Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie dostałem paczuszkę z nowymi kaskami. Zostało na sharku jakość naprawdę dobra. Juto przetestuje je w ruchu. Przy okazji szukania przymierzaliśmy LS2 delta i moim zdaniem żałość i ja i teść nie mogliśmy zamknąć szczęki bo opierała się o brodę. Jeśli ktoś zamierza zakupić kask Naxy niech się pospieszy bo kończą produkcję przynajmniej tak powiedzieli u nich w biurze.

właśnie zamierzam kupić jakiś tani i cichy kask żonie. Oglądaliśmy wczoraj sharka - jakościowo faktycznie są OK.

A testowałeś już może swojego tak w żywiole?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A propos kasków na www.hein-gericke.de są przeceny - głównie Caberg ale jest też Shoei i jeden Schubert. Ceny wydają się atrakcyjne. Przesyłka do Polski 10 EUR.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy to moze powiesz cos wiecej na temat tej Kondy. Juz sezon w nim latasz a ja sie wlasnie przymierzam do zakupu kasku szczekowego i zastanawiam sie na Konda i Airoh mathisse RS. Opinie na temat Airoha juz mam od Pawla (choc w necie troche po nim jada).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dakarowy to moze powiesz cos wiecej na temat tej Kondy. Juz sezon w nim latasz a ja sie wlasnie przymierzam do zakupu kasku szczekowego i zastanawiam sie na Konda i Airoh mathisse RS. Opinie na temat Airoha juz mam od Pawla (choc w necie troche po nim jada).

Powiem tak...

na początku było nawet nawet... im dłużej go użytkuję, tym bardziej jestem nim rozczarowany, ogólnie niebo lepiej od mojego oporzedniego (no name), ale tamten kosztował 250zł i starczył na 3 sezony, a Konda kosztowała 600zł i co prawda raczej tez wystarczy na kolejne 2 sezony, ale spodziewałem sie od niego więcej, być moze za dużo chciałem, ale... :roll:

Konda przede wszystkim jest małoprzewiewny (ten wywietrznik na górze kasku to jest jakies nieporozumienie) :cry: latem w nim jest istna masakra, można wyjąć dolny "pług-owiewkę"? (zapomniałem jak to się nazywa) ;) pod brodą - w chodne dni dzięki niej nie przewiewa, ale latem nawet jak go wyjmę to jest lipa, poza tym dla lepszej przewiewności otwiera się zazwyczaj szybkę, ale w Kondzie od wiatru wpada ona w takie drgania, że trzeba albo ją zamknąć, albo otworzyć całkowicie (ale wtedy owady robią z naszego ryja strzelicę, a jak trafią w oko to wiadomo) ;) Świetne są przyciemniane okulary i można je wykorzystać latem przy otwartej szybie, co rekompensuje ta zasraną drgającą szybę (to zresztą uratowało mi życie podczas Szatańskiego Planu - inaczej bym zdechł), ale ja znowu nie za bardzo przepadam za przyciemnieniem obrazu, no chyba że popiję ;)

Po otwarciu szczęki nie wisi ona pionowo jak w moim poprzednim kasku, a co za tym idzie, po dłuższej jeździe z otwartą przyłbicą (zazwyczaj lubiłem jeździć tak w terenie) poprostu kark wysiada bo szczęka nie dość że waży swoje, to jeszcze jest wysunięta do przodu, ale w tym przypadku chyba tak się nie powinno jeździć ;)

Podsumowując.. być może mam za dużo w dupie, albo za wiele wymagam.. ogólnie kask jest fajny, ale jak dla mnie to Konda jest trochę za droga jak na swoje właściwości i możliwości, nie wiem jak wypadłby w porównaniu z Airochem.

