Skocz do zawartości
elektrician

Szyba akcesoryjna do F800gs i F650 gs twin

Recommended Posts

Mam zielone światło na desierto 3 :) patrzyłem na tego wunderlicha vario trochę słabo wygląda taki kawał szyby jak w skuterze albo w czoperach, jednak desierto jest wypas. Dzięki Cichy ale chciałbym na zlot jechać już z nową szybą tym bardziej, że pewnie po drodze będą szybkie przeloty. Podmuchy zawsze mogą występować nawet przy wielkiej szybie np. przy bocznym wietrze, nie nastawiam się że będzie mnie w 100% chroniła. Dzięki wszystkim za porady, jak zamontuję szybę oczywiście będą fotki i wrażenia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Brawo, nie ma to jak męska decyzja lub dziany sponsor :-D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Elektrician, Jezier montował jakąś szybę akcesoryjną do swoje 800etki. Pyknij do niego na PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Elektrician, Jezier montował jakąś szybę akcesoryjną do swoje 800etki. Pyknij do niego na PW.

Dzięki już z nim pisałem, zainspirowały mnie fotki z waszego wypadu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hurrrrrra Desierto3 jest już u ojczulka jak wszystko pójdzie dobrze to jutro montaż :) :) :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oto i foto relacja z montażu i efekt końcowy :)

20120516249.jpg?gl=PL

20120516250.jpg?gl=PL

20120516251.jpg?gl=PL

20120516252.jpg?gl=PL

20120516253.jpg?gl=PL

20120516254.jpg?gl=PL

20120516255.jpg?gl=PL

20120516256.jpg?gl=PL

20120516257.jpg?gl=PL

20120516258.jpg?gl=PL

20120516259.jpg?gl=PL

Ten kanciak w tle to mój klasyk :) Banan na gębie z powodu szyby bezcenne :mrgreen:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ładna. A miałeś okazję polatać? Lepsza ochrona przed wiatrem?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jeździełeś już Jacku? Testowałeś? Jakie wrażenia? Bo wygląda cudnie. :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze nie jutro pierwsze testy :)

Choć powiem wam jedno według mnie powinna kosztować max 1000pln, żadne kosmiczne technologie uzasadniające cenę nie zostały w tej szybie zawarte. Przypuszczam że gdyby nie sponsor w osobie mojego Ojca to ja sam bym sobie nie kupił tej szyby za tę kwotę która ona kosztowała.

Choć przyznać muszę że moto z nią prezentuje się ekstra :)

Edytowane przez elektrician
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Twardy jesteś :) Ja bym nie wytrzymał. ;)

Przy okazji, czy musiałeś wymieniać dotychczasowe mocowanie szyby?

Bo ten przód musiałeś rozmontować dosyć konkretnie.

Edytowane przez leff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Naprawdę fajna. Moto wygląda bardziej agresywnie. Jeśli lepiej chroni - dobrze wydana kasa. I łatwo w terenie opuścić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Twardy jesteś :) Ja bym nie wytrzymał. ;)

Przy okazji, czy musiałeś wymieniać dotychczasowe mocowanie szyby?

Bo ten przód musiałeś rozmontować dosyć konkretnie.

Mocowanie zostało oryginalne trzeba tylko lampę odkręcić, i wolałem ją odpiąć żeby mi nie spadła czasem, a stelaż nowej szyby przykręca się do oryginalnego stelaża. widać przecież na fotkach.

Jest tez na zdjęciach najwyższa pozycja i najniższa pozycja szyby, trzeba przyznać że jest spora regulacja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakieś tam okrągłe rurki widziałem i nie byłem pewien... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakieś tam okrągłe rurki widziałem i nie byłem pewien... :)

No tak Leffku te rurki są zespolone z blachą i blacha przez tuleje dystansowe jest przykręcona do stelaża oryginalnego, poza tym w miejscu mocowania reflektora i do plastików tam gdzie szyba jest przykręcona do bocznych mocowań to wywalasz i do plastusia bezpośrednio łapiesz. Wydaje się to wszystko być dosyć stabilne i solidne zobaczymy w praniu, 500m do parkingu nie daje pełnego obrazu, rano jadąc do pracy zacznę testy i napiszę co i jak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurcze, muszę zadzwonić do domu czy moja pomarańcza ciagle stoi w garażu. Teraz sprzęt Jacka kropka w kropkę jak mój....

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy mi się wydaje, czy to któryś z Was jechał dzisiaj Grunwaldzką na pograniczu Gdańsk-Sopot ok 19.30?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marycha ja to wczoraj jechałem ale obwodową.↲A testy szyby trwają. Po pierwsze całkowitej ciszy nie ma, myślę że za taką kasę to powinien być kosmos choć z drugiej strony prz cenie motocykla to cena szyby nie wydaje się zbyt wygórowana, ale nie mniej cieszę się że dostałem ją w prezencie :) ↲Co do ochrony przed wiatrem to przy najwyższym położeniu przy 200 głowy nie urywa i z motka nie zdejmuje,także spoko, przy 120 i więcej jest lekka wibracja na kask. Wczoraj było wietrznie i specjalnie pojechałem na obwodową choć jej nie lubię. Nieźle jest w połowie wysokości dobra opcja na przeloty miastem. W obu przypadkach do 120 jest super później odczuwalna jest wibracja na kasku. Trzeba często na licznik patrzeć bo nie czuć tak prędkości :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że całkowita cisza będzie dopiero jak zamontujesz tą wielką turystyczną z 1200GS :-P :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że całkowita cisza będzie dopiero jak zamontujesz tą wielką turystyczną z 1200GS :-P :beer:

i stoppery do uszu :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

deflektor na kasku? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba macie rację, ja sobie nawet pomyślalem że jak chce mieć cicho i bez wietrznie to powinienem przesiąść się do puszki :) Jest ok, wygląda zajefajnie, osłania wystarczająco cóż więcej chcieć :)

Edytowane przez elektrician

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aerodynamiki raczej się nie oszuka ;) no i chyba o to chodzi, żeby wiało we włosach :)

teraz to tylko pilnować się, żeby z taką owiewką, przy dużych prędkościach w tych włosach mokro się nie zrobiło :mrgreen: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aerodynamiki raczej się nie oszuka ;) no i chyba o to chodzi, żeby wiało we włosach :)

No tego to Jacek raczej nie doświadczy, podobnie mnie też już blisko :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×