Skocz do zawartości
baler1950

Flugehorn Franz Michl z 1881r

Recommended Posts

Siemka

Czy my mamy kogoś na forum znającego się na sztuce a dokładniej antykach a jeszcze dokładniej instrumentach dętych.

Otóż mam na sprzedaż

Flugehorn z 1881r

Skrzydłówka

Potrzebuję wyceny owego instrumentu.

Trochę go naprawiłem polutowałem i poczyściłem rok temu.

t_p091209_19390003_817.jpg

t_p091209_19400001_212.jpg

t_p091209_19390002_785.jpg

Tutaj macie linka do mojego Flugehorna opisuję poszczególne naprawy jakie w nim wykonałem a na dzień dzisiejszy jestem zmuszony sprzdać albo moto albo i tu zrodził się pomysł pożegnania się z rzadkim instrumentem i dość jak sądzę kosztownym antykiem.

Jeśli ktokolwiek z was mógłby mi pomóc w sprzedaży albo wycenie instrumentu byłbym wdzięczny

http://www.trumpeters.pl/franz-michl-1881-vt2850.htm

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prześlij lepsze jakości zdjęcia to wstawię to na nasze forum, gdzie wycenią to fachowcy. Jest to forum historyczne, dużo ludzi właśnie loguje się tam i prosi o pomoc w identyfikacji i wycenie różnych starych przedmiotów. Są tam różni ludzie, archeolodzy, antykwariusze, nauczyciele, miłośnicy staroci.. może być też tak, że wśród nich znajdzie się potencjalny nabywca. Okazji nie przepuszczają! www.ioh.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://www.earlymusicshop.com/product.aspx/en-GB/1010083-flute-stamped-franz-michl-graslitz

To nie instument od tego samego wytwórcy ? Wygląda na flet prosty . Cena do porównania , ale stan idealny

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na dzień dzisiejszy mam tylko takie wiadomosci które znalazłem w necie

Wurlitzer rozpoczął swoją działalność muzyczną w Cincinnati w 1850 roku po przybyciu na z Saksonii.

Dotarł do jednego z największych sklepów muzycznych w Stanach Zjednoczonych.

W 1872 jego brat Antoni dołączył do niego i powstała firma R & Wurlitzer Bro.

W 1890 roku firma powstała Rudolph Wurlitzer Company.

Nie ma wiele instrumentów z tego okresu dzięki temu róg jest rzadkością.

Nie ma zbyt wiele informacji na ich temat. ale mogę wam powiedzieć, że zostały one uznane za pro instrumenty w tamtym czasie . Flugehorn

powstał w Graslitz Franza Michl.

Spółka rozpoczęła w 1881 roku i istniał do 1937.

Były one również uważane za pro i są bardzo rzadkie.

Tomek więcej zdj dam pużniej dzięki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi osobiście szkoda by było sprzedawać taki przedmiot. Jeżeli nie musisz, to nie sprzedawaj go. Na wartości nigdy nie straci, tylko zyska!

Ale zdjęcia prześlij, zobaczymy co powiedzą inni i jak go wycenią. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do tego katalogu też dotarłem jest na nim tylko zdj tej trąbki.

Na forum jest już jedna odpowiedz i wiedzę że można nieco się zawieść co do ceny.

Myślę o wystawieniu na Ebayu bo cena 3 cyfrowa mnie nie interesuje ( w takiej sytuacji schowam ją i jak syn podrośnie to mu dam a wtedy cena powinna już być o wiele wyższa).

Dziękuje za pomoc przynajmniej będę wiedział na czym stoję i może więcej informacji dowiem się na ten temat choć nie wykluczam sprzedaży za rozsądną kwotę.

Dzięki za ruszenie sprawy.

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zobacz pod koniec tygodnia, może pojawią się jakieś nowe wpisy.. ja też będę patrzeć!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W każdym wątku jest jakis off top to tutaj też musi być...

Otóz były już opony od Balera... to musi być też tłumik od balera :)... nieźle by brzmiał :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Baler mam do Ciebie pytanie. Chodzi o zdjęcia instrumentu.. mogę je wykorzystać jeszcze raz na tym forum, na którym wyceniali je "fachowcy", choć wypowiedział się tylko jeden?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Smiało możesz je wykorzystać

Ale z tego co widze w Polsce nie dostanę za dużo kasy za ten intrument

Zastanawiam się nad sprzedaża w Norge bo obecnie tu jestem ale pewnie na granicy by mi go skubneli.

Jak na razie Flugehorn leży na szafce w kuchni i chyba tam nabierze wartości.

Dzieki za zainteresowanie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×