Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Generalnie jestem już po pierwszej naprawie mojego moto - jak na totalną lame poradziłem sobie całkiem całkiem. Przekręcam kluczyk w stacyjce i....... totalnie nic. Oczywiście przejrzałem forum, ładowałem aku, kontakt wszędzie na styki itp. Usterka tkwiła w urwanym kabelku w stacyjce, bodajże masowy (dokładnie nie wiem) - wypiąłem stacyjkę i wlutowałem kabelek - wszystko lata poza ZEGAREM.

Przyznam, że w szale lania kontaktem w sprayu po wszystkich złączkach nie wiem i nie pamiętam czy rozpinałem złączkę kabelków od zegarka - po spięciu wskazówka lata sobie bez zatrzymania. Bardzo prawdopodobne, że kupiłem już takie moto, z rozpiętą złączką, z obserwacji zegar nie działał - TERAZ natomiast to działa na wyrost.

Rozpiąłem złączkę kabli zegara, na razie wskazówki nie latają :) - PYTANKO INO - co może być przyczyną usterki oraz czy wgryzać się w temat głębiej np. zwarcie "gdzieś tam" poza zegarem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem tak po umyciu motocykla karcherem.

Dużo wody dostało się w okolice zegarka (tam gdzie jest ten drucik do ustawiania czasu). Rano było już ok. Sądzę, że przesadziłeś z kontaktem i właśnie to miejsce należałoby wytrzeć bo robi się gdzieś tam zwarcie i zachowuje się jakby ten przycisk (od ustawiania) był cały czas wciśnięty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Centrino - jednak problem nie ustąpił. Po tylu dniach to raczej nie "kontakt w sprayu" winny. Niemniej jednak do sprawdzenia mikrostyk...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety nie umiem Ci pomóc, ale korzystając z okazji w/w tematu, czy wiecie jak ustawić pokazany poniżej czasomierz (lewa strona)?

201008263660.jpg?gl=PL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasomierz ustawia się na włączonym zapłonie.

Wpychasz palucha pod deske i tam jest taki metalowy wichajsterek, który jak naciśniesz to wciska guziczek. Zerknij od spodu to pewnie widać

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od strony obrotomierza. Plastikowy wichajsterek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No, tak nie napisałem, że po lewej zaraz pod zegarkiem. Sorki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Plastikowy wichajsterek ... metalowy wichajsterek .... to u mnie pewnie będzie dzewniany :D

Ale na poważnie, to Dzinks Wielki :)

muszę lusterko od żony pożyczyć albo lakierki podstawić, bo dojście kiepskie :D

Edytowane przez marycha

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×