Skocz do zawartości

Recommended Posts

Do przelaczania i programowania wskaznika po prawej stronie uchwytu GPSa. Voltomierz/temperatura. Wczesniej byl wmontowany w zespol przelacznikow przy prawej manetce. Teraz siedzi tam wlacznik dodatkowych swiatel.

Kokpit02.JPG

Edytowane przez Mutomb
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Marcin jescze takiego wskaznika nie ma :!: :!: :-o

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do przelaczania i programowania wskaznika po prawej stronie uchwytu GPSa. Voltomierz/temperatura. Wczesniej byl wmontowany w zespol przelacznikow przy prawej manetce. Teraz siedzi tam wlacznik dodatkowych swiatel.

Kokpit02.JPG

Ma ktoś jeszcze na forum taki voltomierz? Myślę, że to jest dobry przyrząd kontrolny jeżeli ma się na motocyklu dodatkowe oświetlenie i inne odbiorniki elektryczne.

Mutomb, duże są różnice V przy włączonych różnych dodatkowych odbiornikach? Jak widać 13,9V to wartość na wolnych obrotach z oświetleniem standardowym, tak?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma ktoś jeszcze na forum taki voltomierz? Myślę, że to jest dobry przyrząd kontrolny jeżeli ma się na motocyklu dodatkowe oświetlenie i inne odbiorniki elektryczne.

Mutomb, duże są różnice V przy włączonych różnych dodatkowych odbiornikach? Jak widać 13,9V to wartość na wolnych obrotach z oświetleniem standardowym, tak?

Tak. Tyle jest na biegu jalowym z oswietleniem na wolnych obrotach. Najprosciej tlumaczac regulator i alternator skonstruowane sa tak aby trzymac wlasciwe napiecie i natezenie wraz ze zmiana obciazenia. Zauwaz, ze czasami przy wlaczaniu dodatkowych odbiornikow pradu na ulamek sekundy napiecie spada (dobry miernik wychwyci) a pozniej powraca do wlasciwej. Co innego jesli sie przegnie z obciazeniem. Alternator naszego GSa w jednocylindrowkach nie ma konkurencji i potrafi dostarczyc az 450W jednak jak sie wszystko policzy, zwlaszcza halogeny duzej mocy to moze zabraknac.

Zalozylem sobie taki voltomierz bo:

1. Jesli padnie ladowanie to chce o tym wiedziec od razu.

2. Mam dodatkowa instalacje na dodatkowe swiatla, gniazda zapalniczek, GPS, olejarke automatyczna i moze cos jeszcze w przyszlosci. Mimo ze mam zabezpieczenia bezpiecznikiem na kazde urzadzenie i przekazniki to jesli cos spowoduje zwarcie albo przeciazenie to chce o tym wiedziec od razu.

3. Jesli akumulator zacznie zdychac to chce o tym wiedziec od razu :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz :beer:

Gniazdo do nawigacji praktycznie pracuje na okrągło, a w planach jest jeszcze jedno do ładowania kamery.

Olejarka ze sterowaniem elektronicznym jest na ukończeniu,

Dodatkowe oświetlenie w niedalekich (zimowych) planach,

Też pomyślę nad tym woltomierzem.

To nie taki sam? http://www.jsel.pl/P...ulator_pwm.html

Afrykańce chyba robili zbiorowy zakup u tego dostawcy.

Ja potrzebuje tą wersję z samym V ponieważ termometr jest w "pokładowym".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zróbmy też zbiorowy zakup bo sam jestem zainteresowany

Zbiorowy zakup 2-osobowy ;)

Marcinie, średnio jest chyba sens, bo widziałem, że afrykanerzy utargowali jakieś grosze, więc szkoda zachodu.

