Skocz do zawartości

Recommended Posts

Miałem nolana 102. To był mój pierwszy kask. Był trochę głośny, ale to nie był problem. Kłopot był zimą, bo przewiewał nieco bardziej niż oczekiwałem. Za to latem, w przeciwieństwie do Marcina, był baaardzo fajny i przewiewny. :lol: Zewnerzna szybka przeciwsłoneczna, to nie jest genialne rozwiązanie, ale lepsze to niż nic... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O kurcze - rzeczywiście miały na zewnątrz :shock:

Najbardziej brakuje mi takiego sklepu w okolicy, gdzie byłoby do przymierzenia i porównania chociaż 7-8 modeli kasków różnych firm w moim rozmiarze. Zazwyczaj są 1-2 XS. Albo nawet i 3, ale wszystkie nolany...

:/

Tzn rozumiem, że to ekonomia, że ciężko zamrozić xx tysięcy plnów w pierdyliard kasków [każdy model x4 rozmiary], ale miło by było... :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poleciłbym ci moto-akcesoria, ale w BB nie mają sklepu. Fajne jest to, że mogąsprowadzić dla ciebie kask z magazynu lub innego sklepu i nie musisz kupować. Wystarczy, że będziesz chciała przymierzyć. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

true

poza tym mając mały rozmiar głowy masz szansę ponegocjować jeszcze lepsze ceny niż ci co mają "standardowy" ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dokładnie,

moto-akcesoria są bardzo elastyczne jeśli chodzi o ceny. Czasami mniej chodliwy rozmiar czy kolor można kupić za sensowne pieniądze. Ja swojego schubertha w grafice kupiłem taniej niż jednokolorowy :lol: Trzeba tylko dobrze pogadać!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Muszę po prostu pojeździć po kilku sklepach i poprzymierzać.

U nas jest Olek Motocykle, 4bikes.pl [mój ulubiony z kapitalnymi zniżkami :lol: ]. Niedaleko w Tychach MotoBastion.

Albo poczekać do wiosny i wybrać się na jakiś moto bazar :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

4bikes potrafi też mieć fajne ceny, choć mam wrażenie że drzewiej bywało lepiej

myślę że jeśli cię znają/kojarzą to spokojnie są w stanie załatwić ci kilka kasków na przymiarkę, a z tego co pamiętam to mają dość sporą ofertę... na stronie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O kurcze - rzeczywiście miały na zewnątrz :shock:

Najbardziej brakuje mi takiego sklepu w okolicy, gdzie byłoby do przymierzenia i porównania chociaż 7-8 modeli kasków różnych firm w moim rozmiarze. Zazwyczaj są 1-2 XS. Albo nawet i 3, ale wszystkie nolany...

:/

Tzn rozumiem, że to ekonomia, że ciężko zamrozić xx tysięcy plnów w pierdyliard kasków [każdy model x4 rozmiary], ale miło by było... :roll:

Mygosia - 22.10 a szczególnie 23.10 jest w Berlinie niedziela z Luisem . Przyjedź ( innych też zapraszam ) - W megastore na Holzhauserstr kasków Ci dostatek . Myślę że będą porządne promocje. A z 300m dalej jest Polo - też maga store . Warto podjechać .

http://www.louis.de/_2092b7ddc3405c6d52 ... ew_step=36

a tu Polo

http://www.polo-motorrad.de/de/helme-un ... l?limit=36

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczujesz Komir, oj szczujesz. 22-23 października...to trzeba sięzebrać i jechać. A z twojego doświadczenia wynika, że Niemiaszki schodzą z cen, które mają na stronie, czy raczej są usztywnieni? :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Berlin strasznie daleko :/

Cena biletu/paliwa pewnie by była równa różnicy w cenie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Berlin strasznie daleko :/

Cena biletu/paliwa pewnie by była równa różnicy w cenie :lol:

E tam - a jak na wczasy jedziesz to koszty są, a za każdym razem udaje się kupić kask ? :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

równie dobrze możesz poprzymierzać w Polsce jeśli się uda, żeby określić swój target...

a kupić np. w Louisie on-line na wyprzedaży... przesyłka to tylko 10€

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można połączyć przyjemne i pożyteczne np. zakupy motoru i kasku :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i odwiedzić moja chrześnicę w Berlinie i iść do Muzeum Techniki :lol:

Niestety - urlopy w firmie zostały wstrzymane do odwołania :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
i odwiedzić moja chrześnicę w Berlinie i iść do Muzeum Techniki :lol:

Niestety - urlopy w firmie zostały wstrzymane do odwołania :lol:

Weź jednodniowy urlop na "pożądanie" :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A propos kasków… dziś przyszedł do mnie listonosz i przyniósł Schuberth’a C2 w kolorze białym, którego z pomocą Leff’ka i Komir’a (dzięki Chłopaki! :lol:) zakupiłem na niemieckim Jebaju. Kask kosztował dokładnie 56,90 EUR.

