Skocz do zawartości
tejk

Wkładki zamków do Topcase BMW na jeden kluczyk ten od stacyjki.

Recommended Posts

Mam do was pytanie, mam kufer ale nie dostałem kluczyka do niego od poprzednika.

Chcę zakupić wkładkę zamka do kufra centralnego BMW (nr części 71607658463 zestaw naprawczy)tak aby był na na ten sam kluczyk co do stacyjki.

Robił ktoś już ten zabieg? Gdzie warto kupić ? W moim miescie nie ma salonu BMW.

Czy w ogóle warto jak to z ceną ? od 90 do 130 zł, nr części to chyba 13.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=0172&mospid=51601&btnr=77_0105&hg=77&fg=43

Mam podstawkę uniwersalną GIVI i wszystko ze sobą nie pasuje , ogólnie rzeźba. Muszę jeszcze kupić śruby z uszami bo mi do bagażnika Hepco nie pasi.

Czy lepiej wymienić na jakiś gotowy GIVI.

Gdzie tanio kupić?

Edytowane przez tejk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też zamontowałbym chętnie do GIVI wkładkę, aby mieć jeden kluczyk (kufry i stacyjka), lecz chyba to nie za bardzo pasuje :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrób sobie sam, wyjmij wkładkę i sam poprzekładaj zapadki tak żeby po wsuniąciu kluczyka zapadki pochowały do bębenka. Nie musisz używać wszystkich, w końcu to nie stacyjka. Myśle że jak ustawisz odpowiednio 3 lub 4 to wystarczy.

Wiesz o czy pisze czy wkleić foty?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie chodzi o to żeby po wsunięciu klucza wystające zapadki pochowały się bo bębenka

18.jpg

Zapadki możesz wymować i przekladać w inne szczeliny. Za każdym razem wsuwaj kluczyk i patrz czy chowa się zapadka. Uważaj na male spręzynki.

1318848585_265300668_2-Zdjecia--Zamek-kufra-BMW-K1200rsgt-R850-R1200-nrkat51252307618.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

albo daj do dorobienia w większości punktów sa w stanie dorobić kluczyk mając tylko zamek :-D

http://www.czeremaga.pl/

http://www.otwieranieawaryjne.pl/index.php?page=offer

nie uzupełniłeś miasta zamieszkania, więc wklejam przykładowo ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ostatnia zapadka nie służy zblokowaniu bębenka w otworze zamka?

w naszych kufrach dopasowaniem zamków do kluczyka od stacyjki zajęła się małża gdy ja w tym czasie montowałem stelaże i halugrzybki

poszło jej szybciej niż mi ;-)

Edytowane przez Marcin N72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jak wyjąc zamek z kufra - w vengoshowym właśnie to mnie wq..., że co chwilę wkładałem nie ten kluczyk. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no patrz... centralny dostałem z motocyklem więc nie musialem się zastanawiać... boczne musiałem podpasować, ale gdzieś w necie instrukcja montażu zamka do topcase była, na niemieckich stronach zwłaszcza...

a może to pomoże

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=0175&mospid=51603&btnr=77_0105&hg=77&fg=43

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem dokładnie jak jest w bmw bo tego nie rozbierałem, ale może byc tak jak pisze Marcin, ostatnia zapadka blokuje bębenek w obudowie kufra. Taka sama zasada jest np w bagaznikach Thule. Zeby wyjąc wkładkę trzeba poprostu wsunąć surowy kluczyk bez nacięć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to super bomba - bo mam pinć takich surowych kluczyków :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

podepnę się pod temat: wczoraj załozyłam topcase i trochę "lata" - jak są te 2 uchwyty, na które się nasuwa kuferek, powinny być tam jakieś wkładki? bo on trochę lata..

. mocownie1.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są i to raczej od spodu na barażniku motocykla. Tak mi się wydaje jeżeli się mysle może ktoś mnie naprostuje.

