Skocz do zawartości
panprezes

Króćce ssące do F650

Recommended Posts

Ale chodzi Ci o te między silnikiem a gaźnikiem czy między gaźnikiem a airboxem??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro panprezes poszukuje to ma chyba na - a Alik chyba na + :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nowe ciężkie pieniądze kosztują. Pod koniec zeszłego sezonu miałem z nimi problem ale po konsultacji z Jarkiem właśnie dałem im drugie życie. W sezonie zimowym udało mi się dostać kolektor w super stanie za niewielkie pieniądze. Tylko do tego potrzebna cierpliwość i nieco szczęścia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jak im dać drugie życie ? (przepraszam za offtopic)

Ale co im się stało !! ??

Jak mówić o drugim życiu jak nie wiemy co się z nimi stało - pękły czy je ktoś ukradł ;)

Akurat z tymi króćcami nie jest taki problem ja z tymi z drugiej strony - coś w ogóle z nich zostało ???

Może jakieś zdjęcia ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarku one nowe kosztują coś koło 300zł

Ja wstawialm rurki aluminiowe. Z oryginału zostały tylko te elenenty, które były najbardziej potrzebne. Czyli element wkręcany do silnika i element mocowania do gaźnika. Reszta została wycięta i wsadzona została rurka aluminiowa.

Można jeszcze próbować lepić np. bandażem nasyconym silikonem i inne tego typu wynalazki, które na krótszy bądź dłuższy czas pozwolą użytkować jeszcze motek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale co im się stało !! ??

Jak mówić o drugim życiu jak nie wiemy co się z nimi stało - pękły czy je ktoś ukradł ;)

:D :D :D

Zdjęć teraz nie zrobię :) ale króćce są porostu spękane. Maja mnóstwo mikropęknięć. W zasadzie nie wiem czy są szczelne czy nie, ale lubię mieć wszystko w porządku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje takie były i kupiłem używki w dobrym stanie Co ciekawe po zdemontowaniu starych okazało się że nie były dziurawe tylko wierzchnia warstwa gumy popękała a pod nią była kolejna warstwa w niezłym stanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje takie były i kupiłem używki w dobrym stanie Co ciekawe po zdemontowaniu starych okazało się że nie były dziurawe tylko wierzchnia warstwa gumy popękała a pod nią była kolejna warstwa w niezłym stanie.

Kolega ma rację może tak być sam tak myślałem nawet zamieściłem ogłoszenie kupna , ale jeszcze w między czasie wykręciłem sprawdziłem i okazało się że nie są spękane na wylot więc je potraktowałem ciemną izolacją aby były sztywniejsze i aby mnie w oczy nie raziły te zewnętrzne niby pęknięcia i jest ok .A jeśli zauważę jakąś zmianę w pracy silnika lub jakieś duszenie czy przy dławienie spowodowane dostawaniem się lewego powietrza to będę myślał nad wymianą :)

Edytowane przez DARIUSZ243

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.... króćce są porostu spękane. Maja mnóstwo mikropęknięć. W zasadzie nie wiem czy są szczelne czy nie, ale lubię mieć wszystko w porządku.

Wszystko zależy jakim jesteś estetą - niektórzy muszą mieć nowe i już! - wtedy pomóc w zasadzie nie można, a jedydnie można odesłać do BMW ;)

Jeżeli są to mikropęknięcia powierzchowne, a nie jakieś pęknięcie duże czy nie jest taki króciec rozerwany to można:

- zostawić tak jak jest ( to dość gruba i mocna guma )

- powierzchniowo odświeżyć / zregenerować - silikonem lub środkiem do regeneracji gumy http://www.chemia-techniczna.com.pl/tyrex-srodek-do-regeneracji-przedmiotow-z-gumy-400-ml.html

Jeżeli są całkowicie zniszczone lub rozerwane... to też można sobie z tym poradzić,ale to już chyba nie Twój przypadek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój króciec między silnikiem a gaźnikiem również dokonał żywota. Zrobiła się spora dziura i zaczął brać lewe powietrze. Jest do wymiany. Oryginał 270zł. Zamienników brak.

Stwierdziłem, że nie będę bawił się w regenerację. Zamówiłem nowy, żeby spać spokojnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam !!!! Podepnę się pod temat -

Pilnie potrzebuję kupić, kolektor ssący do Bmw F 650 ST 99'. W starym pękła guma,<tym moedzy gaznikiem a silnikiem> chciałbym uniknąć rzeźbienia, ale jesli nie dostanę niczego innego , będe musiał niestety reanimować staruszkę. Chciałbym tego uniknać , i do tego już nie wracać... Jakby ktoś cos to Bardzo prosze o pomoc i kontakt.510703461. Z gory wielkie dzięki Piurek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam. Jakby komuś były te gumy potrzebne, to posiadam takie do F650. Przynajmniej na pewno posiadam tą która w linku powyżej jest opisana nr 2. Tą z nr 4 musiałbym sprawdzić. W razie czego proszę o kontakt na priv.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×