Skocz do zawartości

Recommended Posts

No nie jest tak źle :D... wieje trochę po oczach ;) ... ale lepiej mieć tą osłonkę pod brodą niż nie mieć :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Więc czekam na porównania :D , ale nastawiam się na jednak chyba na Caberga, nie mogę sobie darować, że nie przymierzyłem Caberga Cichego, jak ujeżdżaliśmy po moich okolicach, ale wtedy to jeszcze o tym nie myślałem... :evil: No mam nadzieję, że Artur by go użyczył :roll:

P.S. Ogólnie w kominiarce ja zawsze jeżdżę, nawet latem. :twisted:

O 800 cc tez nie myślałeś a przetestowałeś ;) Nie było by problemu z testami. Wszystko kwestią ceny :beer:

Ta osłonka pod brodą jest przydatna ale mimo to trochę podwiewa wiec w chłodne dni kominiarka jak najbardziej jest przydatna. Czarny mat również jest ok( ciut bardziej upierdliwe jest czyszczenie zaschłego robactwa). Mnie osobiście bardziej się podoba niż błyszczący a po czterech latach eksploatacji nie wygląda całkiem źle.

A mnie marzy cie C3. :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak tam dakarowy kupiłeś już kask?

Słuchaj, bo wyleciało mi z głowy - miałem w poniedziałek napisać Ci recenzję z przymiarki Szymanowego Airoha.

Generalnie ja mam Caberga model 605 - niemal identyczny z Rhyno. Poziom hałasu jest identyczny jak w Airohu. Tyle tylko, że w Airohu słychać go jakby z przodu, a w moim Cabergu tak bardziej z tyłu. Nie mam pojęcia co lepsze :lol:

No i w Airohu nie ma tego wyjmowalnego podbródka - może przez to łapie więcej powietrza od dołu.

Jedno jest pewne - i jeden i drugi kask jest o kant dupy rozbić :!:

Nie mam doświadczenia w kaskach jest to MÓJ pierwszy kask, a wcześniej przez miesiąc jeździłem pożyczonym integralem firmy Baehr - jazda w tamtym to niebo, jazda w omawianych powyższych dwóch to piekło.

Minusem Baehra jest to, że nie ma szczęki oraz, że jak ktoś coś mówi np. kumpel na innym moto na światłach w mieście to bardzo ciężko jest coś zrozumieć. Chyba jest aż za bardzo wygłuszony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Waflo

Dalczego uwazasz ze Airoh jak i Caberg jest do du...? :lol:

Ja jezdze od ponad 2lat w Airohu i w sumie jestem zadowolony.Nie jest to co prawda Schubert ale w tej polce cenowej uwazam ze to dobry wybor. Masz blende, otwierana szczeke, mysle ze wyglad tez jest OK.

Caberga ma moja dziewczyna i tez uwazam ze kask jest rewelacyjnie wykonany, a dodatkowo co moim zdaniem przewaze na "+" w porownaniu z Airohem to wyciagany srodek, ktory mozna latwo wyprac.

Ogladalem kiedys taniego Naxa szczekoweo za okolo 350zl i od razu go odlozylem ;). Tandetne chinskie plastiki, ciezki jak cholera i w dodatku jakos tak wszystko w nim twardo i niefajnie chodzilo. Ble...

Uwazam za na kasku nie ma co oszczeszac. Jak chcesz miec cicho w srodku to radze kupic integrala :).

pzdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jak tam dakarowy kupiłeś już kask?

Właśnie jeszcze nie, ale już ostatecznie zdecydowałem się na Caberga Konda.. ;) , zakup musi poczekać do nastepnego miesiąca bo w tym musze w końcu kupić laptopa (wreszcie będę mógł pisać po polsku - znaczy z polskimi znakami w domu :lol: ) no i kufry ze stelarzem plus gmole, tak więc wydatki na ten miesiąc są już ostro nadwyrężone.. :roll: Moja żona jest jednak bardzo wyrozumiała :twisted:

Nie jest to co prawda Schubert ale w tej polce cenowej uwazam ze to dobry wybor. Masz blende, otwierana szczeke, mysle ze wyglad tez jest OK.

Dokładnie tak samo uważam... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Waflo

Dalczego uwazasz ze Airoh jak i Caberg jest do du...? ;)

...

Przepraszam wyraziłem się mało precyzyjnie - miałem na myśli porównanie Airoha i Caberga z tym Baehrem, którego używałem przez ostatni miesiąc od zakupu motocykla.

W takim porównaniu te dwa powyższe odpadają w przedbiegach. Ale pewnie też dlatego, że ten cały baehr to integral.

Generalnie skupiając się na Cabergu i Airohu - to zapomniałem też wspomnieć coś o wyjmowanym środku w Cabergu - wyciąga się wszystko - zostaje sam styropian :lol:.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic nie szkodzi Waflo :lol:

Integral zawsze jest cichszy dlatego masz takie wrazenia.

Wracajac do porownania, Caberg ma troche bardziej problematyczne zapinanie pod szyja oraz podnoszenie szczeki. W Airohu jakos to łatwiej i sprawniej "idzie". Ale pewnie to kwetsia przyzywaczajenia.

