Skocz do zawartości
norbi

Doszkalanie w jeździe motocyklem

Recommended Posts

idąc dalej wracamy do Mickiewicza:

Sięgaj gdzie wzrok nie sięga.

Kiedyś na studiach jakiś dr na matematyce powiedział nam tak "Zrobicie tysiąc pochodnych i jesteście mistrzami, zrobicie tysiąc całek, a ja dam wam tysiąc pierwszą i jej nie zrobicie" - i na drodze jest tak jak z tymi całkami. Ale i tak uważam, że ćwiczyć trzeba i ktoś jakieś wskazówki powinien dać.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Patrz tam gdzie chcesz jechać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...

Patrz gdzie jedziesz, baranie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hm, mialam okazje jezdzic na motocyklu z trolejami. Mnie osobiscie bardziej one przeszkadzaly i rozpraszaly, niz pomagaly i nie jestem zwolennikiem takich metod nauczania. Moim zdaniem lepiej sobie dobrze ogmolowac motocykl szkoleniowy, po prostu.

I cwiczyc, cwiczyc, cwiczyc ... poza tym, gdzie na normalnej drodze czlowiek schodzi na kolano w zakrecie? Moim zdaniem tego typu szkolenia sa mocno przereklamowane i nastawione na "mistrzow prostej", albo po prostu przeznaczone dla ludzi, ktorzy zamierzaja potem takie umiejetnosci wykorzystywac na torze, ale z pewnoscia nie w codziennej, miejskiej jezdzie.

Oczywiscie popieram kazda szkole, ktora doskonali technike jazdy na motocyklu i kazda osobe, ktora chce swoje umiejetnosci podnosic, ale trzeba umiec odrozniac przydatne cwiczenia od "pokazowki". Takie jest moje zdanie.

Edytowane przez sarawi
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sarawi - głos rozsądku. ;)

Edytowane przez leff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako jednak wciąż początkujący "jeździec" nie wypowiem się o pożyteczności takiego doszkalania, ale ten wątek zdaje się być odpowiednim miejscem, by zapytać, czy ktoś zna może jakieś miejsce w Warszawie, gdzie organizowano by właśnie podobne kursy jak te w 1 poście albo chociaż coś w tym guście? Bo ja jednak wyznaję zasadę, że nauki nigdy mało :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jurkos jak nauka jazdy i doszkalanie szosowe to w zasadzie dwa adresy w wawie: Tomek Kulik (kulikowisko) i Pro-Motor (M. Godlewski)

Jakis inny watek o doszkalaniu chyba gdzies tez juz byl bo kojarze ze juz ich gdzies polecalem...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy ktoś w tym roku uczestniczył w solidnym kursie doszkalającym? Interesuje mnie Warszawa lub coś w promieniu do 500 km :lol:. Coś jest jeszcze godnego uwagi oprócz ww motoszkoły, tak żeby jeździć na swoim motocyklu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no ja też motoszkołę polecam, wg mnie nie ma nic lepszego, a kursy są wszelkaiego rodzaju, parkingowo-manewrowe, szosowe i enduro. Będziesz pan zadowolony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To trzeba poczekać na terminarz szkoleń 2013 :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×