Skocz do zawartości
hardenne

Potrzebuję prawnika lub kogoś, kto pomoże ogarnąć to czego ja nie daje rady

Recommended Posts

Przecież odmowa zapłacenia mandatu to skierowanie sprawy do sądu ? - czy się mylę i jest inaczej ?

Więc odmawiam płacenia i niech organy kierują sprawę do sądu .

Jaki sąd zmusi mnie do zapłaty nie mojego mandatu ?

Czy organ zdecyduje się podać sprawę do sądu wiedząc z góry że jest przegrana ?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak Komir, masz rację w 100% ale oni myślą (bo to taki system ten CEPiK), że właścicielem pojazdu jest Hardenne więc wniosek do sądu wyślą. A Hardenne będzie się musiała bujać po sądach w całym kraju - taki nasz absurd narodowy.

PS

Całkiem niedawno oglądałem program (chyba Uwaga) jak koleś dostaje ciągle mandaty. Okazuje się, że jakiś tam młody człowiek przy kontroli policyjnej podaje dane właśnie tego człowieka. Siedzący z boku kolega potwierdza te dane i mandat jest wystawiany.

Facet ma kilka spraw już u komornika, nie może dostać kredytu rolnego i generalnie jest rujnowany przez młodego pacana. Okazało się również, że Policja zna już sprawce ale nie może nic zrobić i nie może anulować wystawionych w ten sposób mandatów.

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Całkiem niedawno oglądałem program (chyba Uwaga)

Nie Uwaga a Agawu, prawda Agawu? :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...a każdy mandat mam wyjaśniać tam skąd pochodzi (Będzino, Manowo, Człuchów) :/ i każdy następny też...

To Ty się módl, żeby nie wyjechał do Turcji, czy innej Kenii :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczerze to podejrzewam, że daleko nie ujedzie :) prawdopodobnie nawet prawka nie ma (może się mylę), to był gówniarz, a wszystko ojciec podpisywał. Megane kupili w ciemno - dosłownie :) o 23 w niedzielę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczerze to podejrzewam, że daleko nie ujedzie :) prawdopodobnie nawet prawka nie ma (może się mylę), to był gówniarz, a wszystko ojciec podpisywał. Megane kupili w ciemno - dosłownie :) o 23 w niedzielę...

ta ja kiedyś też szczęśliwie sprzedałem auto wieczorem okazało sie że lewy dowód osobisty chłopaki obrobili szkołę 2 dni później komputery i drukarki zapakowali do auta nagranie z monitoringu najbardziej wqrwiło mnie ostre pukanie do domu 2 po 6 rano policja z nakazem rewizji i poszukwanie u mnie komputerów i drukarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj uwierz... moje zaufanie do ludzi zmalało prawie do zera przez ostatnie pół roku :( poza kilkoma wyjątkami...

Ale jak się trafi jeszcze jeden mandat, to to się skończy w sądzie... na razie nie mam na to sił.

Edytowane przez hardenne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hardenne, może to sposób-nie płać mandatów tylko poczekaj na wezwanie sądowe, tak muszą Ci przydzielić obrońcę z urzędu. Tylko że Temida jest ślepa i taka droga oprócz tego że ryzykowna może być przynajmniej na początku kosztowna i czasochłonna.

Na Twoim miejscu zasięgnąłbym oficjalnie porady prawnej najsampierw.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hardenne, może to sposób-nie płać mandatów tylko poczekaj na wezwanie sądowe, tak muszą Ci przydzielić obrońcę z urzędu. Tylko że Temida jest ślepa i taka droga oprócz tego że ryzykowna może być przynajmniej na początku kosztowna i czasochłonna.

Na Twoim miejscu zasięgnąłbym oficjalnie porady prawnej najsampierw.

Nie ryzykowałbym takiej ścieżki. Bardzo niebezpieczna. Jak to mówi Jarek, nie idźcie tą drogą. ;) :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zgłoś sprawę do prokuratury

"działanie na szkodę"

"działanie na niekorzyść"

"nękanie"

"celowe unikanie odpowiedzialności karnej"

"narażenie na straty finansowe"

"próba wyłudzenia"

ta sprawa podpada pod każde z powyższych..

najlepiej założyćsprawę z najmocniejszego paragrafu - w przypadku wezwań przedstawiasz papier o toczącej się sprawie..

============================================

Zawsze też możesz zgłosić kradzież pojazdu..

Skoro wg policji jest Twój to niech go odzyskają..

Kiedyś wpadnie na kontroli drogowej i się okaże że jest w centralnej bazie skradzionych pojazdów..

Jeszcze za paserstwo go na 48 wsadzą:-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawiej się dzieje :D

Dostałam wezwanie na piątek na komendę jako "swiadek wykroczenia" [dokładnie art. 119 par 1 k.w. = kradzież] :o A że ja grzeczna, to pierwsze skojarzenie - megana :/

Nie dałam za wygraną i tak dziś podeszłam sierżanta Wilka, że się wydał o co chodzi ;) Gościu tą meganę zatankował i nie zapłacił - i jest ścigany przez policję za kradzież benzyny :o A że na nagraniach jest facet, to mnie przynajmniej nie podejrzewają ;)

Tylko pytanie czy to nadal ten chłopak co na umowie kupna-sprzedaży, bo równie dobrze ta megana może mieć już 5 z kolei "właściciela" i szukaj wiatru...

I znów dzień urlopu na wyjaśnianie niewyjaśnialnego... :/

Bartek, dziękuję :) jak nic się nie wyklaruje po tym, to będę kombinować po Twojemu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A myślałem, że tylko kupując trzeba mieć szczęście :o Tylko takiego gnoja dorwać i byłby nie do poznania, a w zasadzie to do Suwałk, bo na takim odcinku rozsmarowałbym jego szczątki :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×