Aha i nie kupujcie matów, bo sie szybko rysują - choc fakt że ładniej wygladają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jarnotp - toż Ty z naszych (Szymana i moich ;) )okolic jesteś :!: :!:

teraz dopiero się zorientowałem

To generalnie Kraków, czy Oświęcim ??

Grunt, że małopolska i można razem gdzieś wyskoczyć :lol: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja polecam kask szczękowy BMW na bazie C# czyli innymi słowy Schuberth ;) pełna REWELACJA - cykli może potwierdzić :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To generalnie Kraków, czy Oświęcim ??

Kraków a dokladniej Wieliczka w tygodniu. W weekendy albo lece do rodzicow do Oswiecimia albo na podkarpacie do mojej dziewczyny. Takze to wszystko zalezy.

Tak ja "z waszych" okolic, Szyman sie do mnie odezwal. Planujemy jakies piwko w przyszlym tyg. Wpadniesz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

....Planujemy jakies piwko w przyszlym tyg. Wpadniesz?

zdecydowanie tak :drinkbeer: Dajcie tylko znać gdzie i kiedy :lol:

PS

ależ się dzisiaj fajnie śmigało 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drodzy użytkownicy kasków Uvex enduro, czy też Macie taki problem z parującą szybką w temperaturze poniżej 10 stopni Celsjusza jak ja? Jeżeli tak to jak sobie z tym problemem Radzicie? Ja w desperacji zamówiłem sobie od Mikołaja na Święta gogle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na razie tego problemu nie zaobserwowałem. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że dobrą metodą na parującą szybę jest kupić sobie płyn w spraju do okularów zapobiegający parowaniu szkieł.Na ile to jest skuteczne nie wiem, nie stosowałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do kazdego rodzaju kasku dostaniesz wklejki antifog-nie polecam , dość tanie-kilkadziesiat złotych w zależnoci od producenta , ale schodza przy myciu.Można wymienić szybkę na taka z antifogiem , ale to ok 200pln

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale moja ma antifog, a i tak paruje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To juz go pewnie nie ma.Ja swoja szybkę w Schubercie myję tylko od zewnątrz , nigdy w środku.Od wewnątrz przecieram ją tylko na sucho , bo antifog schodzi pod wpływem mycia , zwłaszcza jakimiś sr.chem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten naklejany od wewnątrz antifog kupiłem na Grunwaldzkiej. Estetycznie- do d..y, wygląda jak wklejka z folii z worka na drugie śniadanie. Używalność- faktycznie trochę pomaga - nie paruje, a jeśli już zaparuje, po krótkiej chwili od razu odparowuje nie ograniczając widoczności. Co do widocznośći, niestety naklejka jest niewielkiej powierzchni i nie pokrywa całej szyby kasku tylko jej tak jakby centralną część, ograniczając widoczność po bokach, ku górze i ku dołowi. Poza tym daje w nocy refleks który mocno wkurza. Tak szczerze-nie polecam, rozwiązanie bardzo prymitywne i nie spełniające roli jaką powinno spełniać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam pytanie czy ktoś jeździ jeździł w kasku Kask SHARK Openline Fusion ?

http://www.4ride.pl/index.php/kaski-i-a ... usion.html

Taki jak w aukcji przymierzam się do zakupu 4 takich samych szczękowców a dostałem dobrą cenę na ten model i zastanawiam się czy warto. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja miałem to to na głowie w sklepie przez minut kilka - skończyło się na c3. Mi osobiście źle siedział na głowie ale sprzedawca wskazał go jako dobry garnek - o ile może być to jakaś rekomendacja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mam pytanie czy ktoś jeździ jeździł w kasku Kask SHARK Openline Fusion ?

http://www.4ride.pl/index.php/kaski-i-a ... usion.html

Taki jak w aukcji przymierzam się do zakupu 4 takich samych szczękowców a dostałem dobrą cenę na ten model i zastanawiam się czy warto. Z góry dzięki za odpowiedzi.

W tej cenie, Caberg Konda czy Airoh sv55 bije tą propozycję na łeb... taka moja ocena.. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mam pytanie czy ktoś jeździ jeździł w kasku Kask SHARK Openline Fusion ?

http://www.4ride.pl/index.php/kaski-i-a ... usion.html

Taki jak w aukcji przymierzam się do zakupu 4 takich samych szczękowców a dostałem dobrą cenę na ten model i zastanawiam się czy warto. Z góry dzięki za odpowiedzi.

W tej cenie, Caberg Konda czy Airoh sv55 bije tą propozycję na łeb... taka moja ocena.. ;)

a moim zdaniem kask Schuberth made for BMW bije wszystkie powyzej :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tej cenie, Caberg Konda czy Airoh sv55 bije tą propozycję na łeb... taka moja ocena.. ;)

Tylko ja mam cenę 445zł za niego na AGV miałem jeszcze lepszą ofertę ale nie ma blendy słonecznej. Zobaczymy podjadę przymierzę jak nie to się będę jeszcze zastanawiał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×