Skocz do zawartości
tejk

Ocena stanu technicznego F650GS

Recommended Posts

Jarek poprostu nie chciałem się już więcej brudzić, zdążyłem łapki umyć zanim chwyciłem aparat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Luz mierzymy w środku ( pomiędzy zębatkami ) i szukamy najmniejszego luzu obracając kołem i mierząc co kawałek ( używany napęd / łańcuch może być nierównomiernie rozciągnięty ) - luz ustawiamy / sprawdzamy właśnie w tym miejscu!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Luz jaki jest każdy widzi - sprawdź/zmierz - na wahaczu wartości i będzie si. IMO regulacji prawie nie trzeba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...ale się łańcuch po czyszczeniu lśni... :) :mrgreen:

Jak go czyściłeś ? był zdejmowany ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nafta i pendzel adamie M, nafta i pendzel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taaa. Dużo nafty i .... pędzel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki .... :)

:( ale mam dziś zły humor ....

tydzień temu odpaliłem dakara od pyknięcia a teraz po tygodniu .... kręci .. kręci ... czasami pyrknie wstecz w dolot powietrza ...raz nawet popyrkał kilka sekund i ... nie chce odpalić !!!

znacie jakieś typowe tego przyczyny ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chyba nie brak paliwa ... zresztą dolałem 5 literków i nie pomogło :(

czy akumulator może dawać takie objawy .... tydzień temu jak odpalałem to kręcił jakoś coraz słabiej - jak to bywa po zimie, więc teraz postanowiłem go podładować . Zdjąłem obudowy żeby dostać się do aku. podładowałem - ale dziwnie ładował się tylko z godzxinkę i ładowarka pokazała że jest już pełen. Czy padnięty aku daje za mały prąd i stąd kręcenie jest leniwe ....czy to może dać objaw: nie mogę odpalić i czasami słychać strzał w airbox (chyba dobrze to nazywa - to czarne pudło po prawej stronie od aku ) .

Przeczytałem dziś cały wątek o "gaśnieciu zimnego" i ... nauczyłem się że należy odpalać bez ruszania manetki - ja czasami mam odruch dodania gazu jak kręci starter ( w moim skuterze piaggio x9 500 to pomaga wystartować). Czy mogłem go zalać i teraz biedaczek GS zdycha i ...jak go ożywić po takim zalaniu.

Dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wykręć świece i najlepiej zmień na nowe lub wcześniej używane, ale sprawne - to raz.

Naładuj akumulator lub podepnij inny sprawny - to dwa

Nigdy nie dodaje się gazu przy odpalaniu w układach wtryskowych !!! - to trzy

Cztery to - układy wtryskowe sterowane komputerem potrzebują stosunkowo "dobrej jakości prądu" - to co przejdzie jeszcze przy gaźniku nie przejdzie przy wtrysku - to cztery A, a cztery B - jak rozrusznik kręci zbyt wolno to dekompresator się nie "usunie" ;)

Co jest u Ciebie - trudno powiedzieć - już za dużo błędów popełniłeś przy odpalaniu ;)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak jest :)

dziś kupuje nową świecę, aku doładowane .... (choć i tak kupie nowy bo ten starszy wrzucę do skuterka zamiast kopanki)

.. i dam znać czy udało się

PS : dekompensator - gdzie to jest ? jest automatyczny ? znam takie ustrojstwo z silnika paralotni PPG i pilarki Stihl - ale tam to się palcem wciska przed odpaleniem. A w BMW ? też palec :) chyba nie !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

GS'y tak mają, że potrzebują naprawdę solidnego i stabilnego akumulatora - inaczej dzieją się "dziwne" rzeczy ;)

Dekompresator - pytasz ? - proszę bardzo: poz 13 http://realoem.com/b...938&hg=11&fg=34

EDIT - sugeruję użyć nowe świece jak już uporasz się ze swoimi problemami. Najlepiej użyć sprawnych starych.

Nowe świece trzeba wygrzać !

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wykręć stare, osusz i oczyść. Pozwól odparować ew. resztce paliwa z silnika.

Zastosuj resztę rad Jarka i w razie W gdybyś miał dalej problem odezwij się na priva - w końcu jesteś z Poznania. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wykręć stare, osusz i oczyść.

Ja specjalnie nie proponuję takiego rozwiązania ponieważ czasami zalana świeca dostaje przebicia, a jak już tak się stanie to zostaje. Oczywiście nie w każdym przypadku, ale jak jest jakiś problem z odpalaniem to z założenia wolę unikać rozwiązań obarczonych prawdopodobieństwem zonka. W sytuacji użycia świec, co do których było przypuszczenie, że mogły być zalane wskazane jest: wysuszenie, oczyszczenie szczotką mosiężną ( nie stalową ! ) i poddanie jej próbie "iskry" , aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wkręcania świecy uszkodzonej.

I jeszcze jedno przy okazji - każdy silnik iskrowy po odpaleniu należy rozgrzać zanim się go wyłączy! Odpalanie zimnego silnika na kilka sekund i wyłączenie jest dużym błędem! - nie tylko dla świec, ale także dla silnika.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- własnie kupiłem swiece - 13 pln ...aż miło usłyszeć taka cenę :)

- we czwartek zamontuje nowy aku - dziś go zaleje i naładuje

- uczę się całe życie .... faktycznie, przed tygodniem odpaliłem go na 1 minutke tak dla przyjemnosci posłuchania warkotu nowej zabawki i .... :(

PS - wygrzanie świec - jest gdzieś opis jak to poprawnie zrobić ?

ale się ciesze że znalazłem to forum - sporo już tu ciekawych rzeczy wyczytałem a odzew kolegów .. :) - kolejna radocha

Pozdrawiam z poznania !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygrzewanie świec? Hmm, chyba mało wiem.

Zamontuj poprostu i "ogień na tłoki" jak mawia nasz forumowy Zwierz :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pawle, nie pierwszy to raz jak "nie uważałeś" :)

Ale od czego masz kolegów: http://f650gs.pl/top...h__1#entry29276

A jak jest różnica pomiedzy "ogniem na tłokach" a Twoim, cytuję (...) Nową świecę trzeba wygrzać - zalecana jest jazda testowa - 10 minut wystarczy i to porządnego dzidowania - bez opier… się, koniec cytatu :-D

W palnik trzeba dać i tyle

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygrzewanie świec? Hmm, chyba mało wiem.

Zamontuj poprostu i "ogień na tłoki" jak mawia nasz forumowy Zwierz :-D

Pytasz czy wiesz, a wiesz!

Zwyczajnie chodzi o to, aby po zamontowaniu nowych i odpaleniu dostały ogień, a co za tym idzie ciepełko w dużej ilości - potem można już wyłączyć silnik i ręce myć :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wygrzewanie świec? Hmm, chyba mało wiem.

Zamontuj poprostu i "ogień na tłoki" jak mawia nasz forumowy Zwierz :-D

Chłopaki ale ja właśnie o tym piszę :D

"Wygrzewanie świec? Hmm, chyba mało wiem."

Paweł ;) - czyli dobrze nie wiedzieć tak jak Ty wiesz !

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mniejsza o to,

ADAMIE M - wkręcaj świeczki i w drogę !!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gosia... ale Cię wzięło :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×