Skocz do zawartości
Przem.ek

Rolka prowadząca łańcuch f650gs Dakar

Recommended Posts

kupiłem dzisiaj tam w enduromanii ale to ten co to został opisany jako plastykowy, głośny i do d...
Jutro będę miał odp. czy pewien znany mechanik nie ma sprawdzonego zamiennika..jeśli nie, to montuje co mam stosując pewnie jakieś zabiegi "tuningowe". Muszę to ogarnąć bo wyjazd mi się niezdrowo obsuwa :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@szefcunio jak będzie Ci za mocno hałasować, to nasuń na rolkę wąż gumowy, np od chłodnicy. Wytrzyma Ci ze 2-3 kkm, a jak wrócisz z wyprawy, to się coś wymyśli, co wytrzyma lata. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tuleja gumowa od zawieszenia czegoś tam daje radę - tokarz i na wymiar, szczegóły zna taki jeden Jerry ale kontakt z nim jest utrudniony :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
będę szukał jakiejś dobrej gumki na wyprawę

Polecam dcf71001c72b8a3e3b8f2bd248538535.jpg

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
@Pawel, to na Wiśniową już nie jeździsz? :default_laugh:


Jeźdze a co?

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dawno nic o tym nie było, myślałem że zamknęli, czy cóś.... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U siebie wstawiłem nowe łożyska i na to taką rolkę:

Lgpw-nSOJEmnIzf6Gpj8v6jgPP7RCBS8BW46EfOw

 

Zrobiona z dość twardej gumy, trzeba trochę przetoczyć, albo odciąć ten kołnierz. Do dostania w sklepach z częściami do maszyn budowlanych, paskami klinowymi. Pan miał tego cały karton 0,5m3, koszt.... 50gr   :default_blink:

Zrobiłem na tym koło 4k km i nic się nie działo.

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy w w kwestii dostępności zamienników oryginalnej rolki nic się nie poprawiło? Czy ktoś testował może rolki od UFO albo POLISPORT? 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wytarła się czy hałasuje? Jak jeszcze w miarę trzyma kształt wystarczy wymienić łożyska, jakiś standard już nie pamiętam.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stoczyć ją do równego, dotoczyć tuleję z miękkiego teflonu, wymienić łożyska i ogień ;) 

Znalazłem jeszcze takie cóś autorstwa Czubmakabry: "Mam zapisane takie wymiary rolki -  szerokość - 29 mm ,  średnica zewnętrzna - 42 mm , średnica wewnętrzna  ( wymiar wewnętrzny łożyska ) 8mm." 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm... Jestem mało techniczny - bez skilla i zaplecza... Można gdzieś takie coś zamówić / zlecić? (Nalepiej w Poznaniu)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Pszemo napisał:

 "Mam zapisane takie wymiary rolki -  szerokość - 29 mm ,  średnica zewnętrzna - 42 mm , średnica wewnętrzna  ( wymiar wewnętrzny łożyska ) 8mm." 

Głowy nie dam, ale też takie wymiary mam w pamięci. Kup rolkę oryginalną, a jak Cię chwilowo nie stać to o wymiarach najbardziej zbliżonych i będzie git. Poza średnicą 8, która jest jak ma być. Może pożyje troszeczkę krócej, może będzie troszeczkę głośniejsza, ale zdecydowanie tańsza od oryginału. Te co sprzedają np na allegro też są do motocykli i łańcuchów ... ;) - choć najtańszy chiński plastik to zawsze loteria.

Godzinę temu, Blashyrkh napisał:

Hmm... Jestem mało techniczny - bez skilla i zaplecza... Można gdzieś takie coś zamówić / zlecić? (Nalepiej w Poznaniu)

Ja będę niebawem w Poznaniu ... ale to bez znaczenia  ... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Poznaniu to u Mielocha kupowałem kiedyś rolkę do Frankesteina Vena przy okazji jego metamorfozy ale co to dokładnie było... może Jarek pamięta

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

Tak naprawdę to człowiek pyta o "jakąś rolkę" Nie pisze jaką ( górną / dolną ) ani do jakiego motocykla - forum f650gs, w tytule Dakar, a pod avatrem pytającego Transalp - więc można odpisać cokolwiek ;) 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
 

Tak naprawdę to człowiek pyta o "jakąś rolkę" Nie pisze jaką ( górną / dolną ) ani do jakiego motocykla - forum f650gs, w tytule Dakar, a pod avatrem pytającego Transalp - więc można odpisać cokolwiek  

 

Co się czepia, wie dobrze że w zwykłym nie ma dolnej więc Dakar a górna nie leci.

Pomaga lepiej. Styczeń jest, cza pomagać sobie pomagać nie?

 

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, Pawel napisał:

Co się czepia, wie dobrze że w zwykłym nie ma dolnej więc Dakar a górna nie leci.

Pomaga lepiej. Styczeń jest, cza pomagać sobie pomagać nie?

Ty kozak się czep lepiej jakiej innej siostry... ;)

Co ja napisał wcześniej:

7 godzin temu, Jarek napisał:

Głowy nie dam, ale też takie wymiary mam w pamięci. Kup rolkę oryginalną, a jak Cię chwilowo nie stać to o wymiarach najbardziej zbliżonych i będzie git. Poza średnicą 8, która jest jak ma być. Może pożyje troszeczkę krócej, może będzie troszeczkę głośniejsza, ale zdecydowanie tańsza od oryginału. Te co sprzedają np na allegro też są do motocykli i łańcuchów ... ;) - choć najtańszy chiński plastik to zawsze loteria.

Pomógł ja kompleksowo a koleżanka się stroszy :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Jarek napisał:

 

Tak naprawdę to człowiek pyta o "jakąś rolkę" Nie pisze jaką ( górną / dolną ) ani do jakiego motocykla - forum f650gs, w tytule Dakar, a pod avatrem pytającego Transalp - więc można odpisać cokolwiek ;) 

Słuszna uwaga. Chodzi oczywiście o tę dolną, co ją widać bez zdejmowania osłon. W Dakarze. Trampek szuka nowego domu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Pomógł ja kompleksowo a koleżanka się stroszy
No, tero widzę w Tobie towazysza :-D

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Pawel napisał:

No, tero widzę w Tobie towazysza :-D

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka
 

No teraz to wiem że mi nie odmówisz bielskiego opatentowanego dystylatu czyli unikalnej w skali świata wódki z piwa :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpadła mnie w łapy rolka i jeżeli chodzi o łożyska, to wyciągnąłem z niej SKF 608-2RS1,

PGTtt5PErevyj3coHA5dPgazvr1_WnigKoYpttMk

B - 7mm

D - 22mm

d - 8mm

2RS1 - Uszczelnienie stykowe z kauczuku butadienowo-akrylonitrylowego (NBR) z obu stron łożyska. 

       
       
       
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przed chwilą się przez prawie godzinę naszukałem tego postu @Pszemo odnośnie łożysk w rolce łańcucha. info o tych łożyskach powinno zostać załączone do wątku technicznego 'w budowie'/ważne informacje serwisowe - czy jakoś tak, który jest podpięty gdzieś do góry

dzięki Pszemo :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×