Skocz do zawartości
cegła

Kuferki boczne własnej roboty+stelaż aluminiowe!

Recommended Posts

Nie podoba mi sie to ze stelaz jest kanciasty. W jezdzie off jazda z jakimkolwiek stelazem powoduje mozliwosc dodatkowej kontuzji. Kanty na rogach dodatkowo beda haczyc o kazda gorke czy dolek matki ziemi tam gdzie gieta rurka sie slizgnie. Poza tym nie chcialbym takim rogiem oberwac po udzie.

Jest jeszcze jedna kwestia. Tak jak pisal rpiotrek. Spawanie w rogach znaczaco oslabi stelaz. Poza tym zwroc uwage ze sama ramka jest sporych rozmiarow. Dluzsza rurka = mniejsza sztywnosc = wieksza podatnosc na odksztalcenie. Chociaz przy pierwszej mocniejszej glebie na pewno ktorys z naroznych spawow pusci. Zazwyczaj ramka jest gieta z jednego odcinka rury precyzyjnej stalowej fi18x2mm i spawana na krotszym boku na srodku. Na samym laczeniu dalbym jeszcze 5cm mniejszej srednicy rurke w srodek zeby usztywnic to laczenie. Obawiam sie po prostu ze to co wymysliles w kwestii stelaza nie sprawdzi sie. Na dodatek jesli rozpadnie sie gzdies w trasie to nie pomoze ci zadna tasma, paski, ekspandery bo nie bedziesz mial ich do czego przyczepic. Spawarke, ktora pospawasz stalowy stelaz znajdziesz prawie wszedzie, do alu bedzie bardzo ciezko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolejna rzecz to mocowanie samego stelaza. Juz o tym pisalem. Plaskownik to jedna z najgorszych opcji. Poza tym spojrz jak jest przyspawany. Ja bym przyspawal go wzdluz scianki na jej srodku a nie nad. Sila boczna, ktora naciska na ten lacznik powinna byc przekazywana cala powierzchnia tej rurki na sam plaskownik a nie spaw. Spaw ma sluzyc temu aby plaskownik byl w tym miejscu w ktorym ma byc.

stelaz.JPG

Miejsca o ktore mi chodzi zaznaczylem strzalkami. Zobacz jak wyglada to u mnie.

stelaz%2520MUTOMB.JPG

Wszystko zrobione jest z rurek a konce sa zaklepanie i obspawane zeby sie nie rozlazily.

Ps. Prosze sie nie czepiac ze stelaz obdrapany i nieumyty :P. Swiezo zdjety z motocykla i przygotowywany jest do malowania

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam takie , a nie inne i bardzo mi się podobają

no spoko. Te kanty - chłopie, zrób coś z tym szybko. Nawet bez kufrów (pomijam ich kanciastość), jak ktoś Ci w dupę wjedzie to te "rogi" rozorają Ci oba uda na raz do samych kostek.

Żadnych kantów na moto, taka życiowa rada. Nie zawsze to co się podoba jest bezpieczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie i Panie tak naprawde te kuferki mam zrobione już przed tym sezonem i już z nimi jezdziłem troche , poprostu nie chciałem ich tu wstawiać właśnie przez te ciągłe coś! ja i tak ich nie zmienie bo mi dobrze służą i nic się złego z nimi nie dzieje , ja osobiście po lesie bardzo mało jezdżę i to bez kufrów , nic mi nie haczy wszystko wytrzymuje i nic nie pęka , a jak zalicze glebe na asfalcie to czy one będą stalowe czy aluminiowe to i tak będą zniszczone , ale oczywiście dzięki waszym uwagą co do moich wypocin inni będą mieli jeszcze lepsze i praktyczniejsze stelaże i kufry oraz wytrzymalsze.Każdy projekt można poprawić ja swój zostawie, przynajmniej na razie jak zalicze glebe to zrobie nowe i na pewno wszystkie uwagi wezme w przyszłości pod uwage ;-)

Ps. sorki ,że nie napisałem ,że już z nimi dosyć śmigam ,ale myślałem ,że tak będzie lepiej :oops:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie jest złośliwa krytyka. Ludzie wyrażają swoje oponie, które często są różne, tylko po to by podsunąć jakiś pomysł, jakieś lepsze rozwiązanie. Także spokojnie :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokladnie jest tak jaki pisze Tomasz. To ma byc konstruktywna krytyka, ktora podsunie pomysly jak ulepszyc/ usprawnic konstrukcje. :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×