Która wersja Cię interesuje? Wysyłka jak widać na stronie, to 6,5 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Icoo, akurat mi by się przydała ta droższa wersja bo zmierzyć temperaturę to czasem mam ochotę...

oczywiście że nie mówię o zakupie zbiorowym w ilości 2 sztuk bo to bez sensu, ale może znajdzie się więcej osób chętnych.

z drugiej strony mam świadomość że utargować przy takiej kwocie to jedynie grosze można.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Icoo, akurat mi by się przydała ta droższa wersja bo zmierzyć temperaturę to czasem mam ochotę...

oczywiście że nie mówię o zakupie zbiorowym w ilości 2 sztuk bo to bez sensu, ale może znajdzie się więcej osób chętnych.

z drugiej strony mam świadomość że utargować przy takiej kwocie to jedynie grosze można.

Dokładnie, a zainteresowanych będzie z ~10 osób, więc sprzedawca nas wyśmieje z rabatem, szkoda zachodu moim zdaniem ;)

Ja mam termometr na moto, więc wystarczy mi sam V.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ma ktoś jeszcze na forum taki voltomierz? Myślę, że to jest dobry przyrząd kontrolny jeżeli ma się na motocyklu dodatkowe oświetlenie i inne odbiorniki elektryczne.

Mutomb, duże są różnice V przy włączonych różnych dodatkowych odbiornikach? Jak widać 13,9V to wartość na wolnych obrotach z oświetleniem standardowym, tak?

Mua ma, nabyłem w czerwcu i czeka w szufladzie na montaż ;)

Kupiony z zamysłem aby podstawową funkcją był pomiar temperatury. Odbierałem osobiście u producenta i jestem pod wrażeniem tego co tam wyczarowuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mua ma, nabyłem w czerwcu i czeka w szufladzie na montaż ;)

Kupiony z zamysłem aby podstawową funkcją był pomiar temperatury. Odbierałem osobiście u producenta i jestem pod wrażeniem tego co tam wyczarowuje.

Taki magik :)? Co ma ciekawego do zaoferowania :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Produkuje różnego rodzaju mierniki, myślę że gdyby ktoś chcioał i miał zacięcie, to można by z nim wykombinować "wszystkomający" gadźeciarski wskaźnik ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie w Twinie brakuje chyba tylko woltomierza, ale we wcześniejszych jest tylko zegarek (czy coś jeszcze?), więc może warto pociągnąć temat?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie w Twinie brakuje chyba tylko woltomierza, ale we wcześniejszych jest tylko zegarek (czy coś jeszcze?), więc może warto pociągnąć temat?

Powiem tak: jak już się bawić "we wszystko" to można pomyśleć o: temperaturze otoczenia, "wody", oleju, ciśnieniu oleju, a jeżeli chodzi o prąd to woltomierz i amperomierz. Kiedyś starsze samochody miewały coś takiego i to tak normalnie bez dopłat - niektóre motocykle zresztą też część z tych użytkowych bajerów miały ;)

Przepraszam Bajera :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tak: jak już się bawić "we wszystko" to można pomyśleć o: temperaturze otoczenia, "wody", oleju, ciśnieniu oleju, a jeżeli chodzi o prąd to woltomierz i amperomierz. Kiedyś starsze samochody miewały coś takiego i to tak normalnie bez dopłat - niektóre motocykle zresztą też część z tych użytkowych bajerów miały ;)

Przepraszam Bajera :lol:

Ale czy tak naprawdę zapi... i ciesząc się jazdą, będziesz patrzył na ciśnienie i temp oleju i pstrykał między tymi wszystkimi funkcjami? :) Tam nie ma się co popsuć :D A jak prądu braknie to kiszka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie taki sam? http://www.jsel.pl/P...ulator_pwm.html

Afrykańce chyba robili zbiorowy zakup u tego dostawcy.

Wyglada na takim sam. Byly wersje swiecace na czerwono i niebiesko. Gosc, ktory to sprzedawal jest uzytkownikiem forum AT. Jesli teraz koszt wynosi 79zl to nie ma co sie szczypac. Z tego co pamietam w zakupie zbiorczym bylo kolo 100zl rowniez ze wskaznikiem temperatury i dodatkowo z wyjsciem na sterownik do grzanych manetek.

