Skocz do zawartości
veris

Chwila wolnego i rodzi się pomysł:) Mini kufry.

Recommended Posts

Marcin,

zniechęcę Cię ;)

One nie są piękne, na pewno nie tak jak na zdjęciach. Swoje w armii odsłużyły, uchwyty pordzewiałe, plastik często gęsto przerysowany, a jakie brudne to przyjechało... ;)

Marcin,

to ja Cię zachęcę ;)

ja dostałem w lepszym stanie. A brudne rzeczywiście były.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No co Ty, nie bierz... a nuż tam jeszcze od prochu jest upaprane i będzie granda na granicy ;)

Ostatnio we Frankfurcie na lotnisku mnie zatrzymali, że mam rzekomo środki wybuchowe na etui od aparatu, a to nowiuśka torba Case Logic była...

To co dopiero takie kufry od rakiet... ;)

No dobra stan nie taki zły, jeden uchwyt muszę odmalować ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To chyba tak celowo wysyłają - 1 gorszy i 1 lepszy. U mnie też w 1 była 1 klamra ruda. Reszta ok.

A na ten gorszy (z łuszczącą się farbą) dobrym lekarstwem jest karcher. bardzo ładnie zdjął starą farbę.

Prysnąłem delikatnie w miejsca z napisami i wyglądają przyzwoicie ;) - całe "malowanie" trwało może 20sekund.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Między innymi z tego czerpałem inspirację, ale do skrzynek za 50zł to byłby przerost formy nad treścią. Zasada działania taka sama, wykonać można za 1/10 :)

Ważna jest ta duża nakrętka umożliwiająca zamontowanie kufra bez kluczy. Jeśli komuś to nie przeszkadza i zastosuje zwykłą nakrętkę to sprawa jest banalna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie jest nakrętka motylkowa M8 z poszerzoną podkładką. Montaż/demontaż można liczyć w sekundach. Dużo opowiadać, jak będę w domu wrzucę foto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tysz dobrze. Tylko uważaj bo motylek może uszkodzić bagaż w długiej podróży. Warto o tym pamiętac przy pakowaniu. Zresztą jak każdy element wystający do środka kufra.

Edytowane przez rPiotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Motylek jest po stronie zewnętrznej. Ew. zabezpieczenie antykradzieżowe jest proste, sam kufer ma otwory, a można też łatwo dorobić mocowania do kłódki czy innego zabezpieczenia.

Mocowanie górne do stelaża:

DSCF0909.JPG

Mocowanie dolne do stelaża "krzesełko" to jedynie wycięty kawałek podstawki, tak aby dopasować kufer i uniemożliwić jakiekolwiek przesuwanie. Resztę roboty robią górne uchwyty.

DSCF0912.JPG

Wszystkie foty: https://plus.google.com/photos/104597188782611066474/albums/5756177458230005441?authkey=CNGCxMju1daK0QE

Przy bardziej sprzyjającej pogodzie uzupełnię o montaż na stelaż.

Do zrobienia: oszlifowanie zaczepów i ew. lakierowanie + dokończenie zaczepów do przeprowadzenia troków do góry i po bokach kufrów, mocowanie na butelkę.

Wszystkie wykorzystane materiały do nabycia w markecie budowlanym, gumowe podstawki w sklepach elektronicznych (2-3zł szt.), można wyciąć z arkusza gumy lub wykorzystać krążki hokejowe (droższe), czy jakieś odbojniki, wg fantazji i dostępności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli generalnie mocowanie takiego kufra do stelaza polega na nalozeniu go na stelaz a nastepnie obroceniu metalowych 'łap', zeby zlapaly stelaż między siebie i kufer. Potem od srodka dokręcić, zeby się nie przesunęły i już?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie, ale dokręcić wystarczy motylki od zewnątrz, w środku są imbusy z podkładką, ale w połączeniu z gumowym krążkiem same się blokują. Ważne było jedynie staranne dopasowanie dołu i odległości gumowych podkładek, tak, żeby nie było żadnego luzu. Kufry ani drgną, gumowy element dociska "łapy" i jednocześnie blokuje kufer w obu płaszczyznach. Na zwykłym stelażu - ramce zastosowałbym 4 takie uchwyty, przy czym dwa dolne mogą być na stałe bez konieczności regulacji "łap", jak na załączonym wcześniej zdjęciu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OCzywiście do „kuferków amo” to cenowe nieporozumienie, ale na pewno tańsze od Raptorka wyszperanego. Oryginalne TT:

http://shop.touratechpolska.pl/fahrzeugausstattung/gepaeck-1/kofferzubehoer/anbausatz-fur-alukoffer-18-mm.html

01-053-0020-0_i_01.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z resztą czy mocowanie jest takie ważne? ;) Ten kufer jak odpadnie na pewno nie rozwali się w drobny mak :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z resztą czy mocowanie jest takie ważne? ;) Ten kufer jak odpadnie na pewno nie rozwali się w drobny mak :)

pytanie, czy go znajdziesz :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a właśnie! w tym leży cała sztuka! :twisted: znam z autopsji że niełatwo później odnaleźć to co zostało hehe ;-) gdyby nie ręcznik majestatycznie rozrzucony po okolicznych krzakach pewnie sam bym swojego nie znalazł wracając ze zlotu ale nawiązując do mocowania tych skrzynek to ja mam stelaż w kształcie litery S także zaprezentowany tutaj patent u mnie niestety się nie sprawdzi w Otwartym stelażu... musiałbym coś innego wykminić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kufry w własnie do mnie dotarły. O dziwo wyglądają jak nowe :-D Teraz będę modził uchwyty. Do zakupu dołączono mi kupon na 10% rabat więc jeśli ktoś chce chętnie użyczę i będzie miał taniej. Kufry po 56zł sztuka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to mówią... kto bogatemu zabroni :-D

Wszystko się zgadza, ale jest to na pewno sprawdzona solidna konstrukcja, znam brata gościa , który je wykonuje i kilku którzy te kufry posiadają - chwalą sobie, ale fakt CCC ;-)

P.S. Nasuwa mi się myśl, że dobrze jest zapłacić więcej i kupić sprawdzone, niż dać mniej za niesprawdzone i przekonać się na własnej kieszeni że coś jest nie halo... :roll:

Podobnie jak z olejarkami, Motooiler drogi ale bezprobelmowy (raczej), Wilku olejarka w zasadzie nieznana - na nas testowana, ale ma kilka niedoróbek, co nie zmienia faktu że jedna i druga działa, podobnie zapewne byłoby/jest z kuframi ;-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak sie wykopie z pod masy papierow (koniec roku szkolnego ;) ) to chyba tez dwa kuferki sobie kupię :) A co ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak sie wykopie z pod masy papierow (koniec roku szkolnego ;) ) to chyba tez dwa kuferki sobie kupię :) A co ;)

instalacje juz mozesz kłaść ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzis klikam kuferki. Niech juz leza. A po 29 bede okazjonalnie dlubal, bo wakacje chce przeznaczyc na jednodniowe, poranne wypady ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

, bo wakacje chce przeznaczyc na jednodniowe, poranne wypady ;-)

Zamiast 62 razy zrywac sie z łóżka może lepiej wybierz się raz gdzies dalej na dłużej :-) Do Zabrza np :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A wiesz, ze w Zabrzu jest fajny market? M1 - Real, OBI, Norauto, Media.. normalnie dzięki za pomysł :D

EDIT

Kufry kliknięte ;)

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przylozylem dzis do stelazy, popatrzylem, jakos mi się nie widzą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×