Skocz do zawartości
norbi

Doszkalanie w jeździe motocyklem

Recommended Posts

Witam,

poniżej link do filmiku, szkoły jazdy oraz firmy robiącej doszkalania motocyklistów.

Na filmiku pokaz nowej ,maszynki mające nauczyć np. nawyków podczas ostrego hamowania na żwirze, mokrej nawierzchni itp.

http://www.youtube.com/watch?v=0iUgRjVC6B8

Edytowane przez norbi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem może się nie znam, ale nie widzę tam jakiegoś profesjonalizmu, a do tego jak się przyzwyczaisz do bocznych kółek to może Ci ich w skrajnych sytuacjach zabraknąć, a wtedy pozostanie zrobić duuużżżżeee oczy :roll:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem może się nie znam, ale nie widzę tam jakiegoś profesjonalizmu, a do tego jak się przyzwyczaisz do bocznych kółek to może Ci ich w skrajnych sytuacjach zabraknąć, a wtedy pozostanie zrobić duuużżżżeee oczy :roll:

nie do końca masz rację. chyba, że lepiej na własnej skórze przekonać się bez kółek jak to jest zahamować ostrzej na piasku. zwasze lepiej coś takiego przećwiczyć z zabezpieczeniem niż bez.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie do końca masz rację. chyba, że lepiej na własnej skórze przekonać się bez kółek jak to jest zahamować ostrzej na piasku. zwasze lepiej coś takiego przećwiczyć z zabezpieczeniem niż bez.

Gwarantuję Ci że jak zahamujesz na piasku w taki sposób jak na filmiku to na pewno zapamiętasz to do końca życia ;)

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze by było gdyby można zapiąć to ustrojstwo do własnego motocykla i spokojnie znaleźć granicę przyczepności własnych opon na szybkich winklach.

Edytowane przez pepsi001

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czego to ludzie nie wymyślą :-?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie sie nie podoba... Każdy kurs coś wnosi i napewno czegoś można się nauczyć, jeszcze się taki nie urodził co to by wszystko od urodzenia umiał.

Ale... własnie zawsze musi być jakieś ale.

Mamusie oszukasz, tatusia oszukasz, ale życia nie oszukasz... Co będzie jak sie człowiek przyzwyczai do kółek, a nagle kółek zabraknie? Dla mnie to wszystko jest takie sztuczne i nowobogackie... Poza tym mam wrażenie że to wszystko jest niebezpieczne.

Chyba nie skorzystam.

BTW... Norbi jeździłeś tym?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba przyznać że każda okazja doszkolenia na jakimkolwiek kursie jest dorba, przynajmniej na początku jazdy motocyklem (zresztą samochodem też), trochę jednak ostatnio w związku z narastającą ilością użytkowników motocykli - natworzyło się coraz to więcej różnistych szkół i szkółek, reklamujących się megaprofesjonalizmem, a wg mnie większość nie nauczy podstawowych odruchów, które nabywa się podczas samej jazdy, najważniejsze jest żeby jak najwięcej jeździć, a przy okazji można się doszkalać, bo wiadomo że sam kurs na prawo jazdy nie uczy w zasadzie niczego ;)

BTW nauka z filmiku wg mnie najbardziej przydałaby się w podstawach nauki stuntu :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gwarantuję Ci że jak zahamujesz na piasku w taki sposób jak na filmiku to na pewno zapamiętasz to do końca życia ;)

gorzej jak będzie to ostatnia rzecz zapamiętana w życiu.

podtrzymuję swoje zdanie, że trening czyni mistrza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie sie nie podoba... Każdy kurs coś wnosi i napewno czegoś można się nauczyć, jeszcze się taki nie urodził co to by wszystko od urodzenia umiał.

Ale... własnie zawsze musi być jakieś ale.

Mamusie oszukasz, tatusia oszukasz, ale życia nie oszukasz... Co będzie jak sie człowiek przyzwyczai do kółek, a nagle kółek zabraknie? Dla mnie to wszystko jest takie sztuczne i nowobogackie... Poza tym mam wrażenie że to wszystko jest niebezpieczne.

Chyba nie skorzystam.

BTW... Norbi jeździłeś tym?

