Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam problem ze zdzieraniem się lakieru na ramie przy prawym podnóżku (trochę powyżej w okolicach kostki).

Ostatnio kupiłem sobie spray w kolorze aluminium i poprawiłem nim malowanie (pomogło) ale po wczorajszej jeździe spostrzegłem, że lakier znów jest zdarty. Czy Ktoś ma podobnie, może Macie jakiś uniwersalny sposób?

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jak na razie nie mam takiego problemu. Jednak kiedy sprowadziłem motocykl to w tym właśnie miejscu na ramie miał naklejoną grubą folię (wręcz kawałek plastiku :D ) dociętą odpowiednio do kształtu. Wtedy nie wiedziałem po co ona tam byłą, teraz się domyślam :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dokładnie mam taką samą folie - kiedyś szukałem czegoś podobnego, żeby jeszcze pare miejsc obkleić, ale nic nie znalazłem :lol:

przezroczysta silikonowa folia 1-2mm na kleju ? ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oo dzieki za link :D

myślałem znaleźć ją w jakiejś przemysłowej cenie typu 10zł za hektar pociąć i wystawiać aukcje jako akcesorium motocyklowe 20zł za skrawek :lol:

...mam plan ściągnąć kontener śrubek z chin i sprzedawać jako śruby motocyklowe itp specjalistyczne niszowe tematyki opanować i zbić na tym fortunę 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polska i nasze polskie pomysły ,gdzie biedne Niemiaszki będa kupowac skrawek folli w lousie do konca zycia z przekonaniem ze jest to specyficzna folia motocyklowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
będa kupowac skrawek folli w lousie do konca zycia z przekonaniem ze jest to specyficzna folia motocyklowa.

i tacy ludzie będą moim targetem :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Mam problem ze zdzieraniem się lakieru na ramie przy prawym podnóżku (trochę powyżej w okolicach kostki).

Ostatnio kupiłem sobie spray w kolorze aluminium i poprawiłem nim malowanie (pomogło) ale po wczorajszej jeździe spostrzegłem, że lakier znów jest zdarty. Czy Ktoś ma podobnie, może Macie jakiś uniwersalny sposób?

pozdrawiam

Jacku, czy rozwiązałeś już swój problem? :lol:

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacku, czy rozwiązałeś już swój problem? :lol:

Tak, od tamtego czasu jakieś 10 razy. Czy triumpha toczą te same bolączki co gs-a, że się pytasz? Jeżeli tak, to dzisiaj będziemy potrzebowali co najmniej 0,7 żeby to dokładnie omówić :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Martwię się co będzie za 6 lat :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Martwię się co będzie za 6 lat :-D

Za 6 lat to będziesz miał motocykl na baterie jak telewizor towarzysza Winnickiego :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tu mam gruba folie na ktorej but sie sciera i ja farbuje na czarno :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wole tak niz jak ma scierac folie :cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam problem jak w temacie. Co prawda mam na ramie te grube przeźroczyste naklejki, o których 6 lat temu pisał Sledziuj, ale niestety zaczęły się zdzierać i cierpi na tym lakier na ramie.

Tak, od tamtego czasu jakieś 10 razy. ...

Vengosh - widzę, że jesteś weteranem w tym temacie :) co polecasz jako najlepszą, najtrwalszą ochronę na to miejsce?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam te przezroczyste naklejki, u mnie spełniają swoje zadanie.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam te przezroczyste naklejki, u mnie spełniają swoje zadanie.

gdzie je kupowałeś? masz jakieś namiary?

robiłeś coś z zadrapaniami / ubytkami lakieru jakie powstały przed naklejeniem tych folii ?

Edytowane przez kiziol23

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, malowałem całą ramę. :-). A te folie kupowałem tak dawno, że nie pamiętam gdzie.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

może ktoś inny kojarzy gdzie można taką folię kupić, która się nie rozleci za szybko?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ktoś? coś?

czy np. folia którą się okleja auta byłaby na tyle wytrzymała żeby się nie zdzierać od buta?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można dać kilka warstw przecież. Przecież możesz np. dobrą taśmą dwustronną nakleić cienką blaszkę aluminiową 0.5 mm. Taką grubość wytniesz sobie zwykłymi nożycami.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w sklepach rowerowych /tych większych raczej/ można było kupić zestawy naklejek ochronnych na ramę . bywały mniejsze i większe - jak jest teraz nie wiem bo wyszedłem z "rynku" kilka lat temu . praktycznie do każdego motocykla współczesnego są zestawy ochronnych nalepek , ale nie są oczywiście tanie . kupiłem komplet kiedyś do dl-a , na bak i ramę wyszło dobrze ponad 200 pln . ale to działa .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×