Skocz do zawartości
larencase

Wybór pomiędzy dwoma motorkami

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

trochę czasu nie zaglądałem do was, ale wiecie jak dziś jest z pracą...

Po długim namyśle i opini innych postanowiłem wybrać motor pomiędzy dwoma BMW F650 lub Aprilia Pegaso 650.

Zawsze i pod każdym względem byłem zwolennikiem BMW, lecz czytając artykuły na temat Pegaso często padało zdanie lepiej wykończona niż BMW.

Gdybym miał wybierać pomiędzy F 650 GS a Pegaso wybrał bym bez namysłu Bemke.

Doradźcie co jest lepsze który mniej pali, podobno silniki mają te same tylko ilością zaworów się różnią, jak z częściami itd...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy jesteś pewien, że pisząc o lepszym wykończeniu Pegaso, autorzy na pewno mieli na myśli kwestie estetyczne? :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie tego nie wiem, nie oceniajcie mnie jako eksperta bo mało wiem i przyznaje się że jestem laikiem pod względem motocykli itd.

Do Pegaso skłania mnie konstrukcja silnika ma już wtrysk a nie gaźnik podobno mniej pali i hamulce takie same jak BMW. Wygląd no cóż ne jest to BMW i nigdy nie będzie, ale ma dwa tłumiki :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra. To ja sobie już pożartowałem, a teraz na serio. Na twoim miejscu rozważyłbym Pegaso. Chyba trochę tańsze, konstrukcja ta sama, a między BMW a Pegaso nie ma tych różnic jakościowych, co między dawną Ładą a Fiatem 125. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do Pegaso skłania mnie konstrukcja silnika ma już wtrysk a nie gaźnik podobno mniej pali i hamulce takie same jak BMW. Wygląd no cóż ne jest to BMW i nigdy nie będzie, ale ma dwa tłumiki :D

Który rok rozpatrujesz? Wtrysk pojawił się chyba w obu przypadkach po 2001r. W BMW doszedł ABS i pas napędowy jednak tu cena już sporo wzrasta względem pegi.

Nie dość, że dwa działające tłumiki to jeszcze bak tam gdzie powinien być:) :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Który rok rozpatrujesz? Wtrysk pojawił się chyba w obu przypadkach po 2001r. W BMW doszedł ABS i pas napędowy jednak tu cena już sporo wzrasta względem pegi.

Nie dość, że dwa działające tłumiki to jeszcze bak tam gdzie powinien być :) :)

To dośc istotne nad którym rocznikiem sie zastanawiasz. Podobny dylemat przechodziłem niedawno.Opis porównujący model GS od 2004r do Pegaso 2007 opisałem w poniższym temacie.

http://f650gs.pl/top...kupilemaprilie/

Z tego co zrozumiałem z posta, Kolega zastanawia się nad F650 vs Pegaso. Jeżeli w grę wchodziłby GS to Wybrałby GS-a. Mi osobiście od F650 bardziej podoba się Aprilia ale wyprzedzając krytykę :lol: przypominam, że o gustach się nie dyskutuje. O niezawodności obu modeli się nie wypowiadam bo nie mam o tym zielonego pojęcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja różnież brałem pod uwage Aprilie jak rozglądałem się za motkiem. Jednak wybrałem BMW właśnie z tego względu, że jest lepiej wykończona a plastki dobrze spasowane. Generalnie pod względem konstrukcyjnym to jest pod wieloma względami ten sam sprzęt. Bardziej wydaje mi się, że większe znaczenie ma tu wygląd zewnętrzny. Mi się aprilka nieco bardziej podoba ale wybrałem BMW i się nie zawiodłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A siedziałeś już na GS-e lub Pegaso ?

Musisz czuć się dobrze siedząc w siodle musisz to coś poczuć a potem dopiero możliwości finansowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak napisał kolega wyżej zastanawiam się nad F 650 i Pegaso, nie mówiłem nic o GS bo tam ceny zaczynają się od 12 w górę.

A roczniki Aprilli to około 98-00. Jest również młodsza od F650 gdzie roczniki to 94-98 i wyglądem aprillia bardzo przypomina GS.

Czy wiadomo coś na temat spalania i prowadzenia aprilli. Jest różnica pomiędzy w/w a BMW?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napotkałem również opinie że pali dużo około 7-8 litrów oraz że trudno się składa w zakrętach z uwagi na dużą masę i wysoki środek ciężkości.