Akurat nie jeździłem, ale byłem jak chłopaki jeźdżący na tzw "szlifierkach" testowali to rozwiązanie i tak naprawdę były same głosy pozytywne, a byli to motocykliści z dużym doświadczeniem życiowym i szosowym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo fajne.

Człowiek może sie nauczyć gdzie są granice sprzętu oraz przesunąć granice swoich obaw i możliwości.

A czy to wykorzysta w "realu", to już inna sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko fajnie tylko po co schodzenie na kolano w normalnej jeździe? Bo szczerze mówiąc jaki jest cel stosowania tych patentów? Na torze niestety nie nauczysz się jeździć na granicy swoich i moto możliwości jeśli nie przegniesz i nie wyglebisz. Niestety. A awaryjne chamowanie z dodatkowymi kółkami? Jeśli nie nauczysz się dobrego dosiadu i kontroli nad moto to zapewniam, że kółeczka nie pomogą. Podstawa to dobre nawyki a nie zabawa powyżej swoich możliwości z dziwnymi dodatkami ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to jest właśnie po to by poznać Swoje możliwości bez uszczerbku na zdrowiu i sprzęcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Swoje możliwości poznajesz poznajesz stopniowo. Krok po kroku zwiększając prędkość i stopień trudności ćwiczeń. I zapewniam Cię, że dopuki nie opanujesz np. hamowania (ostrego) przednim hamulcem trzymając tylko jedną, prawą, rękę na kierownicy, kółeczka nic nie pomogą. Techniki uczysz się stopniowo, krok po kroku. Właśnie po to, żeby nie przegiąć. I spróbuj z takimi patentami nauki jazdy w terenie ;-)

A właśnie tam najszybciej poznajesz technikę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzie schodzić na kolano?

Cóż - niektórzy mieszkają w takich rejonach, że maja gdzie.

Piotrek - jestem pewna, że jakbyś miał możliwość pojeździć z kółeczkami, to Twoje możliwości również by stopniowo wzrastały, tylko dużo, dużo szybciej.

To tak jak np. z nauką salt - można ćwiczyć "na sucho", ale w momencie kiedy jestes na batucie i podpięty do linek masz komfort psychiczny. Nie boisz się. Twoje ciało może skupic się TYLKO na czystej technice. Uczy się bez przeszkód [polecam poczytac o teorii nauki, wpływie stresu na proces uczenia się itp], szybko tworzą się nowe synapsy w mózgu. Cała motoryka uczy się reakcji, sekwencji ruchów.

Potem powoli się wycufuje ułatwienia, podnosi poprzeczkę itp

Ale mięśnie i ciało "pamięta" wszystko i jest dużo łatwiej.

To naprawdę działa...

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gosiu (ostatnio to moje ulubione imię :-) )

Mi chodzi tylko o to, że takie ustrojstwa nigdy nie zastąpią solidnych podstaw. Jeśli zaczniesz od zabawy z tymi wynalazkami, to nauka niestety zajmie znacznie więcej czasu. Mniejwięcej dlatego wyczynową jazdę zaczyna się od 50 albo 125 a nie od litra z kółeczkami.

Być może na pewnym etapie może to być pomocne ale moim skromnym zdaniem solidne gmole na moto treningowym są wystarczające.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mnie tylko zastanawia co da mi taki kurs (chodzi o hamowanie na piasku) - nic. piaski są różne, zakręty i proste też są różne i motki są różne :sad: a co najgorsze człek to taka dziwna istota, że z przyczepionymi kółkami może dojść do perfekcji, ale jak już zabraknie kółeczek to przestawia się takie małe cus w psyche i już reagujemy zupełnie inaczej niż z kółkami.

jedyną fajną sprawą z tymi kołami byłoby sprawdzić 2 identyczne motki na śliskim z ABS i bez :-D

Edytowane przez bajer
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzie schodzić na kolano?

Cóż - niektórzy mieszkają w takich rejonach, że maja gdzie.

Piotrek - jestem pewna, że jakbyś miał możliwość pojeździć z kółeczkami, to Twoje możliwości również by stopniowo wzrastały, tylko dużo, dużo szybciej.

To tak jak np. z nauką salt - można ćwiczyć "na sucho", ale w momencie kiedy jestes na batucie i podpięty do linek masz komfort psychiczny. Nie boisz się. Twoje ciało może skupic się TYLKO na czystej technice. Uczy się bez przeszkód [polecam poczytac o teorii nauki, wpływie stresu na proces uczenia się itp], szybko tworzą się nowe synapsy w mózgu. Cała motoryka uczy się reakcji, sekwencji ruchów.

