Skocz do zawartości
cox

Kempingi na trasie

Recommended Posts

16 minut temu, Marcin_Krk napisał:

Jest tam parking, wiata z ławkami i kosze na śmieci. I to co się tam dzieje zawsze w okolicach weekendu to jest katastrofa :default_icon_evil:.

Przecież ktoś wygrał przetarg na sprzątnie  tego miejsca a co za tym idzie kasuje za to co miesiąc określona kwotę, jak się nie wywiązuje to cza go zmienić 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Pawel napisał:

Przecież ktoś wygrał przetarg na sprzątnie  tego miejsca a co za tym idzie kasuje za to co miesiąc określona kwotę, jak się nie wywiązuje to cza go zmienić 

Nie o to chodzi. Miejsce jest regularnie sprzątane, co nie zmienia faktu że między tym sprzątaniem wygląda jak wygląda. Jak wybierzesz się w niedzielne popołudnie to jest katastrofa, wiec dla mnie nie świadczy to o nieudolności firmy sprzątającej tylko kulturze osób odwiedzających to miejsce 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę jedno, trochę drugie, gdyby firma odpowiedzialna za utrzymanie czystości w tym miejscu zmieniła godziny sprzątania to byś takiego widoku nie miał. Podobna sytuacja jest na  Wyspie Słodowej w  centrum Wrocławia. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może i tak. Ale nikt nie przekona mnie, żeby za normalne uznać konieczność sprzątanie co kilka godzin w weekend, bo jeden z drugim nie jest w stanie zabrać ze sobą puszki po piwie czy worka po Happy Meal z pozostałościami w środku. Nie wspominam już o "papierzakach" wokoło :default_icon_rolleyes:

Ale to norma. W robocie mam to samo: toalety sprzątane co godzinę, a nie raz jak się wejdzie w międzyczasie to widok jak kibel z "Desperado"... Zycie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem jednak jak się ktoś podejmuje sprzątania w takim miejscu to musi się wywiązywać z umowy czyli sprzątać wtedy jak jest bałagan a nie wtedy kiedy mu pasuje.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paweł. Powinieneś podpisywać wszystkie umowy:D.

Tyle że my nie o tym. Moja sąsiadka lat 36 pcha do ,,mieszanych,, plastikowe butelki (nawet nie zgniecione) i moja żona zasugerowała jej segregację. Odpowiedzi - ,,ja za to płacę,,.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minut temu, Mario 6na9 napisał:

Paweł. Powinieneś podpisywać wszystkie umowy:D.

Czy ja wyglądam jak  jakiś prezydent ? :default_laugh:

22 minuty temu, Mario 6na9 napisał:

Tyle że my nie o tym. Moja sąsiadka lat 36 pcha do ,,mieszanych,, plastikowe butelki (nawet nie zgniecione) i moja żona zasugerowała jej segregację. Odpowiedzi - ,,ja za to płacę,,.

Kiedyś nie odbiorą jej śmieci i będzie płacz  :D

 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 godzin temu, Marcin_Krk napisał:

Dokładnie o to mi chodzi.

Sam mieszkam na terenie Parku Narodowego i praktycznie pod nosem mam miejsce, z którego można ruszyć w dolinki podkrakowskie (Będkowska, Bolechowicka, Kobylańska). 

Jest tam parking, wiata z ławkami i kosze na śmieci. I to co się tam dzieje zawsze w okolicach weekendu to jest katastrofa :default_icon_evil:. Wszędzie śmieci, puszki po browarach, butelki po % itd. Walające sie w workach i luzem, wszędzie wokoło. Do tego jak robi się ciepło i przyjeżdżają ludzie w kamperach to dopiero zaczyna się bonanza...:default_icon_eek:

Dlatego właśnie nie uważam że to co podlinkował Robert to dobry pomysł. Bo nie spodziewam się że nagle w tych miejscach staną TT czy inne toalety, kosze na śmieci, albo że leśnicy będą mieli czas i środki by regularnie "ogarniać" te miejsca czy choćby usuwać śmieci. Bo jak wiemy na rozsądek czy kulturę ludzi raczej nie ma co liczyć. 

Marcin, piszesz o kamperach...ostatnie kilka lat tak spędzam urlopy. Nawet puszki i butelki po % można wsadzić do worka na śmieci (nawet segregując...) i w kamperze i w przyczepie zawsze znajdzie się miejsce na zwiezienie odpadów tam gdzie ich właściwe miejsce. Sam tak robię i ci co ze mną spędzają urlop, też nie mają z tym problemu. Mam też świadomość że nie wszyscy niestety tak postępują.

Natomiast po pobycie w kilkunastu miejscach uważam że każde miejsce wyznaczone na biwak/nocleg powinno być niestety wyposażone w odpowiedniej wielkości kontener na odpady. Inaczej będzie tak jak piszesz: smród, brud i katastrofa. Wszystko zależy od zarządcy terenu (ustawienie pojemników na odpady i ich opróżnianie) i od osób korzystających z tych miejsc.

Jakoś ustawienie koszy na odpady na plażach trochę poprawiło ich estetykę.

W tym roku też się wybieram na objazd kamperem, wrażenia opiszę po powrocie.

10 godzin temu, arthurr napisał:

Świata nie zmienisz.. trzeba po prostu robić swoje. Zabrać swoje śmieci.

Nocowanie na dziko powinno być zakazane dla dzikusów!

Chyba że w wyznaczonych miejscach zainstalują kamerki na wzór "fotopułapek"?

Poniżej artykuł o możliwości nocowania w pomorskim:

https://zwierzaki.trojmiasto.pl/Nocleg-blisko-natury-Niedlugo-legalnie-zanocujemy-w-lesie-n153626.html

i link do proponowanych pilotażowych lokalizacji (niestety bez dokładnych danych):

https://www.lasy.gov.pl/pl/turystyka/program-zanocuj-w-lesie/lista-obszarow-pilotazowych

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kolejna aktualizacja bez mandatowego nocowania dla survivalowców z kartuskiego, mapki mocno poglądowe ale coś tam widać:

https://expresskaszubski.pl/pl/553_natura/35258_nocowanie-w-lasach-legalne-i-darmowe-jakie-tereny-udostepniono-w-pow-kartuskim.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To taki zabieg PRowy żeby odwlec od tematu wycinania okolicznych lasów na potęgę

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miejsce robią na te miejsca ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To będzie miejsce do nocowania w miejscu gdzie nie dawno był las.

Edytowane przez Mario 6na9

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×