Skocz do zawartości
Asimi

Honda CBF 500 - prośba o opinie

Recommended Posts

proszę o opinię, jak Wam się to widzi.

Dziś ma być jeszcze VIN podany - może się przyda, jako że serwisowany podobno w ASO.

Sprowadzony z Belgii, jeździła dziewczynka (lat 20) "tylko do kościoła", bez szlifów, wypadków i innych cudów.

Pan się zgodził na wycieczkę do ASO, ale odradza, bo to koszty a trzeba go zalawetować (niezarejestrowany) itd itp.

Generalnie rozmowa poprawna, facet zdaje się nie ma komisu jako takiego, bo na hasło "z ogłoszenia" nie zapytał z którego, ale ... telefon się przewija po sieci, zatem coś tam sobie widać sprowadza, dłubie i sprzedaje od czasu do czasu.

http://otomoto.pl/ho...b-M3201073.html

ma gmole (plus) i to niewielkie (kolejny plus), napęd może być do wymiany pod koniec sezonu, olej podobno też.. tyle się człowiek "przyznał".

ew. czy ktoś mieszka / bywa w okolicy i mógłby się pokusić o fachow(sz)ą ocenkę? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj Asimi, ja to z Poznania jestem, a moto w Świętokrzyskiem. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oj ale po wzdęciach potrafisz zjechać i człowiek od razu wraca na ziemię ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zjechać po wzdęciach...?! No dobrze. Spróbuję.

IMO moto wygląda nieźle (chociaż foty małe i nienajwyższej jakości).

Maszynka jednak piękna i kilka lat temu sam na taką chorowałem. Gmole bez widocznych śladów szlifu, ale trzeba obejrzeć na żywca.

Nie wiem jak z napędem. Na wiele pytań byłaby odpowiedź, gdyby oglądać tę maszynkę z książką serwisową w ręku. PRzebieg wygląda na rzeczywisty. Nie pytaj skąd to wiem. Trochę zgaduję i trochę kombinuję... ;)

Cena bardzo kusząca...trzeba by się przejechać. Z drugiej strony 38 tys. km, to czas dosyć dużego przeglądu i co za tym idzie sporych wydatków.

Trzeba by jednak zacząć od książki serwisowej i oględzin.

Jakby co to dawaj pytania.

Buziale... ;)

Św. leff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podziękowała! :)

Niezła z Ciebie kocurka Asimi. ;) I jeszcze te gogle... :)

To bierzesz ta maszyna, czy dalej się rozglądasz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

szukam kogoś w pobliżu, żeby to zobaczył żywcem.

mi się podoba - że to będzie masa papierkologii, więc chciałabym wiedzieć, że jest tego warta, a nie że jest to odmalowany wrak ;)

i tak szukam, po ścigaczu i tutaj, czy jakiś znajomy lub mniej znajomy by się pojawił :D

jak na razie to z VINu który dał sprzedawca wyszło że ma rok więcej (!) i jakaś dziwna moc (10 kW zamiast 41 - nie wiem jak to możliwe, bo zdaje się, że tych nie dławiono...)

Edytowane przez Asimi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rok więcej może mić. Ta różnica może robić się z datą produkcji a datą pierwszej rejestracji.

Czy nie dławiono?? Skoro tak wyszło po VINie to widocznie dławiono.

Ze zdjęć całkiem ładny choć tak jak Leff napisał to za dokładne to one nie są. Nie widać na nich stanu tarcz, napędu i w zasadzie to nic nie widać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Centrino, pewnie masz rację, ale z drugiej strony jego zdaniem to co mam to CBF 500, dwu- lub trzydrzwiowy samochód z karoserią w wersji hatchback ;). (może chodzi o kufry w tej wersji)

Znalazłam gdzieś info, że zachodzie ta Honda sprzedawana w wersji 25 kW (34 KM), IIRC wersji 10 kW nie bylo....

Zatem pozostaje ASO, albo inne moto.

Edytowane przez Asimi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

10 kW, to coś dziwnego. Rozumiem 25 kW, bo to przy niskiej kategorii prawa jazdy na motocykl jest raczej standardem. Może jakiś dzieciak tym jeździł i dlatego 10kW. Pytanie jeszcze czy to na pewno silnik o pojemności 500 ccm, a nie 150? ;) Skoro tylko 10kW...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, po kolei.

To co podał VIN-decoder:

Region Italy

Mark Honda

Model CBF500

Model Year 2004

Body Hatchback

Doors 2/3

Engine 4-Stroke; Liquid Cooled; DOHC

Power 13 HP (10 kW)

Gearbox Automatic

Fuel Type Petrol

Zatem wynika, że pojemność 500 jest, a moc radosnych 13 kucyków wyszła... od producenta.

Niemniej, zakładam, że skoro producent takich wynalazków nie wypuszczał (albo może ja w swojej naiwności ich nie znalazłam) i skoro stronka podaje 2/3 drzwiowy Hatchback to... może jednak to ze stronką jest coś nie do końca halo...

w każdym razie idę kopać dalej - co się nawiem to moje

a jak się podzielę to i Wasze!

Edytowane przez Asimi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukaj, znajduj i dziel się. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doors 2/3

Gearbox Automatic

Fuel Type Petrol

Ja tam bym się zastanowił taka wersja automat i do tego może być coupe :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hehe - dawno się nie "dzieliłam",

ale że postanowiłam trochę się tu poudzielać, to wątek odkupuję..

No więc moto zakupione jeszcze w połowie poprzedniego sezonu..

Zostałam szczęśliwą właścicielką czerwonej Hondzi CBF500 i ochrzczona została Nudziarą, bo niby niewiele różni się ona od GPZty, ale jednak nie oddaje mocy na obrotach AŻ tak jak ona... raczej taka jest.. spokojniutka :P

Edytowane przez Asimi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy moc jest z Toba :) ?

(wieksza niz 10 KW)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to takie trochę spóźnione ale szczere gratulacje. :) Je te maszynki to tylko z opowieści znam ale posiadacze wypowiadali się dobrze

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy moc jest z Toba :) ?

(wieksza niz 10 KW)

Jest, jest! :)

42 kucyki - w sam raz na małogabarytową kobietę :D

No to takie trochę spóźnione ale szczere gratulacje. :) Je te maszynki to tylko z opowieści znam ale posiadacze wypowiadali się dobrze

Dziękuję! :)

Zdecydowanie mogę pochwalić - wygodne, niewymagające i podobno mało awaryjne (szczęśliwie jeszcze nie testowałam, ale póki co tak by wychodziło).

Jeśli rzeczywiście uda mi się dolecieć na zlot to będzie okazja posłuchać mruczenia :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do zlotów to jest kilka do wyboru wiec pewnie dasz rade ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie się tu na bezczelną próbuję wkręcić na zlot "Po Damsku" ;)

I kto wie, czy nie uda się zabrać jeszcze jednej koleżanki. (a później to już łatwo pójdzie zaciągnięcie jej na zlot "Po całości")

A ona akurat ma co-nieco apetytu na przesiadkę na GSa, więc kto wie czy nie będzie się do Was pięknie uśmiechać, coby choć na moment zostać czyimś plecakiem...

Edytowane przez Asimi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu mnie masz! bag.gif

aaale się nie ciesz :P

Edytowane przez Asimi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×