Tyle z mojej subiektywnej opinii. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ale ja znowu nie za bardzo przepadam za przyciemnieniem obrazu, no chyba że popiję ;)

Ło matko, co Ty za trunki popijasz, metanol? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ale ja znowu nie za bardzo przepadam za przyciemnieniem obrazu, no chyba że popiję ;)

Ło matko, co Ty za trunki popijasz, metanol? ;)

Nie pamiętam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to dalej mam dylemat. Bralem pod uwage Konde i Airoh mathisse RS. Tylko, ze Konda ma dosc pozytywne opinie na necie w przeciwienstwie do Mathissa a wg opinie twojej i Pawla jest dokladnie odwrotnie. Kurcze wydawaloby sie, ze zakup kasku to taka prosta sprawa. A zalezy mi na szczekowcu. Z przyczyn finansowych Schubert odpada.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No to dalej mam dylemat. Bralem pod uwage Konde i Airoh mathisse RS. Tylko, ze Konda ma dosc pozytywne opinie na necie w przeciwienstwie do Mathissa a wg opinie twojej i Pawla jest dokladnie odwrotnie. Kurcze wydawaloby sie, ze zakup kasku to taka prosta sprawa. A zalezy mi na szczekowcu. Z przyczyn finansowych Schubert odpada.

;) nie ma łatwo ;)

ja też się wahałem i nie wiem dzisiaj raczej chyba tez wolałbym Kondę względem Airocha, ale to tylko moje zdanie, bo konda mi sie bardziej podoba z wyglądu oczywiście, ale tylko dlatego,a z Pawełem to wiesz jak jest ... "na promocję nie ma wpływu.." ;) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A propos, zima też zamierzam zainwestować w nową skorupę na głowę. Ma ktoś może jakieś doświadczenie z kaskiem shark evoline 2?? Oglądałem go, mierzyłem wydaje się być oki, ale nie mam zupełnie doświadczenia jeśli chodzi o szczękowce... Ten shark ma ciekawy system podnoszenia szczeki... przekłada się ją tak jakby na tył kasku....

R6909TmfoSo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dosyc ciekawie sie to prezentuje. Ale niestety poza moim zasiegiem.

A jeszcze chodza mi po glowie nolany N90 i N103. Moze jakies opinie na ich temat??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No dosyc ciekawie sie to prezentuje. Ale niestety poza moim zasiegiem.

A jeszcze chodza mi po glowie nolany N90 i N103. Moze jakies opinie na ich temat??

Ten shark jest w takiej samej cenie jak Nolany N90 i N103... a zimą zapewne ceny będą atrakcyjniejsze....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nolan n90 okolo 850 na alledrogo a shark 1100 - jest roznica. A budzet nieprzekraczalny u mnie to 1000

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A dorzucę jeszcze hiszpański kask szczękowy wszystko mający LS2 369.4 delta - cena bardzo przyzwoita ( 350-400 ), bardzo przyzwoicie wykonany, cichy - ( podobno ) -Wada to zaniżona numeracja. Odradzam kupno bez przymiarki bo można się zdziwić ;)

http://www.motomar-racing.com/tiendamot ... o_2010.pdf

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakos tak kurcze, nie wiem czemu ale hiszpanska technologia do mnie nie przemawia. Moze dlatego, ze spedzam tam sporo czasu i widze podejscie hiszpanow do zycia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A dorzucę jeszcze hiszpański kask szczękowy wszystko mający LS2 369.4 delta - cena bardzo przyzwoita ( 350-400 ), bardzo przyzwoicie wykonany, cichy - ( podobno ) -Wada to zaniżona numeracja. Odradzam kupno bez przymiarki bo można się zdziwić ;)

http://www.motomar-racing.com/tiendamot ... o_2010.pdf

Odradzam kaski tej marki. Nie znam nikogo kto by był z nich zadowolony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak na razie mimo ceny ten shark mi po glowie chodzi. Trzeba by znalezc jakies opinie na jego temat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

myślę ze znajdziesz jakieś informacje na forum motocyklistów

sam jeżdżę w Nolanie n102 bo szukałem dla siebie czegoś ze średniej półki i wiem ze następny kask to będzie SHOEI lub może schuberth.

Tak samo zastanawiałem się szczęka czy enduro i będzie znowu szczęka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mozecie tez tak jak ja zapolowac na ebayu na cos fajnego w dobrym stanie. Konczy sie sezi. Ludziska wyprzedaja swoje maszyny i ciuchy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A dorzucę jeszcze hiszpański kask szczękowy wszystko mający LS2 369.4 delta - cena bardzo przyzwoita ( 350-400 ), bardzo przyzwoicie wykonany, cichy - ( podobno ) -Wada to zaniżona numeracja. Odradzam kupno bez przymiarki bo można się zdziwić ;)

http://www.motomar-racing.com/tiendamot ... o_2010.pdf

Odradzam kaski tej marki. Nie znam nikogo kto by był z nich zadowolony.

