Skocz do zawartości
Przem.ek

Rolka prowadząca łańcuch f650gs Dakar

Recommended Posts

Witam , jak w temacie , kupię rolkę która występuje tylko w Dakarze , dzisiaj zorientowałem się że moja była i ni ma :)

Nie jestem pewien ale nowa to chyba droga zabawa (chyba że się mylę) , może ma ktoś na zbyciu ? Albo ewentualnie jeżeli ktoś ma dokładne wymiary takowej to mógłbym dotoczyć bo w sumie to żadna filozofia .

Dzięki za pomoc .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moja też umiera, widziałem w enduromanii u Radka (wrocław ul.solskiego) kilka rodzajów całych rolek (guma na łożysku) ok.40zł, myśle któraś jest taka sama

u mnie jednak tylko guma się kończy, łożysko jest cacy więc bede kombinował jakiś kawałek gumowej rurki na wzór...

był kiedyś wątek - org bmw zdaje sie drogo

ooo tu było o rolce , dawno i fotki zdechły :(

http://f650gs.pl/topic/61-wymiana-napedu-bmw-f650gs-dakar-2005/#p4289

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moja też umiera, widziałem w enduromanii u Radka (wrocław ul.solskiego) kilka rodzajów całych rolek (guma na łożysku) ok.40zł, myśle któraś jest taka sama

u mnie jednak tylko guma się kończy, łożysko jest cacy więc bede kombinował jakiś kawałek gumowej rurki na wzór...

był kiedyś wątek - org bmw zdaje sie drogo

ooo tu było o rolce , dawno i fotki zdechły :(

http://f650gs.pl/top...kar-2005/#p4289

Spoko , dzięki za info , jak znałbym wymiary to nie ma problemu , bez tego nie dobiorę . Ja w swojej zmieniałem łożyska , 14 zł w sklepie z łożyskami i 5 minut roboty , także to akurat żaden problem . Jakby ktoś mógł podać wymiary byłbym wdzięczny ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już to pisałem , ale..

średnica śruby 8 mm

średnica rolki to 42-43 mm ale to nie jest bardzo istotne, może być od 40mm do 45mm

Bardzo ważna jest szerokość 30 mm, bo inaczej nie wejdzie mi pomiędzy ramę a podpórkę.

Tak się zastanawiam, że jeśli będzie miała trochę mniej to można wsadzić jakieś podkładki dystansujące.

I ostatnia rzecz rolka musi być gumowa.

Pomyślta coś chłopaki!!!

jeśli potrzebne...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moja też umiera, widziałem w enduromanii u Radka (wrocław ul.solskiego) kilka rodzajów całych rolek (guma na łożysku) ok.40zł, myśle któraś jest taka sama

u mnie jednak tylko guma się kończy, łożysko jest cacy więc bede kombinował jakiś kawałek gumowej rurki na wzór...

był kiedyś wątek - org bmw zdaje sie drogo

ooo tu było o rolce , dawno i fotki zdechły :(

http://f650gs.pl/top...kar-2005/#p4289

Rolkę 42mm kupiłem w Enduromanii za 39zł , jest trochę węższa , tulejka dystansowa załatwia problem .

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

EDYCJA: POMYŁKA:

UWAGA!!!

Znalazłem identyczny odpowiednik do naszej rolki - firmy All Balls 79-5006 - w katalogu nie ma wzmianki o F650GS Dakar - cena u Radka w Enduromanii niechcący widnieje na naklejce :D

rolki_b%25C5%2582%25C4%2585d.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurczaki pospieszyłem się ,uniwersalna rolka która kupiłem w enduromanii wytrzymała jakieś 300km po czym rozpadła się w pół :/ , nie chciałem ryzykować z kolejną i kupiłem nową w Bmw (230zł) . Szkoda , ale dobrze wiedzieć na przyszłość :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tą kupiłem w enduromanii jakiś tydzień temu a świeżo co po tym jak się u nich w ofercie pojawiła ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może pomierzyć i zrobić jakąś serię z odpowiedniego materiału?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedyś kupiłem łożyska główki ramy firmy all-balls, i szybko się w nich popsuły bieżnie choć jestem w 100% pewien prawidłowego montażu. Za to wszystkie all-balls nie wykazywały śladów zużycia :D

