Skocz do zawartości

Recommended Posts

Miko. Pompy nie sprawdzi bo Efki nie maja. Bo maja normalnie bak i nie potrzebuja jakis wynalazkow typu pompa. Grawitacja sie nie psuje ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miko. Pompy nie sprawdzi bo Efki nie maja. Bo maja normalnie bak i nie potrzebuja jakis wynalazkow typu pompa. Grawitacja sie nie psuje ;-)

Do wtrysku grawitacja za słaba

A wracając do tematu to ja może za mało rozumiem ale rozrusznikiem kręcisz, coś cyka (nie wiadomo gdzie) i teraz nie wiem. Silnik odpala czy nie??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No jak cyka tonieodpala . Boto problem pozimie . S pompo dał by sobie rady ale nie ma dzie dac rady bo dzie jak ni ma ?

No chiba coby była to pompa od wody - ale rzeby ona cykała ? Wontpliwe .

Myślem rze to chiba gaźniki .

Edytowane przez komir
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale właśnie kolega nie napisał czy odpala czy nie. Cykać mogą np. zawory (ale to po odpaleniu) :)

Ale co by mogło we gaźniku cykać?? Przecie nie pływaki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ani chybi swiersc cyka po zimie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak włączam zapłon i chce odpalić to tak jakby z okolic rozrusznika słychać to tykanie i obok aku po prawej stronie jest jakiś przekaznik to w nim też cyka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sory zapomniałem o gaźnikach i braku pąpy :oops: ;) fachowce się zleźli i to z podhala to ja oddaje głos :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy kreci tzn? Silnik probuje zaskoczyc? Czy sllycjac tylko to klikanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spr czujnik luzu, stopki i sprzegla.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten przekaźnik to jest przekaźnik rozrusznika. Co znaczy cyka?? Robi cyk i rozrusznik kreci czy robi cyk, cyk cały czas jak guzik rozrusznika masz wciśnięty??

Jeżeli pierwsza opcja to jest raczej ok a jeżeli druga to rozrusznik na pewno nie kręci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MiKo - co mam odpuścić - z Bielska jest ! - chcę chłopu pomóc i gonię za nim z wyciągniętą ręką - gdzie tylko mogę :lol:

Może ucieka, bo ręka nie tak wyciągnięta. ;) Jeśli masz dłoń skierowaną grzbietem do dołu i razem z palcami tworzy coś na ksztłt miseczki, to koleżka mógł nie zrozumieć dobrze, Twojego zamiaru udzielenia mu pomocy. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może ucieka, bo ręka nie tak wyciągnięta. ;) Jeśli masz dłoń skierowaną grzbietem do dołu i razem z palcami tworzy coś na ksztłt miseczki, to koleżka mógł nie zrozumieć dobrze, Twojego zamiaru udzielenia mu pomocy. :lol:

Leff - bo mną kręci i zaczynam cykać jak to czytam :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to na pewno nie jest czujnik stopki bo jak by tak było to wtedy jest brak reakcji. cyka cały czas jak trzymam guzik zapłonu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wrzuć mi telefon do poczty PW ( może wieczorem będę miał chwilkę wolną ) - inaczej będzie ciężko coś się dowiedzieć więcej niż już wiemy ( chyba ;) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

silnik ma brak reakcji a słychać tylko to cykanie

czyli rozrusznik nie gada jednak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I o to mi właśnie cały czas chodzi.

Rozrusznik nie abla i tyle bo bateria jest dętka albo przekaźnik.

Weź chłopie miernik i sprawdź jakie masz napięcie na akumulatorze i napisz na to tutaj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

więc sprawa wygląda tak po zimie kupiłem nowy aku ale to nic nie dało przy odpalaniu słychać cykanie ale rozrusznik kręci

silnik ma brak reakcji a słychać tylko to cykanie

aku nowe, ale to ja w końcu już nie wiem czy ten rozrusznik kręci czy nie kręci :? czy rozrusznik to już silnik? a może rozrusznik kręci bezszelestnie? :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, że kolega pisał, iż zakupił nowy akumulator ale w tym wątku to ja już nic nie wiem więc wolę aby kolega był na tyle miły i sprawdził ten akumulator a tak przy okazji też i jego klemy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdź mocowanie kabla masowego i dokręcenie klem do aku. Dokręcenie przewodów do przekaźnika i czy nie zasniedziałe. To co słyszysz to klikanie elektromagnesu w przekaźniku. Jak jest za słaby aku, prąd ucieka czy coś innego na linii aku/przekaźnik to efekt j.w. Może też być padnięty przekaźnik/padający przekaźnik.

Możesz sprawdzić to obchodząc układ i dotykająć odpowiednim kablem rozruchowym do plusa na rozruszniku. Masa/minus jest na korpusie silnika.

Jesli kręci to problem w przekaźniku.

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawa wygląda tak, rozrusznik nie kreci, za to słychać "cykanie" przekaźnika rozrusznika znajdującego się przy zasilaniu aku. Natomiast jak rozrusznik wyciągnę z motocykla to bez obciążenia kreci i nie słychać "cykania". Tak jakby pod obciążeniem rozrusznik się nie obracał. Chyba jest to rozrusznik, jak myślicie, ewentualnie co z nim jest nie tak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A sprawdziłeś napięcie na akumulatorze??

Proszę weź miernik, sprawdź i napisz nam co miernik pokazał.

Jeżeli jest poprawne to zrób jak Alik napisał, zakręć rozrusznikiem omijając ten przekaźnik. Tylko weź dość gruby kabel bo tam prądu dużo potrzeba. A w instalacji 12V więcej prądu idzie wprost proporcjonalnie do przekroju kabla.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A sprawdziłeś napięcie na akumulatorze??

Proszę weź miernik, sprawdź i napisz nam co miernik pokazał.

Jeżeli jest poprawne to zrób jak Alik napisał, zakręć rozrusznikiem omijając ten przekaźnik. Tylko weź dość gruby kabel bo tam prądu dużo potrzeba. A w instalacji 12V więcej prądu idzie wprost proporcjonalnie do przekroju kabla.

Moze tak: przy 12V natęzenie prądu potrzebne do poprawnej pracy rozrusznika jest duze i zeby je dostarczyc potrzeba przewodu o znacznym przekroju. Jesli uzyjesz zbyt cienkiego przewodu spadek napiecia bedzie na tyle duzy, ze nie uruchomisz albo natęzenie pradu spowoduje rozgrzanie przewodu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×