To się podepnę do tematu. Mam pytanie czy używałeś kasku LS2? Bo jeżeli swoją radę opierasz tylko na zasłyszanych opiniach to raczej nie jesteś wiarygodny, ale każdy może mieć swoje zdanie. Ja posiadam kask LS2, integralny i jestem bardzo zadowolony. Cichy, wypinana wyściółka, dobra wentylacja, fajne malowanie (kask też musi jakoś wyglądać), no i oczywiście cena bardzo przystępna. Znam dużo osób jeżdżących w tych kaskach i jakoś nikt nie narzeka ;) A jeżdżą na różnych sprzętach, przeważnie dużo szybszych niż nasze BeMki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To się podepnę do tematu. Mam pytanie czy używałeś kasku LS2? Bo jeżeli swoją radę opierasz tylko na zasłyszanych opiniach to raczej nie jesteś wiarygodny, ale każdy może mieć swoje zdanie. Ja posiadam kask LS2, integralny i jestem bardzo zadowolony. Cichy, wypinana wyściółka, dobra wentylacja, fajne malowanie (kask też musi jakoś wyglądać), no i oczywiście cena bardzo przystępna. Znam dużo osób jeżdżących w tych kaskach i jakoś nikt nie narzeka ;) A jeżdżą na różnych sprzętach, przeważnie dużo szybszych niż nasze BeMki.

Integrale z samej zasady są bardzo ciche. Testowałem jakiś najzwyklejszy za 300 zł i nie znalazłem znaczących różnic w porównaniu do integrala BMW. Może był nieco cięższy, ale nie jakoś szczególnie upierdliwie. Co do malowania, to nie uznaję bez żadnych fibzdrygałków, płomieni i innych mazów. ;)

Jeden kask mam grafitowy, drugi szary. Mam nadzieję pozbyć się grafitowego i sprawić sobie biały. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mozecie tez tak jak ja zapolowac na ebayu na cos fajnego w dobrym stanie. Konczy sie sezi. Ludziska wyprzedaja swoje maszyny i ciuchy.

sugerujesz kupno używanego kasku?

takim kamikadze to ja nie jestem :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To się podepnę do tematu. Mam pytanie czy używałeś kasku LS2? Bo jeżeli swoją radę opierasz tylko na zasłyszanych opiniach to raczej nie jesteś wiarygodny

Tak, Masz rację, jestem mało wiarygodny, nigdy nie miałem kasku tej marki i swoją opinię oparłem na zdaniu ludzi, którzy jeździli w tych kaskach. Muszę jednak spytać przewrotnie, czy Ty używałeś kiedyś jakiegoś innego integralnego kasku poza LS2? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, no Panowie nie kloccie sie prosze. Forum jest od tego aby wymieniac sie opiniami i wlasnie to robimy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie, no Panowie nie kloccie sie prosze. Forum jest od tego aby wymieniac sie opiniami i wlasnie to robimy.

Centrino +1

Miałem kilka kasków na głowie ( różnych typów ), ale wielkim specjalistą nie jestem, co nie zmienia faktu, że pomimo negatywnej opinii tutaj wyrażonej dalej uważam, że kask szczękowy LS2 3669.4 jest tym, który mnie interesuje. Już miałem jeden zamówiony, ale się okazało, że nie było białego, a taki chciałem i zrezygnowałem.

Taka uwaga na marginesie i przy okazji. Szukałem dla siebie kasku i mierzyłem różne, różnych producentów i chyba mam nietypową głowę bo w każdym było coś nie tak - nie czułem się komfortowo. Przez przypadek trafiłem na kask CRB (czyli wstyd się przyznać ), ale na głowie leży mi jak dopasowana czapka i sobie kupiłem, żeby bez stresu szukać czegoś odpowiedniego dla mnie. Nie polecam tego wyrobu, ale pomimo kilku wad ma jedną - jest wygodny i lekki co dla mojego kręgosłupa szyjnego jest nieocenione.

Może być tak, że to co pasuje jednemu dla drugiego jest nie do przyjęcia, ale opinie warto wymieniać bo przynajmniej wiadomo na co zwracać uwagę, a i tak każdy musi sam zdecydować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×