Ciekaw jestem opinii z użytkowania MiKo. Mój lateksowy korek winny w ogóle nie ma tendencji do odkształcania się jak na fotce ze starą i nową rolką. Ciągle jest jak nowy prost o balona wyjęty :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

qwa straszny błąd... wydawało się identyczne... materiał to bardziej plastyk niż guma, zupełnie inne rodzaj łożyskowania, od początku coś delikatnie grzechotało, teraz wyje jak odrzutowiec, szarpie łańcuchem... myslałem że mam silnik uwalony np. w okolicy łożysk wałka zębatki zdawczej... szukałem problemu 2 tyg. przecież nie podejrzewałbym nowej roki ze sklepu za 60zł :? dzieki tej pomyłce i w związku z poszukiwaniami mam: cały nowy napęd, nowe łożyska w kołach i w wahaczu... same plusy... może ja mam kiepski egzemplarz, ale na wszelki wypadek jednak nie polecam testować jej nikomu... ja już zbieram na oryginał w bmw :twisted:

EDYCJA: POMYŁKA:

UWAGA!!!

Znalazłem identyczny odpowiednik do naszej rolki - firmy All Balls 79-5006 - w katalogu nie ma wzmianki o F650GS Dakar - cena u Radka w Enduromanii niechcący widnieje na naklejce :D

rolki_b%25C5%2582%25C4%2585d.jpg

ps. aaa i przez to nie pojechałem w Bieszczady !! :evil: :hammerpc:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W oryginale 220 :-)

Może warto się przemeczyc ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przeszukałem i przeczytałem co było z tym związane na forum. widziałem kilka patentów, ale nie do końca budziły moje zaufanie, jednak gratuluję kreatywności co niektórym :)

teoretycznie wszystko się zgadza, ale wolę mieć pewność i tu moja prośba do bardziej doświadczonych w temacie: czy poniższa rolka to to, czego szukam - dolna rolka łańcucha do Dakara 2001 r. - prośba o opinię:

http://allegro.pl/rolka-napinacza-lancucha-bmw-r13-46517678506-i5925446439.html

oryginał BMW?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, szefcunio napisał:

Czy ktoś coś w temacie pomoże? pilnie poszukuje owe rolki rolką . 

@szefcunio  z tego co pamiętam była lipa, aleeee - wymieniłem w niej łożyska i stoczyłem potarganą gumę. Później dotoczyłem tuleję z miętkiego teflona, nabiłem ją i hulało jak talala

Koszt ogólny: może z 10pln. 

Edytowane przez Pszemo
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 Ja kupiłem jakiś zamiennik z allegro o identycznych wymiarach ale rolka to taki plastik że szok, rzęziło - wymieniłem spowrotem po 123 m. Wymieniłem tylko jak Pszemo łożyska i hula dalej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 Łożysko to nie problem, gorzej z tą gumą. Może pokombinuj z tym miękkim teflonem jak Pszemo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, ZWIERZ napisał:

 Łożysko to nie problem ...

Nie problem z jednym, ale są dwa ... :default_tongue:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Jarek napisał:

Nie problem z jednym, ale są dwa ... :default_tongue:

A co gorsza jedno lewe a drugie prawe.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardziej bym powiedział zewnętrzne i wewnętrzne ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaminnik kupilem w enduromania.pl na solskiego we Wrocu. Mieszkam obok. Jak bedziesz potrzebowal pomocy to dzwon lub pisz.

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Pawel, to na Wiśniową już nie jeździsz? :default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×