Skocz do zawartości
Arthur71

Topcase G650 GS - proszę o konsultację

Recommended Posts

Witam.

Zakupiłem, w rozsądnej cenie kuferek plus wkładki do 650 po lifcie (okazało się że nie do końca, ale to już w garażu). Stan magazynowy. Nie pojechałem mototongiem, bo śnieg i w ogóle dziwny ten ostatni dzień marca. Wróciłem i okazało się, że kufer nie koreluje z mototongiem, uchwyt podstawy jest węższy od "bagażnika" :o, zatem zonk, (...)

Mam dziwną ochotę zmierzyć się z tematem, myślę o zdobyciu samej płyty zgodnej z moim bagażnikiem lub dorobienie/ przerobienie takie, aby zadziałało. Ewentualnie sprowadźcie mnie na ziemię i po prostu oddam kuferek zachowując wkładki, są już przygotowanie pod mój kluczyk :)

Gdyby się komuś z Was nudziło, a zechciałby zwymiarować i naszkicować płytę, która rzeczywiście jest po lifcie, będę bardziej niż wdzięczny :)

zatem:

Bagaznik:

20120331129.jpg

Uploaded with ImageShack.us

No i zonk:

20120331134.jpg

Uploaded with ImageShack.us

oraz:

20120331135.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Fotki słabe, bo telefonem,ale ogólnie widać o co kaman. Jakoś polubiłem ten kuferek...

Edytowane przez Arthur71

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie nudziło mi się ale poszedłem do garażu mimo ciemności, wichury i zamieci śnieżnej ;) i zmierzyłem.

Sam "uchwyt" ma kształt trapezu o wymiarach 313 (podstawa) x 234 (wierzchołek) x 100 (bok) (podstawa i wierzchołek mierzone wewnątrz).

Jutro mogę porobić fotki.

Edytowane przez tomaszI
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie nudziło mi się ale poszedłem do garażu mimo ciemności, wichury i zamieci śnieżnej ;) i zmierzyłem.

Sam "uchwyt" ma kształt trapezu o wymiarach 313 (podstawa) x 234 (wierzchołek) x 100 (bok) (podstawa i wierzchołek mierzone wewnątrz).

Jutro mogę porobić fotki.

Artur mając te wymiary jesteś już w domu dodaj tylko do tego moją instrukcię przeróbki tą z priwa

dodamy ci tylko zdj i poradzisz sobie z tym problemem we własnym zakresie

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomaszl, Baler, Jesteście Wielcy :)

Dziękuję :)

Edytowane przez Arthur71

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak to wygląda w moim 2004 po lifcie

potrzedne te czarne plastiki zakupiłem originały za 16 Euro

twoja blacha jest chyba mniejsza , ale ją podobno też można zakupić w BMW --cena ?????

chciałem wysłac zdjęcia ale niechce przyjąć

Edytowane przez Pawel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Danek - popraw ortografię ( jak piszesz wystarczy zobaczyć co jest podkreślone na czerwono i zmieniać, aż się przestanie podkreślać ), nie twórz nowych wpisów tylko edytuj i zmień lub uzupełnij oraz poszukaj w wyszukiwarce jak wkleja się zdjęcia ;)

EDIT: możesz zacząć tutaj : http://f650gs.pl/topic/1427-wklejanie-zdjec-z-picassa/

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szanowni, jestem nasączony wiedzą teoretyczną i galerią fotek, naprawdę szczęka mi opadła, Tomasz zrobił wręcz serwisówkę, do tego dołożyć opis Balera i mamy tutorial ;)

W tym tygodniu być może uda się projekt wykonać :) Będę meldował.

Jeszcze raz wielkie dziękuję, pierwszy spot i :beer: bezwzględnie.

Danek, bardzo dziękuję, może następnym razem, ćwiczenie "porównaj dwa obrazki" zostało zrobione :)

Co do plastików, zapytam jutro chłopaków z serwisu, a być może zostanie zaimplementowany jakiś patent zamiast - w końcu powstaje coś co jest zainspirowane fabryką ;)

No chyba że ktoś cudem ma blachę podstawy po lifcie, ale byłby to fuks ;)

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Arthur71

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta blacha to część kufra, nie można jej dostać osobno, tak przynajmniej pokazuje OEM

215.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Si, też tak sądzę, jednak w grę wchodzi taki który stracił np pokrywę. Co prawda dopadłem jakąś serwisówkę, gdzie obie skorupy występują jako część zamienna. Kwestia jeszcze części 15/16, jeden i drugi temat może mi podpowie Inchcape.

Oczywiście jeżeli okaże sięże przeszczep zbliży się do ceny z półki, to dla samei idei nie będę tego ćwiczył, tylko oddam "fuferek". Zatem jutro mam nadzieję otrzymać informacje strategiczne. Cały czas mam niejasne przeczucie, że jest jakeś malutkie "aallllleeee" nie pozwalające na taka operację. Zobaczymy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I jak wyglada sprawa przerobki? Stoje przed podobnym problemem i chcialem dac wzor do wyciecia na laserze a pozniej do zaginarki, z tymze przydalyby sie wymiary samych "uszu" - uchwytow i jak bardzo odstaja od plyty

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
I jak wyglada sprawa przerobki? Stoje przed podobnym problemem i chcialem dac wzor do wyciecia na laserze a pozniej do zaginarki, z tymze przydalyby sie wymiary samych "uszu" - uchwytow i jak bardzo odstaja od plyty

Motek jest już historią.

Zatem kufer oddałem, pokryłem straty moralne sprzedającego i ze względu na to że w owych czasach to był biały kruk po prostu zamówiłem w salonie.

Tyle w temacie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I jak wyglada sprawa przerobki? Stoje przed podobnym problemem i chcialem dac wzor do wyciecia na laserze a pozniej do zaginarki, z tymze przydalyby sie wymiary samych "uszu" - uchwytow i jak bardzo odstaja od plyty

http://f650gs.pl/topic/4526-pomoc-centralny-kufer-bmw/page__hl__%2Bkufer+%2Bcentralny__fromsearch__1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×