Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mam tak jak Jarek, baniak chyba niewymiarowy :mrgreen:

NIestety dla mojej kieszeni pasują mi tylko Schubethy :evil:

Próbowałem różnych ale po ok 20 minutach na głowie zawsze coś było nie tak. Jeszcze ewentualnie Arai ale to mało turystyczne garnki ;)

Zasada jest prosta: dopóki nie założysz garnka na bańkę, żadne porady nie pomogą. To jest tak samo jak z butami narciarskimi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja mam tak jak Jarek, baniak chyba niewymiarowy :mrgreen:

NIestety dla mojej kieszeni pasują mi tylko Schubethy :evil:

Próbowałem różnych ale po ok 20 minutach na głowie zawsze coś było nie tak. Jeszcze ewentualnie Arai ale to mało turystyczne garnki ;)

Zasada jest prosta: dopóki nie założysz garnka na bańkę, żadne porady nie pomogą. To jest tak samo jak z butami narciarskimi

Znaczy się Piotrek, masz ekskluzywną dyńkę! ;)

A co do użytego przez ciebie porównania, to trudno o lepsze. :beer:

Na wymiarowość łba nie narzekam, ale stopy, to u mnie kosmos. Jedna różni się od drugiej, a na dodatek grzbiety stóp mam strome, jak trasa zjazdowa FIS. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leff,

Bańkę ma się jedną. Ale Schuberth to był przypadek. Zacząłem poszukiwania znacznie niżej - niestety ciągle coś uwierało. a buciki najlepiej pasują mi Head :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O testach kasków poczytajcie tu http://moto.onet.pl/1608717,1,artykul.html?node=5

. Ciekawostka .Jakie niskie oceny dostały niektóre Schuberthy

A szczególnie S1

DSC01807.JPG

Oraz R1

DSC01702.JPG

Natomiast LS2 stosunkowo wysoko. Tak więc cena i estyma marki nie zawsze idą w parze z bezpieczeństwem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alleluja Komir! Kiedyś oglądałem te testy, ale dawno temu i na śmierć zapomniałem. Mam nową zagwozdkę. Wydawało mi się, że wiem na co wymienię mój System 6, a tutaj niespodzianka. Trzeba będzie zacząć mierzyć od nowa...Caberg Konda wróci na tapetę...???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie, no Panowie nie kloccie sie prosze. Forum jest od tego aby wymieniac sie opiniami i wlasnie to robimy.

Hej, jeżeli to zabrzmiało jak kłótnia to sorry. Nie miałem zamiaru z nikim się kłócić tylko właśnie wymienić opinię. Kolega bronił kasku LS2 i chciałem zweryfikować do jakiego innego garnka ma porównanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie, no Panowie nie kloccie sie prosze. Forum jest od tego aby wymieniac sie opiniami i wlasnie to robimy.

Hej, jeżeli to zabrzmiało jak kłótnia to sorry. Nie miałem zamiaru z nikim się kłócić tylko właśnie wymienić opinię. Kolega bronił kasku LS2 i chciałem zweryfikować do jakiego innego garnka ma porównanie.

Staralem sie uprzedzic fakty ;)

Dzieki KOmir za artykulik. Ale o dziwo kaski LS2 maja calkiem dobre wlasciwosc ochronne

Zasada jest prosta: dopóki nie założysz garnka na bańkę, żadne porady nie pomogą. To jest tak samo jak z butami narciarskimi

Tak, to prawda ale mozna sie nieco juz ukierunkowac. Postawic juz na jakies konkretne modele.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z testami jest trochę jak ze statystyką, a statystyka mówi: jeżeli jedną rękę włożysz do piekarnika, a drugą do zamrażarki to jest ci miło i przyjemnie.