W realoem tego nie widac ale dam sobie paznokcie obciąć że coś takiego widzialem

216.png

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są tam takie gumy, ale one się z czasem wyrabiają. Można dołożyć coś aby ciaśniej siedział. Vengoshowi też lata.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie kombinuj tylko dzwon do dealera, 25 zł i masz klopot z głowy

Pokrycie kufra centraln. z lewej str.

cena: 12,90 zł

Numer części: 71 60 7 687 097 Termin realizacji: do 10 dni Gwarancja: 24 miesiące

cena katalogowa: 14,02 zł zniżka: 8%

Pokrycie kufra centraln. z prawej str.

cena: 12,90 zł

Numer części: 71 60 7 687 098 Termin realizacji: do 10 dni Gwarancja: 24 miesiące

cena katalogowa: 14,02 zł zniżka: 8%

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie kombinuj tylko dzwon do dealera, 25 zł i masz klopot z głowy

Pokrycie kufra centraln. z lewej str.

cena: 12,90 zł

Numer części: 71 60 7 687 097 Termin realizacji: do 10 dni Gwarancja: 24 miesiące

cena katalogowa: 14,02 zł zniżka: 8%

Pokrycie kufra centraln. z prawej str.

cena: 12,90 zł

Numer części: 71 60 7 687 098 Termin realizacji: do 10 dni Gwarancja: 24 miesiące

cena katalogowa: 14,02 zł zniżka: 8%

oka, napisałam do dealera. zobaczymy co da się zrobić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

podepnę się pod temat: wczoraj załozyłam topcase i trochę "lata" - jak są te 2 uchwyty, na które się nasuwa kuferek, powinny być tam jakieś wkładki? bo on trochę lata..

. mocownie1.JPG

Moje czekają na mnie w Inchape (cz. 15 i 16 2 kpl), mają od ręki, łącznie z kpl śrub wartość imprezy około 50 PLN. ściągają to w ciągu kilku dni.

Edytowane przez Arthur71

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

(...)

rozgryzłem :) post do usunięcia

Edytowane przez Arthur71

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jak wyjąc zamek z kufra - w vengoshowym właśnie to mnie wq..., że co chwilę wkładałem nie ten kluczyk. ;)

Alik, jak Ci się spier...i z półki na betonową podłogę, to zamek sam wypadnie-czego nie życzę, no i przy okazji np. metalowy zaczep lubi się wyłamać z częścią ścianki. To w temacie plastikowego kufra bocznego BMW oryginalnego zresztą.

Co do centralnego kufra, to w Dakarze GIVI podklejałem od spodu uszczelkami żeby nie latał, ale i tak uszczelki po jakimś czasie się unicestwiały i kufer dalej latał-jakoś nie mogłem chyba dobrać odpowiedniego kleju. Wprawdzie muszę przyznać że GIVI nigdy mi nie odpadł z Dakara mimo wibracji, wstrząsów i innych przygód w postaci gleb parkingowych, natomiast "słyszałem" że BMW-owskie topcasy z plastiku potrafią wyczepić się po jakimś czasie. I to bez gleby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko Cykli moj hepco mam na stale przykrecony do bagaznika ;) choc nie wykluczone ze to sie zmieni - kupilem

jesienia plyte z TT w promocji na allegro. Wreszcie rolka z Louisa nie lezalaby na siedzeniu. Tylko schowek na podreczne wartosciowe rzeczy...

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja chyba teraz gdybym miał wybierać to brałbym solidne markowe metalowe kufry a nie plastik. Patrząc wstecz na cyrki z płytami, zamkami, samymi kuframi itd.Ten mój boczny jest...po prostu chyba do wymiany na nowy. Kleić plastik przy zaczepie metalowym? I tak puści w najsłabszym miejscu! Wkładka? lata jak...też wymiana! Ech! no i ta świadomość podczas jazdy, zgubiłem kufer?Nie zgubiłem?Trzyma się?Nie trzyma?Mam gacie na zmianę?Nie mam?Mam skarpetki? Nie mam?Nie wspominając o wjechaniu poza asfalt z takim zestawem po bokach i na bagażniku. I ta wkur...jąca informacja w instrukcji montażu kufra "max speed 130km/h"! jak żyć? Jak żyć? :-D

Edytowane przez cykli
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zachcialo sie 1200 to ma sie dylematy ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

. I ta wkur...jąca informacja w instrukcji montażu kufra "max speed 130km/h"! jak żyć? Jak żyć? :-D

I po co czyta? Palenie itp itd na różnych fajnych rzeczach też traktujesz na serio? :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×