Wiem, ze teraz mozna wybrac wersje z samym voltomierzem z przyciskiem do programowania z tylu obudowy. Zostaje tylko jeden kabel do akumulatora. Moja wersja ma az 3. Mnie rowniez interesowalby kolejny wskaznik do nowego motka do ktorego sie przymierzam. Voltomierz wystarczy z jednym kablem i microswitchem na tylnej sciance obudowy do programowania. No chyba ze nowe 800ty maja juz voltomierz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale czy tak naprawdę zapi... i ciesząc się jazdą, będziesz patrzył na ciśnienie i temp oleju i pstrykał między tymi wszystkimi funkcjami? :) Tam nie ma się co popsuć :D A jak prądu braknie to kiszka ;)

Tak naprawde moze to byc pomocne w czasie diagnozy jesli cos zacznie sie dziac z motkiem niedobrego. Temperatura wody i oleju jesli jezdzi sie w skrajnych temperaturach otoczenia moze tez sie przydac. A tak to chyba same kontrolki wystarcza. Ta od wody dziala u mnie bez zarzutu. Wiem, bo kiedys przypadkowo wezykiem zablokowalem wentylator :oops:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tak: jak już się bawić "we wszystko" to można pomyśleć o: temperaturze otoczenia, "wody", oleju, ciśnieniu oleju, a jeżeli chodzi o prąd to woltomierz i amperomierz. Kiedyś starsze samochody miewały coś takiego i to tak normalnie bez dopłat - niektóre motocykle zresztą też część z tych użytkowych bajerów miały ;)

Przepraszam Bajera :lol:

Każdy chyba musi przejść etap choinki informacyjnej w "kokpicie" ;) Sam miałem kiedyś pokaźną kolekcję wszelakich wskaźników :)

Do listy dodałbym:

Wysokościomierz, wariometr, chyłomierz, temperatura głowic(y), temperatura powietrza dolotowego, ciśnienie oleju... Hmm :)

Oczywiście informacja co do bilansu elektrycznego w motongu jest przydatna, jeżeli podłączy się wszystkie gadżety...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyglada na takim sam. Byly wersje swiecace na czerwono i niebiesko. Gosc, ktory to sprzedawal jest uzytkownikiem forum AT. Jesli teraz koszt wynosi 79zl to nie ma co sie szczypac. Z tego co pamietam w zakupie zbiorczym bylo kolo 100zl rowniez ze wskaznikiem temperatury i dodatkowo z wyjsciem na sterownik do grzanych manetek.

Wiem, ze teraz mozna wybrac wersje z samym voltomierzem z przyciskiem do programowania z tylu obudowy. Zostaje tylko jeden kabel do akumulatora. Moja wersja ma az 3. Mnie rowniez interesowalby kolejny wskaznik do nowego motka do ktorego sie przymierzam. Voltomierz wystarczy z jednym kablem i microswitchem na tylnej sciance obudowy do programowania. No chyba ze nowe 800ty maja juz voltomierz?

79 zł za sam woltomierz, 98 zł za tą rozszerzoną wersję. 800 nie ma woltomierza :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każdy chyba musi przejść etap choinki informacyjnej w "kokpicie" ;) Sam miałem kiedyś pokaźną kolekcję wszelakich wskaźników :)

Do listy dodałbym:

Wysokościomierz, wariometr, chyłomierz, temperatura głowic(y), temperatura powietrza dolotowego, ciśnienie oleju... Hmm :)

Oczywiście informacja co do bilansu elektrycznego w motongu jest przydatna, jeżeli podłączy się wszystkie gadżety...

i do tego wszystkiego jeszcze alkomat, będzie jak znalazł na zloty i nie tylko

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koledzy ja trochę zmodyfikowałem mocowanko.

Za pożyczeniem wymiarów od marychy.

Też muszę zrobić mocowanie nawigacji.

79bc20f2bd3cf36e.jpg

Edytowane przez lissek5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×