Na zakup kasku, samochodu czy nart wpływa wiele czynników, które nabywca musi sam zdefiniować - od wyglądu, wagi, możliwości finansowych, wygody po bezpieczeństwo. Bardzo pomocne są konkretne opinie np. zła wentylacja, wpadają w rezonans czy brak szczelności powodujący gwizdy i świsty ..... W moim przekonaniu nie można w ciemno kupić komuś na imieniny kasku nr 1 z rankingu zakładając, że spełni wszystkie wymogi, które sprawią, że będzie idealny. Nasze opinie, zestawienia i rankingi ( w moim przekonaniu ) należy traktować jako pomoc, a nie wyrocznię. Fajnie, że możemy popatrzeć na problem doboru kasku poprzez pryzmat zestawień i rankingów, naszych forumowych opinii, a także innych głosów i zdań, które mogą być inspiracją do dokładniejszego przyjrzenia się danemu wyrobowi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja uważam, wbrew zdaniu Marcina, że kupowanie używanego kasku nie jest równoznaczne z samobójstwem. W ogóle jestem fanem nie kupowania nowych rzeczy - nieco filozoficznie uważam, że w dzisiejszym nieco zwariowanym świecie trzeba się zastanowić nad swoją konsumpcją. Nie trzeba za wszelką cenę kupować sobie najnowszego, najmodniejszego. Przecież coś wymyślone kilka, kilkanaście lat temu wcale nie musi być gorsze, a wręcz przeciwnie, bywa lepsze niż dzisiejsze produkty. ;)

Co do kasków - nikt nie sprzedaje uszkodzonego. Mogą mieć ryski, otarcia, szybkę do wymiany, rzeczy normalne podczas użytkowania. Osobiście wolę jakoś używanego Schubertha niż nowego Nolana.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik tez nie jestem fanem wydawania kasy dla podreperowania własnego ego i jeśli mogę korzystam z "okazji"

jednak mam zasadę ograniczonego zaufania jeśli chodzi o moje bezpieczeństwo czy życie

nie mam 100% pewności, że kask używany nie spadł komuś ze stołu na posadzkę albo brał udział w wypadku

butów używanych tez nie kupię ale to już względy higieniczne

za to zgadzam się że większość rzeczy wymyślona czy "sdiełana" kiedyś jest jakościowo lepsza niż produkty tworzone dziś, które wystarczają na krótko

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A propos Nolana, był to jedyny kask, w którym miałem szlifa na asfalcie podczas kursu jazdy. Dodam, że mocno uderzyłem głową (bokiem kasku) w asfalt (gdybym nie miał kasku z pewnością było by już po mnie), i nic mi się nie stało (poza lekkim wstrząsem oczywiście). W związku z tym zdarzeniem szukałem kasku Nolana ale niestety nie robią turystycznych enduro (z szybką) więc zakupiłem Uvexa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co głos, to racja. Starszy BMW System 5 miał lepsze noty w SHARP-ie niż nowy System 6.

Paszczękowce przy pewnych wadach, mają tę podstawową zaletę, że można zatrzymać się na sekundę i zagadać bez problemu, unosząc do góry "szczękę". Za to są zdecydowanie głośniejsze od integrali. Jeśli ktoś wymyśli integrala z głośnikiem na zewnątrz, to więcej nie będę upierał się przy paszczekowcach. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak na razie mimo ceny ten shark mi po glowie chodzi. Trzeba by znalezc jakies opinie na jego temat

no wlasnie wlasne, nie znalazlem zbyt wielu opini o tym kasku w sieci...

ogladale go wyglada ok, na glowie lezy dobrze, nie podoba mi sie natomiast system zapinania paska pod broda...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko ma jeszcze wada. A mianowicie jego waga. Niecale 2kg na glowie to juz sporo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O testach kasków poczytajcie tu http://moto.onet.pl/1608717,1,artykul.html?node=5

. Ciekawostka .Jakie niskie oceny dostały niektóre Schuberthy

A szczególnie S1

DSC01807.JPG

Oraz R1

DSC01702.JPG

Natomiast LS2 stosunkowo wysoko. Tak więc cena i estyma marki nie zawsze idą w parze z bezpieczeństwem.

