Skocz do zawartości
baler1950

(S) Bmw Xcountry G650 2007r

Recommended Posts

To ten X-tank znany na advrider.com a robiony w Holandii? Czy to moze jakas inna produkcja?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprzedaż aktualna

Cena 13500zł do negocjacji

tel 609-876-132

G0110420.JPG

a tu link do filmiku jak wygląda moto na dzień dzisiejszy

po wejściu w link otworzy się moja strona proszę kliknąć w ( czyste xcountry ) a otworzy się filmik.

Można ustawić full jakość HD ( nagrywane kamerką gopro3 )

https://plus.google.com/107123817627619098560/posts/WUUD9BdtVzZ

Edytowane przez baler1950

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ci czary- kolejny sezon minął, a cena bez zmian. Czy to oznacza jakieś duże zmiany w stanie maszyny? Zmieniłeś zacisk, czy dalej jest założony kamikadze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ci czary- kolejny sezon minął, a cena bez zmian. Czy to oznacza jakieś duże zmiany w stanie maszyny? Zmieniłeś zacisk, czy dalej jest założony kamikadze?

Zacisku od kamikadze już nie ma od 4 strony tego wątku.

Plastiki pospawane, zaszpachlowane szpachlą żywiczną, pomalowane w oryginalnym kolorze oraz spolerowane na połysk.

Końcówka tłumika także naprawiona i spolerowana wraz z całym układem wydechowym.

ABS w pełni sprawny od listopada ( nowy czujnik zakupiony w bmwstore)

Z listy braków jakie moto posiadało jak go kupiłem i widniejąca na początku wątku, została skrócona.

Zostały tylko nieoryginalne lusterka oraz brak setów tylnych.

Nadal motor posiada lusterka nieoryginalne oraz brak tylnych setów reszta z listy która p

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

G0110420.JPG

Bardzo fajna koncepcja zdjęcia, ale efektem ubocznym są optycznie krzywe lagi. Gdyby ktoś miał oceniać moto po zdjęciu, które nam pokazałeś to na pewno zwrócił by na to uwagę, ale koncepcja zdjęcia całkiem fajna - choć raczej do "kalendarza" ;)

Taka uwaga ogólna: bez względu jak oceniamy motek Balera, jak odnosimy się do ceny ja muszę i chcę zauważyć, że Baler jest uczciwy w opisie stanu motka. Tak dobrze opisanych usterek, braków ze świecą szukać na tym forum i innych ogłoszeniach - za to szacun. Jak ten stan zostaje przez nas oceniany i czy chcemy polecać ten sprzęt jako rekomendowany to już zupełnie inna sprawa. Myślę, że allegro jest pełne paści z przebiegiem 30kkm - tylko tam takie i inne usterki, braki nazywa się "igłą" ;)

Edytowane przez Jarek
  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Załamanie perspektywy może wynikać z użytego obiektywu. Zdjęcie wykonane jakimś fiszzzajem (sic!) typu GoPro, Redleaf, ale w tym wypadku - czujności nigdy za wiele. ;)

Edytowane przez krs

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjęcie jest z GoPro III (tak wnioskuję po filmie promocyjnym) - te kamerki takie zdjęcia niestety robią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Racja- nie jego strata :D przypomniało mi się takie zdanie: Kiedy dzieci weszły na stół podano obiad. A dowodzi to, jaką potęgą jest interpunkcja.

Riposta 10-lecia :)

Nie mogłem się powstrzymać.

Edytowane przez august

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdj powyżej są owszem robione kamerką Gopro3 black

Jedyne jakie zrobiłem zwykłym aparatem w tym samym czasie to te poniżej.

Jest ich mniej bo zafascynowały mnie możliwości kamerki i stwierdziłem że wyjdą lepsze.

PC171912.JPG

PC171911.JPG

PC171905.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dorzucam filmik jak moto pracuje oraz 4 foty.

Moto dzisiaj wietrzone na 120km odcinku umyte i schowane na następny słoneczny dzień

PC292161.JPG

PC292159.JPG

PC292158.JPG

PC292157.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przesmaruj łańcuch , bo zaraz będzie do wymiany

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pi..olę. Moto jest w ogłoszeniu za 11.000zł. Słyszy się o różnych sztuczkach, ale brałem to jako legendy....

