Skocz do zawartości
Wiktor

Machanie na drodze

Recommended Posts

Podziękował (lewa!). A tak przy okazji - fajnie tak sobie śmigać po mieście i "lewować" kolegów motokierowników i koleżanki motokierowniczki. Ale skuterowców jak rozumiem nie lubimy? :D Czy tych na większych moplikach lubimy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie lubimy ich, i tępimy, ręki nie podajemy, tak samo jak innym niż aryjska marka, żadnych japońców etc :lol:

...na poważnie to kiedyś jak motków była garść, to się miło było witać, teraz w weekend słoneczny to by trzeba jakąś stuntową ekwilibrystykę uprawiać żeby każdemu odmachać :D łatwo poznać kto profesjonalnie podchodzi do motocyklizmu, nawet gdy będzie dużym skuterem jechał... plażowiczowi w japonkach na szlifce to co najwyżej można się popukać w głowę, a nie pomachać, i tak pewnie nie będzie wiedział o co chodzi :D

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdaża mi się że chłopaki na skutrach machają, co jest bardzo miłe i kulturalne, więc odmachuję im, ale zdarza się że nie mam ochoty machać bo nie identyfikuję się z "plażowiczem na litrowej szlifierze". No i nie zawsze jest możliwość (ręka na klamce), ale skłonić głowę zawsze można. Sorry za off top

Edytowane przez cykli
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jadąc na skuterze macham. Większość nieco zaskoczona odmachuje, ale są i buraki. Tak samo witam się na światłach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze trafiają się buraki.

Ostatnio jak jechałem, machnąłem panu na HD a ten się na mnie popatrzył w taki sposób jakbym mu mamę kapciem zabił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z moich wypraw,doświadczeń motocyklowych wynika,że najbardziej kulturalni na drodze są moto-kierownicy w " czarnych niklach ",a najwięcej buractwa prezentują " szlify ",to tyle statystyki.

Edytowane przez ahela
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze trafiają się buraki.

Ostatnio jak jechałem, machnąłem panu na HD a ten się na mnie popatrzył w taki sposób jakbym mu mamę kapciem zabił.

E tam

Bał się puścić kierę bo mogła by mu odpaść :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chcę tu generalizować niemniej niektórzy jeźdźcy na HD uważają się za elitę wśród motocyklistów i stąd takie zachowanie.Co do innych nie machających to zauważyłem,że w ciągu kilku ostatnich lat pojawiło się sporo młodzieńców dosiadających różnistych motków którzy jakoś tak nie identyfikują się z tym środowiskiem.Kiedyś podczas postoju na fajeczkę trzech chłopaczków tak na oko 18-20 lat dosiadających szlifierek w krótkich spodenkach i koszulkach podeszło do mnie i jedyne pytanie jakie mi zadali brzmiało ,,ile wyciąga ?'' a jak odpowiedziałem że max 160 to popatrzyli na moją efkę jak na jakiś złom. :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zeszłe wakacje wracałem z Mrągowa. Akurat następnego dnia startował tam zlot HD. Ciągnął tego sprzętu multum. Odmachiwał mniej-więcej co drugi. I to w zdecydowanej części na starszych maszynach :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

prawie jak HD :-D

107rgwp.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam macham wszystkim. Pomijam tylko skuterowców na chińszczyźnie bo u nich jednoślad to najczęściej przykra konieczność, a nie pasja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam macham wszystkim. Pomijam tylko skuterowców na chińszczyźnie bo u nich jednoślad to najczęściej przykra konieczność, a nie pasja.

Z balkonu ?

Sorki - ale samo sie napisało .

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z balkonu nie wszystkim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze trafiają się buraki.

Ostatnio jak jechałem, machnąłem panu na HD a ten się na mnie popatrzył w taki sposób jakbym mu mamę kapciem zabił.