A nie wydaje wam się, że z tymi testami to trochę jak z gwiazdkami NCAP?

Auta, które w testach są bardzo miaerne - patrz niertóre vany - w statystykach wypadkowych mają dużo mniejszą szkodowość dla pasażerów niż wynika to z testów :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z testami to jest tak, ze musza byc ustanowione pewne kryteria wg ktorych bedzie sie testowac dany sprzet. Tutaj kryterium to jest z tego co wyczytalem 20 kilka uderzen w kask pewnym z gory ustalonym narzedziem, ktory ma rowniez z gory ustalona twardosc. Dla kazdego kasku beda to te same miejsca uderzen.

Nie da sie w 100% zasymulowac wypadku wiec efekty testow sa typowo laboratoryjne. Ale daje to juz jakas pewna informacje.

Natomiast co do gwiazdek NCAP to jak dla mnie te testy nie sa juz wogole wiarygodne. Dodawanie punktow za umieszczenie kontrolek niezapiecia pasow lub taki bzyczek co bzyczy jak sie ich nie zapnie ma sie nijak do bezpieczenstwa pasazerow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam test NCAP jest niemiarodajny: niecentralne uderzenie w niepodatną (sztywną) przeszkodę. Ile takich wypadków jest w rzeczywistości? Ile aut wali np. w podporę mostu a ile czołowo w inny samochód, który równierz się deformuje rozpraszając energię...

Metodyką testu można udowodnić prawie każdą tezę. Życie jednak weryfikuje wszystkie testy. Ja osobiście z dużą rezerwą podchodzę do wszelkich testów laboratoryjnych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiscie, ze testy nie sa miarodajne. Jednak mozna przyjzec sie uszkodzeniom, jak autko wyszlo z opresji. Czasami wychodza takie rodzynki jak chinskie produkcje (nie pamietam marki), ktore sie rozlatuja w drobny mak.

Ale tak jak wspomnialem wczesniej np. jezeli chodzi o kaski motocyklowe daj to juz jakies pojecie na temat ochrony naszych dyniek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kupując pierwszy kask, nie liczę słynnego Tornado z czasów licealnych, kierowałem się średnią półką, bojąc się eksperymentować z najtańszą opcją.

nie mam zielonego pojęcia na ile lepiej ochroni moją głowę kask powiedzmy avina, czy agv longway (które mają podobne ceny, choc agv to przecież też czołówka) a schuberth za kwotę 6-7 razy większą.

to wszystko kwestia szczęścia, jak mój wypadek który skończył się dla mnie potłuczeniami, a mógł równie dobrze śmiercią

niemniej wybierając kask za większą kasę w jakiś tam sposób zapewniam sobie psychiczny komfort, że zwiększam swoje szanse przeżycia, a przynajmniej dokładam starań

prawda jest też taka że kask trzeba kupować po przymiarce, a ewentualne plusy i minusy i tak wyjdą dopiero po dłuższym uzytkowaniu

pierwszy kask, jak całą reszte kupuje się trochę w ciemno, dopiero po jakimś tam czasie okazuje się czego tak naprawdę się oczekuje i jakie ma potrzeby

można kupić bo fajny i drogi, bo ma ładne malowanie, bo w takim jeździ taki a taki

ja wybrałem nolana, w dodatku czarnego, teraz wiem że następny będzie biały i raczej Shoei, bo noolan nie spełnił moich oczekiwań

tak samo kurtka bedzie jasna i z duzymi odblaskami albo przynajmniej kamizelką... bo już wiem czego potrzebuję i oczekuję od sprzętu... a i tak będę musiał iść na duży kompromis ze względu na naszą obecną sytuację

tak jak z motocyklami... dopiero jak pojeździłem chopperem wyleczyłem się z tego rodzaju motocykli, mimo że zawsze marzyłem o nich,

dopiero zrobienie kilku tysięcy kilometrów siodle Shadow, kilka dłuższych czy krótszych tras zweryfikowało moje zachcianki i potrzeby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tak jak z motocyklami... dopiero jak pojeździłem chopperem wyleczyłem się z tego rodzaju motocykli, mimo że zawsze marzyłem o nich,

Ja się wyleczyłem nawet z chęci przejażdzki takim sprzętem ;)

W czasie sobotnio niedzielnych drzwi otwartych w HD zachciało mi się popróbować legendy...