Jak to poczytałem dzisiaj, to chyba będę jeszcze długo jeździł swoją efką... K..wa nie uwierzyłbym, gdybym tego nie poczytał i nie obejrzał. Ani słowa w ogłoszeniu, że to jakiś ulepek pokradzieżowy.

To tylko w Polsce ludzie nie boją się czegoś takiego sprzedawać...

Akurat oglądałem ogłoszenia i mi się spodobał. Moto to jest moto, a nie składak kompletowany przez 2 lata.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pi..olę. Moto jest w ogłoszeniu za 11.000zł. Słyszy się o różnych sztuczkach, ale brałem to jako legendy....

Jak to poczytałem dzisiaj, to chyba będę jeszcze długo jeździł swoją efką... K..wa nie uwierzyłbym, gdybym tego nie poczytał i nie obejrzał. Ani słowa w ogłoszeniu, że to jakiś ulepek pokradzieżowy.

To tylko w Polsce ludzie nie boją się czegoś takiego sprzedawać...

Akurat oglądałem ogłoszenia i mi się spodobał. Moto to jest moto, a nie składak kompletowany przez 2 lata.

Co masz na myśli pisząc składak?

Składaki były kiedyś takie auta które przywożono oddzielnie silnik i zawieszenie składano to z powrotem do kupy i w dowodzie wpisywano składak.

Co nie podobają ci się braki jakie posiadał jak go kupiłem!

Kupiłem wszystko oryginalne są faktury zakupu!

Nie chcesz nie kupuj!

Cena niska bo potrzebna mamona.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Patrzyłem po ogłoszeniach i znalazłem też Twoje. Przypadkiem trafiłem na motek i jego historię na forum. Jak popatrzyłem na to co tam pchałeś, stan w jakim go kupiłeś to się przeraziłem. Nie chcę na takim czymś jeździć. W ogłoszeniu nie ma słowa, że moto jest pokradzieżowe, kupione w kawałkach, niekompletne itd. Motocykl wyjeżdża z fabryki w jednym kawałku i na taki sam kawałek bym liczył, a nie zlepek różnych części, w tym spawane zaciski, cięte opony itd, itd. Poczytałem też Odyseje Vengosha, siedziałem do 4 rano czytając i tyle.

Jak go kupowałeś, to Ci powiedziano, że jakie ma pochodzenie, a Ty nie piszesz o tym w ogłoszeniu.

Pomyślałem, że mogłem go kupić i jeździć na tak niepewnym sprzęcie. Jeśli go poskładałeś tak jak Vengosha, to strach.

To mnie na tyle przestraszyło, że kolejny sezon spędzę z moją efką.

Przy tych informacjach, które podajesz, to ja bym myślał, że kupiłem coś innego niż w rzeczywistości bym dostał.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko się zgadza Jacek....... tylko powiedz mi gdzie dostaniesz taką dokładaną informację, jaka jest zapisana tu na forum nt konkretnego motocykla (który chcesz kupić).

Jeśli kupujesz motocykl na wolnym rynku z ogłoszenia, nie wiesz co działo się z Twoim czy innym motocyklem i kupując od osoby nieznajomej nigdy się tego nie dowiesz ;-)

Równie dobrze można by wykasować (właściciel) uprzednio napisane posty nt tego sprzęta i po kilku latach i tak by nikt by nic nie wiedział, nie pamiętał, albo po prostu nie rozpoznał tej maszyny. ;-)

Sami nie wiemy co przed nami działo się z naszym motocyklem, nie kupujemy nowych maszyn, historia zawsze jakaś lepsza bądź gorsza ale jest. A handlarze mają dobre gadane i zazwyczaj jest tak że poprzedni właściciel aż "płakał jak sprzedawał" :-D

Trochę obiektywizmu....

To taka moja opinia stojąc zupełnie z boku całego "zajścia" ;-)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze, nie mam zamiaru być obiektywny w sprawach, które mnie dotyczą. Wymaga się uczciwości, nie obiektywizmu. To spora różnica. Druga sprawa, sprzedający ma obowiązek mówić prawdę na temat towaru, zwłaszcza jeśli zajmuje się tym zawodowo. Nie uważam, że chęć sprzedaży usprawiedliwia kłamstwo, ukrywanie faktów lub przerzucanie swoich błędów na kupującego. Na poparcie mam za sobą prawo, które dobrze chroni konsumenta. Kilka razy zdarzyło mi się żądać obniżenia ceny za np. ciężarówkę, gdy posiadała wady ukryte, o których sprzedawca wiedział (sam je ukrywał). Nie jestem cwaniakiem, ale też nie widzę powodu, żeby ktoś mnie w konia robił w imię obiektywizmu.