Ma kilka małych przetarć na skorupie, szybkę można by wymienić bo AntiFog już trochę nie domaga, ale to nie jest warunek konieczny. Wnętrze czyste, nie waniajet.

Pierwsza jazda była, genialne jest uchylanie szczęki, bo do szału doprowadzało mnie już zdejmowanie i zakładanie okularów, przebiegająca we właściwym miejscu blenda, znakomite spasowanie elementów, fajny patent z rozzszczelnianiem kasku, oraz zapięcie pod szyją. Dziś w Poznaniu ciepło (ponad 20 stopni) i nie mogłem sprawdzić dobrze działania wentylacji, ale nie zagotowałem się :lol:

Dalsze wrażenia z jazdy z różną prędkością przekażę za kilka tygodni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pogratulować zakupu Aliku!

I to aś właśnie drobiazgi, które kosztują. Czasem warto przekalkulować droższy zakup, zwłaszcza jeśli się więcej jeździ :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wczoraj kupił mi się Nolan N90S używany miesiąc ( Wypatrzył go sobie kumpel i bardzo prosił żebym go przypilnował ). Całkowity koszt 112 €

26950179e.jpg

http://www.ebay.de/itm/190581507901?ssP ... 1439.l2649

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja może sprzedam swoj kask tak sobie pomyślałem. Propozycje cenowe proszę na PW. Dodam że kupiłem go zimą 2010 roku. Kto bywa na zlotach wie jak wygląd na żywo. Rozmiar XXL, blenda p/słoneczna.

b_x_img-12738320277191902-kaski-motocyklowe-__kopia__-airoh-mathisse-rs-czarny-kask-motycyklowy.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja poprosze o opinie na temat tego nalana - jak juz chwilke pouzywa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podzielę się wrażeniami z mojego zakupu, do tej pory jeździłem w Airohu Warior rozmiar L niestety po około 3 latach rozjechał mi się niesamowicie, po szybkim obrocie głowy zamiast szybki prawie że mogłem zobaczyć bok kasku od wewnątzr hahaha i wył powyżej 100km/h jak stado wilków w nocy. Zrobiłem przymiarkę na ostatnim Motoweteran bazarze w Łodzi i zakupiłem Caberga V2R - polecam, można wyrwać w granicach 600 zł. Nareszcie wszechobecna cisza w czasie jazdy!!! fajny patent z domknięciem szybki, taki malutki cycek przy szybce, domykamy gdy chcemy szybciej jechać , jak nie to szybka jest"prawie" zamknięta, wygodne zapięcie kasku i blenda, na razie ciężko mi trafić ręką w rękawicy w suwadło blendy. Szybke na zatrzaskach razem z całym mechanizmem lub osobno, można piorunem zdemontować. Świetny antyfog i dobra wyściółka, nie powiem że nie brałem pod uwagę tych 5 gwiazdek w testach Sharpa. Na razie jestem zadowolony z małym minusem!! teraz kupiłem rozmiar M z myślą że mi się rozklepie, na razie po kilku przebiegach ciasno mi jakoś ale to może wina wrażeń z tamtego luźnego kasku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
fajny patent z domknięciem szybki, taki malutki cycek przy szybce, domykamy gdy chcemy szybciej jechać , jak nie to szybka jest"prawie" zamknięta,

Nie ciesz się za bardzo, bo ten "cycek" się z czasem wytrze i bedzie powodował drgania szybki, mam to w Kondzie :x

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Staram się pozbyć BMW System 6, bo zima tuż, tuż. Tymczasowo spreparowałem sobie antifoga do BMW Integral. Pierowtnie też chciałem go sprzedać, ale teraz zaczynam się wahać. Antifog mojego autorstwa jest mistrzostwem świata!!! Jest lepszy niż pinlock w Schubercie czy BMW!!! Jeśli zrypie mi się szybka od pinlocka, to zamin kupię kolejną, sprawdzę działanie "mojego antifoga".

Tymczasem przez pół dnia jeździłem po Poznaniu w deszczu i bryzgach wody. Oddech mam pojemnościowy, który zaparowuje absolutnie wszystko, a w Integralu nic. Nawet kropeczki jakiejkolwiek mgiełki. Fabryczny antifog nie dawałrady, a tutaj mistrzostwo świata. Powłokę antifog robię z nabłyszczacza do zmywarek o debilnej nazwie "Finish". Czyszczę wew. stronę szyby woda z mydłem albo płynem do naczyń. Osuszam ręcznikami papierowymi, po czym nanoszę na cały wizjer cienką warstwę nabłyszczacza. Następnie zaczynam polerować. Początkowo zrobi się lekka mgiełka, ale trzeba nadal delikatnie polerować. Gdy już wszystko się świeci, zakładamy szybę na garnek i w drogę. Na deszcz, na niskie temperatury, przed siebie... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×