Padło na v-road`a. Dobrze, że akurat ktoś przedemną jeździł. Gostek przyjechał wku..ony jak mało kto. Zatrzymał się pod światłami i zaczęło coś walić spalenizną. Okazało się, że to jego piękne, goretexowe gatki smażą się na wydechach :evil:

W zasadzie każde zatrzymanie się tym motocyklem grozi taką akcją, bo wydechy są tak poprowadzone, że trzeba cały czas o tym pamiętać.

Morał z tego taki, że żadne opinie i legendy nie zastąpią własnego doświadczenia. Kask trzeba przymierzyć! I naprawdę oszczędność kilku stówek może być pozorna. Nie mówię o kupowaniu najwyższej półki bo tam ceny to kosmos i napewno nie każdego na to stać. Ale w średniej półce +/- 1000 pln naprawdę można znaleźć coś przyzwoitego i co ważne BEZPIECZNEGO.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin - czemu nolan nie spełnił Twoich oczekiwań?

Tylko subiektywne odczucia, czy może w czymś podpadł?

Sama jeżdżę w N43 Air Nolana, ale zdaję sobie, że nie należy do bezpiecznych kasków [cokolwiek by twierdził producent ;) ].

Zamierzam zostawić go sobie do spokojnego pyrkania po mieście [dobra wentylacja, małe prędkości], a na trasę dokupić integrala. Tylko za cholerę nie wiem jakiego ;)

Nolan mi baaaardzo pasuje na głowę [inne uciskają w różne części głowy], ale mnie troszkę poddusza ;)

Inne uciskają np w tył głowy., albo w boki [tylko - gdzie indziej nawet póluźne.

Szukam ideału...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jak na razie zastanawiam sie nad Nolanem N90 (podobno cichy) i sharkiem evoline 2 (ten mi sie podoba z powodu szczeki).

Za nolanem - cisza, cena

Za Sharkiem - szczeka ale z kolei przeciw jest masa kasku i podobno dosc duza skorupa. Tu musze znalezc go gdzies w sklepie i pomacac

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w moim Nolanie N102 latem wentylacja zbyt dobrze nie działa ale na to jest rada uchylić delikatnie szybkę

za to w zimne dni hula tam ziąb... trochę to paradoksalne ale tak jest, radzę sobie kominiarką na nos

a zewnętrzna blenda to pomyłka i dlatego na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy z nią jechałem

do plusów należy zaliczyć wypinane wnętrze z coolmaxu, które mozna wyprac

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
w moim Nolanie N102 latem wentylacja zbyt dobrze nie działa ale na to jest rada uchylić delikatnie szybkę

za to w zimne dni hula tam ziąb...

No tutaj w Caberu Konda latem nie przewiewa ale za to zimą jest nprawdę ok, oczywiście dopóki nie zacznie parować szybka :x

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

shoei'a kupiłem rok temu małży po mocnym targowaniu się w "duzym polskim sklepie z akcesoriami motocyklowymi" ;-) w całkiem fajnej cenie

i za to co dostaliśmy w komplecie do kasku to gdybym miał dokupywać do nolana to nie wyszłoby dużo taniej

dwie szybki, pinlock, dodatkowy kołnierz, podbródek... no i wszyscy chwalą że genialny serwis, ale tu nie mialem okazji skorzystać

jedyny brak to blenda p-słoneczna, ale ponoć shoei nie zamierza takiej dodawać bo osłabia skorupę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×