Skocz do zawartości
kic13

Pytanie o fajki

Recommended Posts

Witam. Ostatnio oddalem moto do serwisu i wydaje mie się że zaczął jakos dziwnie chodzić po wymianie świec. wpada w takie jakby drgania powyżej 4tys i jakby wolnie reaguje na dodanie gazu. W związku z powyzszym mam pytanie: Czy poprawna kolejność załozenia fajek na swiece jest istotna, czy nie ma znaczenia i ewentualnie czym to może grożic. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się że przy 1 garze to nie ma znaczenia, świece dostają strzała w tym samym czasie ale jeszcze niech się koledzy wypowiedzą bo być może moje podejście na "logikę" do tematu jest błędne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Groźba nieduża, ale fajki powinny być założone poprawnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wymieniona tylko fajka, czy przewód WN również? Zdaje się nie można pchać do motocykla przewodów samochodowych z rdzeniem węglowym

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie pamiętam dobrze, ale chyba w GSach fajkocewki są zintegrowane i nie można wymienić samych przewodów. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Gs tak, ja mam F650, ale nie w tym problem. Problem w tym czy odwrotne załozenie fajek ma wpływ na pracę motka.

Z tego co ja kojarzę to ma właśnie znaczenie, a nie możesz spróbowac przełozyc tych fajek i sprawdzic? to chyba nie wymaga zaawansowaneju obsługi serwisowej, a odpowiedziałoby po części na Twoje pytanie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spróbowac mogę, tylko chodzi o to czy nic się nie stanie.

No do tyłu raczej nie pojedzie :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic się nie stanie - bo to bez znaczenia - jedynie przebieg przewodów może być zakłócony, ale nie rób tego podczas jazdy ( szczególnie w deszczu ) jak też przy pracującym silniku ( szczególnie w deszczu ) ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×