Jak te wady mają się do F650?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mniej od GS-a chyba nie pali a słyszałem nawet że nieco ponad 5l Do Pegaso dawali chyba silniki pieciozaworowe.Co do p[ozycji jeźdźca to pasowałoby się przymierzyć.Estetyka to już wg uznania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

7-8 litrów?! :o To chyba tylko skrajnie zarżnięty egzemplarz :o Różnice w spalaniu nie powinny przekraczać 0,5l, a dużo więcej przy poziomie 4,5-5l ma technika jazdy. Wysoki środek ciężkości ma każde enduro. Znowu przytoczę technikę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamiast dumać, wróżyć,wymyślać i przypuszczać wystarczy poczytać forum Pegaso :mrgreen: - 6-7 litrów :geek: . Rzadko kiedy mniej tj. mniej te na wtrysku czyli produkowane od 2001r - spalanie to według użytkowników jedyna wada tych motocykli. Poza tą benzyno-żernością wszyscy BARDZO sobie chwalą te motocykle. Informacji na jego temat jest mnóstwo. Choćby tutaj możesz zacząć zgłębiać nieco konkretniejszą wiedzę od "chyba" "słyszałem" "szwagier kolegi ma i podobno..." ;) http://www.motocykl-...aso_650_uzywany

I Pegaso jest większa, tj. wyższa i wizualnie masywniejsza (zwłaszcza przed duży "zbiornik") od F650 GS- dla jednych to wada, dla innych zaleta...

Edytowane przez Kastankas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na giełdzie kiedyś stał GS, można było się przypasować! Nie wiem jak teraz, ojciec z wujkiem byli w niedzielę po części i mówili właśnie, że pełno szajsu tam stoi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

7-8 litrów?? Tyle by pegaso wciągało?? Moje f650 pali 4-5. Jak już 5 wychodzi to się dziwię, że tak dużo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko ladnie i pieknie mozemy sobie dyskutowac czy piekne, czy ladne, oszczedne, paliwozerne... Dla mnie zalety BMW sa cztery - dosc solidna sprawdzona konstrukcja gaznikowa, ktora mozna naprawic w warunkach garazowo-polowych w miare koniecznosci; spory rynek czesci zamiennych; tania w zakupie dosc ekonomiczna w utrzymaniu; wiedza na wyciagniecie reki w razie problemow - w tym takze to forum.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drodzy koledzy i koleżanki nie interesuje mnie GS jak pisałem wyżej bo cena jest raz taka wysoka. Na pierwszy motocykl chce wybrać f 650 lub Pegaso.

Dlatego chce zasięgnąć waszej opini. Pamiętajcie że mam małe lub zerowe doświadczenie jeżeli chodzi o motocykle. Szukam jednośladu do nauki i wdrążenia się w temat jak po kilku sezonach będe czuł się na siłach to wtedy kupię konkretny motocykl czyli 1200 GS :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konkretnie wybrałem F650, nie pegaso i bardzo się z tego cieszę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Drodzy koledzy i koleżanki nie interesuje mnie GS jak pisałem wyżej bo cena jest raz taka wysoka. Na pierwszy motocykl chce wybrać f 650 lub Pegaso.

Dlatego chce zasięgnąć waszej opini. Pamiętajcie że mam małe lub zerowe doświadczenie jeżeli chodzi o motocykle. Szukam jednośladu do nauki i wdrążenia się w temat jak po kilku sezonach będe czuł się na siłach to wtedy kupię konkretny motocykl czyli 1200 GS :D

To też napisałem o modelu f650 a dokładnie f650st. Mi pali tak jak wcześniej napisałem 4 do maks 5litrów i to jak załadowany kuframi i plecakiem jestem. Dlatego się zdziwiłem że pegaso w sumie z tym samym silnikie pali tak dużo.

Jeżeli chodzi o prowadzenie eFki to mogę powiedzieć, że prowadzi się jak rower (i to niemal dosłownie), natomiast jak się prowadzi pegaso to już nie wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja bym się nie ogranicząła do 1 modelu - bym śledziła i oglądała i BMW i Aprilię.

Przejechała na tym, i na tym.

A potem wybrała po prostu lepszy egzemplarz - obojętnie której marki :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napotkałem również opinie że pali dużo około 7-8 litrów oraz że trudno się składa w zakrętach z uwagi na dużą masę i wysoki środek ciężkości.

Jak te wady mają się do F650?

Spalanie jeśli faktycznie już na forum aprilli piszą że jest duże, to zapewne tak jest, ale jak czytam że się trudno w zakrętach składa z uwagi na dużą masę i wysoki środek ciężkości, to już tego nie kumam, wysokie i cięższe motocykle z zacięciem enduro raczej nieźle sobie dają radę ze skałdaniem się w zakrętach, chyba że chodzi o prędkość spacerową na grząskim piasku albo w błocie :lol: trzeba samemu sę przejechać, a nie słuchać takich mądrości forumowych ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja bym się nie ogranicząła do 1 modelu - bym śledziła i oglądała i BMW i Aprilię.

Przejechała na tym, i na tym.

A potem wybrała po prostu lepszy egzemplarz - obojętnie której marki :)

Zrób tak jak radzi Mygosia. W końcu, nie bierzesz z motkiem ślubu, jak Tobie nie przypasuje, zawsze możesz go wymienić na inny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dodam jeszcze - dozbieraj do wtrysku. Nie spiesz się z zakupem a znajdziesz 01r taniej niż niejeden z 99 czy 00r.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×