Skocz do zawartości
tomasz0803

Gniazdo zapalniczki i wył. świateł awaryjnych.

Recommended Posts

Jest w toku. Podniesienie szyby nie jest takie proste jak mi sie z poczatku wydawalo. Nie wystarcza dystanse. Lapki do przykrecenia szyby sa przyspawane skosnie. Przy dystansach spowoduje to przesuniecie otworow montazowych. Da sie to jednak obejsc montujac plaskownik odpowiednio wygiety w otworach fabrycznych. Cala konstrukcja jednak straci na sztywnosci. Ta kwestia wiec jeszcze do przemyslenia.

Stelaz pod GPSa mam w zasadzie zrobiony. Zastanawiam sie nad jego montazem. W gre wchodzi spawanie. Stelaz oryginalny na lampe i zegary wykonany jest z dosc cienkiej precyzyjnej rury wiec trza sie dobrze zastanowic jak i czym zeby nie zmasakrowac niczego.

W sumie myslalem ze bedzie prosciej... Tematu nie odpuszczam ale pewnie sie przeciagnie. Koncze montowac olejarke i zabieram sie za stelaz pod GPS. Gdyby sie udalo dotrzec na zlot to moze bedzie mozliwosc prezentacji :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fotki gdzies sa na forum, motek juz sprzedany a calosc wygladala tak:

Kokpit02.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fotki gdzies sa na forum, motek juz sprzedany a calosc wygladala tak:

Ja bym się tylko dopytał jeszcze co to za szyba, bo kiedyś przyjdzie pora... Oryginał wysoki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym się tylko dopytał jeszcze co to za szyba, bo kiedyś przyjdzie pora... Oryginał wysoki?

Oryginal Dakara sprzed liftu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam. Czy macie jakieś informacje gdzie można dostać gniazdko pasujące do BMW ? Albo od czego pasuje ? Odczuwam brak możliwości ładowania GPS .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale co od czego chcesz ładować? :)

Masz gniazdo BMW i od niego chcesz ładować nawigację? Możesz kupić przejściówkę z szerokiego na wąskie i tyle. Chociaż piszą, że się nie sprawdza, ponieważ od drgań rozłącza. Tutaj masz przykłady http://allegro.pl/li...-3-default-0718

Najprościej kupić zwykłe gniazdo zapalniczki lub USB i zamontować na motku. Do tego będzie pasować każda nawigacja.

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki bardzo. A każde gnizado bedzie pasować ? Proszę o wybaczenie niewiedzy- nie znam się :)

ale co od czego chcesz ładować? :)

przejściówki będą pasować do wąskiego gniazda BMW.

Jeżeli chcesz kupić zwykłe gniazdo zapalniczki, to jest tylko jeden rozmiar, a nawigacja moto ma zazwyczaj ładowarkę do gniazda zapalniczki lub można dokupić.

W tej chwili są dostępne również gniazda USB czyli zamiast zwykłego gniazda zapalniczki masz gniazdo usb (często podwójne) i można ładować od kabla, którym podłączasz nawigację do kompa. Nawigacja musi mieć możliwość ładowania z USB.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko kupujcie gniazda (te USB) bez podświetlenia, bo po dłuższym czasie potrafią rozładować akumulator ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko kupujcie gniazda (te USB) bez podświetlenia, bo po dłuższym czasie potrafią rozładować akumulator ;)

To chyba masz rosyjska wersje z podswietleniem zarowka 50W ;)

Nawet jesli to daj sobie to gniazdo przez przekaznik i po problemie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz to już mam przekaźnik. A takie gniazdko rozładowało mi akumulator podczas zimowego postoju. Ostrzegałem tylko na wszelki wypadek ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuje bardzo za pomoc. Doraźnie zamówiłam przejściówkę a teraz zajmę się normalnym gniazdkiem w chwili wolnego czasu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuje bardzo za pomoc. Doraźnie zamówiłam przejściówkę a teraz zajmę się normalnym gniazdkiem w chwili wolnego czasu :)

W przyszłym tygodniu planuję odwiedzić JackaJ, pomożemy ;]

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×