Potem powoli się wycufuje ułatwienia, podnosi poprzeczkę itp

Ale mięśnie i ciało "pamięta" wszystko i jest dużo łatwiej.

To naprawdę działa...

:)

Ja nie lubię asekuracji- zamiast się skupić na tym, co robię, to jeszcze bardziej dekoncentruję się, myśląc, co by ta asekuracja nie zawiodła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do tych co uważają to za kompletne nieporozumienie :shock: - Czemu w sporcie, nauce i innych dziedzinach korzysta się z trenerów, nauczycieli, instruktorów itp., oraz przyrządów treningowych, symulatorów itp. dupereli i ćwiczy się "na sucho" skoro realna sytuacja z reguły odbiega od wyćwiczonej na "treningu" i skoro każdy może się tego sam nauczyć :?:.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomku,

nic nie zastąpi dobrego instruktora!

sam nie zauważasz własnych błędów.

Jak wcześniej pisałem, staram się być na doszkalaniu przynajmniej raz w sezonie, właśnie dlatego, że robię błędy i sam ich nie zauważę.

Nie neguję takich zabawka, ale na pewnym etapie szkolenia. Jeśli nie masz dobrych podstaw - takie zabawki nie pomogą. Wpuszczenie gościa, który w panice trzyma się kiery przy hamowaniu na piasek, nawet z takimi kółeczkami, zawsze doprowadzi do efektownej gleby, może z mniejszymi skutkami.

Poza tym, jak pisał Bajer, każde moto jest inne, droga po której się poruszasz również.

Jeśli przesiadasz się na nowe moto wiesz ile czasu zajmuje poznanie go. Niestety kółeczka w moto szkółki to w tym przypadku półśrodek - jak pisałem być może na pewnym etapie skuteczny.

A tak szczerze mówiąc, na tym filmiku uważam to tylko za "chłit małkietingowy". Nie ma tam niestety konkretów jeśli chodzi o zastosowanie tego sprzętu w treningu - nauce.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomku,

nic nie zastąpi dobrego instruktora!

sam nie zauważasz własnych błędów.

Jak wcześniej pisałem, staram się być na doszkalaniu przynajmniej raz w sezonie, właśnie dlatego, że robię błędy i sam ich nie zauważę.

Nie neguję takich zabawka, ale na pewnym etapie szkolenia. Jeśli nie masz dobrych podstaw - takie zabawki nie pomogą. Wpuszczenie gościa, który w panice trzyma się kiery przy hamowaniu na piasek, nawet z takimi kółeczkami, zawsze doprowadzi do efektownej gleby, może z mniejszymi skutkami.

Poza tym, jak pisał Bajer, każde moto jest inne, droga po której się poruszasz również.

Jeśli przesiadasz się na nowe moto wiesz ile czasu zajmuje poznanie go. Niestety kółeczka w moto szkółki to w tym przypadku półśrodek - jak pisałem być może na pewnym etapie skuteczny.

A tak szczerze mówiąc, na tym filmiku uważam to tylko za "chłit małkietingowy". Nie ma tam niestety konkretów jeśli chodzi o zastosowanie tego sprzętu w treningu - nauce.

nie zastapi dobrego instuktora i sprzętu treningowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oraz zdrowego rozsądku i chęci do nauki. ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze by było gdyby można zapiąć to ustrojstwo do własnego motocykla i spokojnie znaleźć granicę przyczepności własnych opon na szybkich winklach.

Granica przyczepności opon, to nie jest kwestia skrzydełek, tylko doświadczenia, techniki jazdy, stanu technicznego motocykla, żmudnych ćwiczeń, wyczucia maszyny i nawierzchni, po której jedziemy, a to tylko początek. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłam na pary doszkalaniach i kluczem okazało się " Patrz, dokąd jedziesz". To zrewolucjonizowało moją jazdę na moto, niby banalny slogan a tu proszę :mrgreen: Do perfekcji jeszcze mi duuuuużo brakuje, ale przynajmniej zaczynam łapać o co w tym wszystkim chodzi.

Jestem za wszelkimi ćwiczeniami, treningami, ale u ludzi, którzy naprawdę się na tym znają...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×