklep Schubertha) za 1600 pln, kilka dni temu mieli jeszcze rozmiary S, M, L Edytowane przez przemekdab

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A blenda sie sklada automatycznie?

Bo u mnie juz sie zacina a kask praktycznie nowy

Od nowości bez problemu .

Reklamuj na gwarancji .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wlasnie nie wiem czy jest sens, gdzies kiedys czytalem ze sa z tym problemy i moga to zrobic owszem na gwarancji ale problem powraca

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niech robią do skutku , ma być sprawne . A jak po trzech naprawach nie będzie prawidłowo działać , niech wymienią na nowy .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A który kask byście brali?

Shark s900, nolan n86 czy nolan n91?

Wiem, że pierwsze dwa to integrale a trzeci szczękowiec...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja długo myślałem o kolejnym kasku, przymierzałem, czytałem opinie i ostatecznie wziąłem N91. Za taką kasę nie dostanę lepszego i bezpieczniejszego. To po pierwsze. Po drugie, ma regulowane nawiewy i pinlock w komplecie, co uznałem za niezbędne. A integral, czy szczękowiec to kolejny dylemat. Jednak patrząc jak koledzy płacą za paliwo bez ściągania kasku, pytają o drogę, rozmawiają na skrzyżowaniu, czy choćby piją wodę, stwierdziłem, że warto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja też mam dylemat: integral czy szczękowiec.

Bo pinlocka wszystkie wspomniane mają w standardzie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bierz szczękowca. Nolan jest na tyle solidny, że bezpieczeństwo i komfort jazdy, a także trwałość mechanizmów zapewni odpowiednie. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zamówiłem sobie Sharka Vision-R 2jke, poprawiony, ponoc bardzo udany, zobaczymy, zdam relacje po pierwszej jezdzie :) S900 nie jest zły ale osobiscie tak jak mowilem wybralem vision-r ze wzgledu na duzy wizjer. W tym roku zamiast s900 wchodzi swiecacy Skwal, ciekawe jak to bedzie sie sprawowac :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogę napisać kilka słów o zakupionym właśnie Nolanie N91. Zrobiłem w nim pierwszą rundkę, ~700km i pierwsze oceny już są.

Po pierwsze jest głośniejszy niż oczekiwałem i niż mógłbym oczekiwać. Jeździłem w Cabergu, który generalnie uważany jest za głośny kask, ale Nolan niestety nie jest cichszy. Druga sprawa, to że po podniesieniu szczęki narząd słuchu (uszy) pozostają nadal odizolowane od świata zewnętrznego, czyli że niewiele słychać np. próbując się z kimś dogadać. Tyle minusów jak dla mnie. Pozytywne wrażenie zrobiła na mnie wentylacja (na to bardzo liczyłem). Powietrze wpada delikatnie, a nie strugą prosto na zatoki. Można też zamknąć nawiew, co jest bardzo ważne, a czego mi brakowało w poprzednim, kasku. Mechanizmy działają bardzo poprawnie (jest nowy, więc o niczym to jeszcze nie świadczy), szybko się do nich przyzwyczaja. Pinlock spełnia dobrze swoją funkcję (to chyba też żaden rarytas, tak ma być). Ogólnie bardzo fajnie, w pełni przezroczysta szybka sprawia mi dużą frajdę w odróżnieniu od porysowanej na maksa w Cabergu.

Jeśli ktoś chciałby taki kupić, to uważam że w dobrej cenie warto (ja dałem 800zł). Ale jeśli ktoś wybierze coś fajnego za mniejsze lub porównywalne pieniądze, to pewnie wiele go nie ominie. Mam na niego 5 lat gwarancji. Nie wiem czy to dużo, czy mało jak na kask i czy się przyda. Jednym słowem kask poprawny, fajny, ale nie rzucił mnie na kolana.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacek, a gdzie go kupowałaś? Bo cena chyba przyzwoita, to może i mi się coś uda kupić u nich. No, chyba, że po znajomości ta cena??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×