Skocz do zawartości
rockride

Niesprawny prędkościomierz w F650

Recommended Posts

Witam,..

dzisiaj polatałem trochę moją eFką i zauważyłem problem z prędkościomierzem. Wygląda to tak,... prędkościomierz zawyżał wdg. mnie wskazania ale to jeszcze nie dramat. Poźniej się zatrzymałem, musiałem cofnąć i podjechać znowu do przodu po czymi zobaczyłem że w tym samym czasie wskazówka prędkościomierza idzie w góre do zamknięcia wskazówki na blacie ( :) !!!) ,..hehe...wskazówka oparła się o ogranicznik ale z drugiej strony. Po ruszeniu do przodu wskazówka już nie powróciła na swoje miejsce bo wykonując ruch zgodny ze wskazówkami zegara opiera się teraz z drugiej strony ogranicznika. Żeby powróciła na właściwe miejsce musiałbym przepchnąć moto do tyłu. Wtedy wraca czasem do pozycji 0 po czym przy lekkim ruchu do przodu wskazówka znowu leci w prawo do zamknięcia wskazania i opiera się o ogranicznik z drugiej strony. Wskazania licznika przebiegu dziennego i głównego narastają prawidłowo. Mam rozumieć, że wysypał się mechanizm w samym liczniku ? Czy można to naprawić ?

Pozdr.!

Edytowane przez rockride

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawy efekt ;)

To GS?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może luzy na jakimś ślimaku ;)

Na oczy mechanizmu nie widziałam, więc tak sobie tylko kombinuję :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mechanizm dosyć prosty.

Coś mi się wydaje, że to problem w liczniku zwłaszcza, że wskazania dziennego przebiegu pokazuje OK.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ślimak jest ok. skoro działają oba liczniki przebiegu....chyba jednak trzeba będzie chyba rozbebeszyć sam licznik,..ale to może zostawię na długie, zimowe wieczory :)....

Pozdr.!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×