Skocz do zawartości
pietroAT

osłony - ramy pod stelaż

Recommended Posts

Jeśli chodzi o Pancernika mogę polecić z czystym sumieniem. Marcin przyłożył się do tematu. Największa zaleta tego rozwiąznia, to możliwość naprawy w przypadku gleby, zamiast kupna nowego zestawu. Mój dostał strzała na wyjeździe, a Pancernik wyklepał później co się dało, wyciągnął wnioski z uszodzeń, zmodyfikował stelaż i zrobił mi nowy, lepszy za ułamek kosztów nowego setu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potwierdzam. Stalaż Pancernika to klasa sama dla siębie! W te wakacje zaliczyłem glebę w dwie osoby załadowanym po dach motkiem. Na szczęście praktycznie na postoju ale za to na kamieniach. Kufry (samoróbki) tylko porysowane a konstrukcja zadziałała jak gmole. Naprawdę kawał solidnej roboty.

Piotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Były już liczne dyskusje, czy stelaże mają robić za gmole, a kufry powinny się giąć czy nie. Czy w przypadku gleby ma urwać kufry, czy tylną ramę motocykla. U mnie przy może jakichś 40 km/h i wywrotce na twardy szuter wgięło róg kufra, urwało jedno montowanie, wygięło stelaż i górne gniazdo montażowe. Po glebie na wszelki wypadek kufer został dodatkowo przypięty pasem.

Na zdjęciach widać trochę uszkodzenia - moto jechało w przeciwnym kierunku niż leży.

Pancernik stwierdził, że poza zmianą konstrukcji stelaża zmieni kąt mocowania kufra, by w przypadku kolejnego podobnego upadku róg kufra nie wbijał się w glebę, tylko bardziej opierał się całą krawędzią kufra.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×