Skocz do zawartości
jackx

Stolik na kufry ZEGA

Recommended Posts

Przymierzam się do małej transkarpackiej wyprawy i pomyślałem, że na długie wieczory przy ognisku przydałby się porządny stolik coby kiełbasy pokroić i w brydża zagrać.

Postanowiłem naśladować znane już rozwiązanie bo niczego lepszego chyba się nie wymyśli:

http://www.touratech.com/shops/004/imag ... 0_I_01.JPG

Za które to Touratech życzy sobie 135 PLN! Dziwne, skoro Pancernik zrobił to do swoich kufrów za połowę tej ceny.

http://www.kufryalu.pl/produkty-21.html

Na początek przygotowałem szablon z twardej tektury 2mm i wyszło toto tak:

Niebawem przygotuję rysunek i zarzucę arkusz alu 1000/2000/2 na CNC i zobaczymy co się z tego powycina :lol:

Są jacyś użytkownicy TT ZEGA chętni na nowy mebelek?? Jak już ciąć, to parę sztuk z tego wyjdzie :D

Właśnie sobie uświadomiłem, ze jak się miedzy kuframi napali ognia, to na stole można smażyć naleśniki na śniadanie.. temat do wypróbowania :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak zaplanowałem, tak zrobiłem ;) Z arkusza dało się wyciąć 10 szt. Piękny detal z takiej wycinarki laserowej wychodzi..Sam nie mogłem uwierzyć, że da się tak metal precyzyjnie wyciąć.

A wyszło tak:

20100621003.jpg

20100621004.jpg

20100621005.jpg

ładnie mieści się do kufra zabierając tylko 2 mm szerokośći:

20100621006.jpg

i na deser zestaw piknikowy :D

20100622009.jpg

Jeśli użytkownicy starego typu Zegi mają ochotę na urozmaicenie wyposażenia biwakowego to polecam za 50% ceny oryginału.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ładnie to wyszło, prawdziwe pro :beer:

Masz może zdjęcie GSa z kuframi? Ciekawi mnie jaka to szerokość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tu o stoliku a oni o kufrach no.. Więc jak sobie forum życzy, kuferki mają wymiary 43/37/22 cm co po potrójnym pocałkowaniu f=xyz daje c.a. 35l.

I przysięgam, że szukałem wszędzie fotek moto z kuframi (szczególnie od tyłu) i wyszło na to, że wszystkie plenerowe, pojażdżawkowe fotki mam bez kufrów! Znalazłem tylko takie, z czasów jak nie miałem żadnego ubezpiecznenia a motuś (jak mawia moja małżonka) kusił nowością i trzymaliśmy go w mieszkaniu na 6 piętrze ;) zapach benzynki o poranku... bezcenny. A dziwiłem się czemu amerykańce montują filtry z węgla aktywnego na odpowietrzeniu baku :D

P7020022.JPG

P7020011.JPG

P7020020.jpg

Jak pojedziecie z nami do Rumunii na początku lipca to miejsca przy ławie nie zabraknie :D no i do brydża skład by był :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to....na szóstym piętrze? :roll: To po co ja specjalnie garaż kupowałem jak mieszkam na wysokim parterze? ;)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak tapczan się da to co ma się moto nie dać ;)

Windę taką większa troche mam.. nawet sąsiad pomógł mi moto wykręcić w miejscu żeby do niej wjechać i nie zadawał pytań :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to się nazywa miłość do GSa ;) bez urazy ale mi się alternatywy4 skojarzyły :twisted: :D

.... niejednego by żona razem z moto przez okno wykopała... szacun Żona 8-)

ps. jackx super pomysł na własne wykonanie stolika - od razu widać ile się zarabia mając firme z akcesoriami do moto - musze sobie znaleźć znajomka z tym CNC... mam pare pomysłów do moto, a na portfelu "monitoring" :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jackx a codziennie nim jeździłeś i był na dół sprowadzany? czy rundke po przedpokoju, na koło na balkonie i wirażem przez kuchnie do pokoju?

;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś Ty, żona dobra.. ale już odpalić silnka nie pozwoliła ;) Stał tak z 2 miesiace, az zdalismy prawko i pojechalismy na nim kupic AC. Najfajniej jak przychodzili goście z dziećmi. 3 letniego kajtka posadzilem na motocyklu i siedzial tak 6 godzin w ciszy z bananem na gębie :D

MiKo, apropo

musze sobie znaleźć znajomka z tym CNC... mam pare pomysłów do moto
to jest sporo takich miejsc we Wrocku i można przebierać a cięcie alu 2mm kosztuje 7-8 PLN za metr. Zrobilem też pare uchwytów na kanistry 5l. ale musze jeszcze wykombinować jak je ładnie pozaginać..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mysle sobie zrobić mocowanie do kufra centralnego, a w rocznikach 00-04 to kiepska sprawa :? i dlatego bym zrobił projekt kawałka alu dał do wycięcia i sobie pogiął i zamocował...

... a kufer bym z takiego designu chciał... ale cholera jednak drogie i ciężkie piekielnie i wymiare trochu nie te :evil:

http://sklep.fort.send.pl/go/_info/?id=1112&sess_id=0b8e9b5af4eba4de0f6efe297cb1acd9

kolega na Africe ma boczne takie - fajne poręczne na jedną osobę w niedaleką podróż, małe i wszystko-wytrzymałe, no i cena !!

http://sklep.fort.send.pl/go/_info/?id=1112&sess_id=0b8e9b5af4eba4de0f6efe297cb1acd9

1112.jpg?sess_id=0b8e9b5af4eba4de0f6efe297cb1acd9

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdykam ale pomysł!!!

skrzynka amunicyjna no no... a kup takie na kaliber 57 to bedziesz z nimi po browar latał Dakarem na zlocie :D ;) :D :D

baardzo mi sie podoba sklep który zalinkowałeś :D

Podtrzymując tematykę zapodaję sklep z wkładką do kufrów:

http://sklep.arpol.net.pl/start.html

A z aluminium uważaj i lepiej popytaj o konktretne stopy bo zwykłe alu jest bardzo ciągliwe i miękkie. Są jakieś stopy 5070 czy jakośc tak z magnezem chyba... trzeba by poczytać. Dużo lepsze na takie wytzymałościowe rzeczy. Na stolik starczyło zwykłe, pod butelczyną się nie wygnie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×