To zazdrość, bo on będzie jeszcze z 20 lat kredyt za HD spłacać :P
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chcę tu generalizować niemniej niektórzy jeźdźcy na HD uważają się za elitę wśród motocyklistów i stąd takie zachowanie.Co do innych nie machających to zauważyłem,że w ciągu kilku ostatnich lat pojawiło się sporo młodzieńców dosiadających różnistych motków którzy jakoś tak nie identyfikują się z tym środowiskiem.Kiedyś podczas postoju na fajeczkę trzech chłopaczków tak na oko 18-20 lat dosiadających szlifierek w krótkich spodenkach i koszulkach podeszło do mnie i jedyne pytanie jakie mi zadali brzmiało ,,ile wyciąga ?'' a jak odpowiedziałem że max 160 to popatrzyli na moją efkę jak na jakiś złom. :D

Oj tam takie "elyty", syndrom pierwszego pokolenia po zejściu z drzewa, powoli się wyrobią, dojrzeją, ucywilizują :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Boli po kieszenie, no ale pokazać się trzeba :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze trafiają się buraki.

Ostatnio jak jechałem, machnąłem panu na HD a ten się na mnie popatrzył w taki sposób jakbym mu mamę kapciem zabił.

Może kapeć był stary i śmierdzący...? :D

Ja tam macham wszystkim. Pomijam tylko skuterowców na chińszczyźnie bo u nich jednoślad to najczęściej przykra konieczność, a nie pasja.

Nie do końca z tym się zgodzę, chociaż jak się ucywilizujemy i jeszcze przybędzie 2oo, to zwyczaj pozdrawiania zaniknie. Jednakże, ponoć w samolotach po wylądowaniu, nasi nadal odreagowują stres klaskaniem. :D :D :D

Choć podobno BMW jest jedną z niewielu marek jakie wpuszczają na zloty HD.

To jest ten podświadomy strach przed germańskim najeźdźcą i oprawcą. ;)

HD-kowcy będą tolerować i inne marki jeżeli podrożeją. :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja stojąc późnym wieczorem z Bestyją w Kłodzku, przy jakimś placyku, zastanawiając się w którą stronę jechać do Twierdzy, zauważyliśmy "armaturę" po drugiej stronie placu, która specjalnie zawróciła i podjechała do nas. Gościu zapytał się czy w czymś pomóc. :-D Pozdrowienia dla niego :beer: Ogólnie nie zauważyłem, większych problemów przy machaniu ;-) Czasem jak się zamachnę na "skuterek" to w 90% nie dostanę odpowiedzi, ale taki urok :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie do końca z tym się zgodzę, chociaż jak się ucywilizujemy i jeszcze przybędzie 2oo, to zwyczaj pozdrawiania zaniknie. Jednakże, ponoć w samolotach po wylądowaniu, nasi nadal odreagowują stres klaskaniem. :D :D :D

Z tym klaskaniem to dawno temu i nieprawda. Latam często i już sie z tym nie spotykam. Teraz latanie to jak jazda autobusem. A machanie na powitanie to raczej zależy od człowieka a nie to czym jeździ.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo mi się podoba ten gest "LEWA w GÓRĘ", ale to jest jak mÓwienie Dzień Dobry, kiedy się wchodzi do osiedlowego sklepu... Tworzymy jakąś grupę społeczną, więc się witamy, zgadzam się z przedmÓwcą - wszystko zależy od człowieka!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym klaskaniem to dawno temu i nieprawda. Latam często i już sie z tym nie spotykam. Teraz latanie to jak jazda autobusem. A machanie na powitanie to raczej zależy od człowieka a nie to czym jeździ.

Zdarza się jeszcze na wakacyjnych czarterowych lotach. Na rejsowych nigdy się nie spotkałem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

lewa w górę - na trasie ma sens.

W mieście odmachuję, ale częściej kiwam głową - ręka ważniejsza jest na kierze i klamce niż w powietrzu.

klaskanie w samolotach - rejsowe rzadko..

czasami na lotach regularnych tanich przewoźników UK-PL i IRL-Pl się zdarza

czartery wakacyjne - klaskanie to niemal reguła

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×