Ale nie to mną "wstrząsnęło". Przyzwyczajony jestem raczej do europejskich standardów sprzedaży pojazdów i nie wiedziałem nawet, że u nas tak to może wyglądać. Jest sporo firm sprzedających motocykle, samochody itp. Zawsze kupowałem od prywatnych osób, bo tak wolę. Nie spodziewałem się po prostu, że powszechnym jest wciskanie ewidentnie wybrakowanego towaru jako pełnowartościowy.

Odpowiedzialność prawna (o moralnej nie piszę nawet) jest tak ogromna, że liczyłem na inny obraz rynku. Jak napisałem, w związku z tym wszystkim zostaję z moją efką, a kolejny motocykl poszukam spokojnie za granicą, lub z pewnego źródła od prywatnej osoby.

P.S. w ogłoszeniu Balera nic nie ma, że jest handlarzem, mechanikiem czy coś podobnego. Wisi mi też co sprzedaje, po prostu sądząc z opisu, fascynat motocykli ma do sprzedania ekstra zadbany sprzęt po przeglądzie zimowym. A prawda jest troszkę inna.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwsze, nie mam zamiaru być obiektywny w sprawach, które mnie dotyczą. Wymaga się uczciwości, nie obiektywizmu. To spora różnica. Druga sprawa, sprzedający ma obowiązek mówić prawdę na temat towaru, zwłaszcza jeśli zajmuje się tym zawodowo. Nie uważam, że chęć sprzedaży usprawiedliwia kłamstwo, ukrywanie faktów lub przerzucanie swoich błędów na kupującego. Na poparcie mam za sobą prawo, które dobrze chroni konsumenta. Kilka razy zdarzyło mi się żądać obniżenia ceny za np. ciężarówkę, gdy posiadała wady ukryte, o których sprzedawca wiedział (sam je ukrywał). Nie jestem cwaniakiem, ale też nie widzę powodu, żeby ktoś mnie w konia robił w imię obiektywizmu.

Ale nie to mną "wstrząsnęło". Przyzwyczajony jestem raczej do europejskich standardów sprzedaży pojazdów i nie wiedziałem nawet, że u nas tak to może wyglądać. Jest sporo firm sprzedających motocykle, samochody itp. Zawsze kupowałem od prywatnych osób, bo tak wolę. Nie spodziewałem się po prostu, że powszechnym jest wciskanie ewidentnie wybrakowanego towaru jako pełnowartościowy.

Odpowiedzialność prawna (o moralnej nie piszę nawet) jest tak ogromna, że liczyłem na inny obraz rynku. Jak napisałem, w związku z tym wszystkim zostaję z moją efką, a kolejny motocykl poszukam spokojnie za granicą, lub z pewnego źródła od prywatnej osoby.

P.S. w ogłoszeniu Balera nic nie ma, że jest handlarzem, mechanikiem czy coś podobnego. Wisi mi też co sprzedaje, po prostu sądząc z opisu, fascynat motocykli ma do sprzedania ekstra zadbany sprzęt po przeglądzie zimowym. A prawda jest troszkę inna.

No to ładnie proszę napisz jaka jest niby prawda.

Że co moto złożone jak składak z różnych xcantry.

Człowieku czy ty czytałeś listę braków czy uważasz że moto z tymi brakami było niesprawne nie na chodzie.

Dla przypomnienia lista

Oto braki jakie były jak BMke sprowadziłem i stan ich na dzień dzisiejszy

Brak stacyjki - jest nowa

Popękane plastiki niby baku - pospawane pomalowane naklejki też są oryginalne kosztowały 170zł

Brak lusterek - teraz są tanie niklowane od skutera

Brak tylnych setów - jak chcę przewieść pasażera montowane są uniwersalne tylko na czas przewozu

Brak tylnych kierunkowskazów - Nowe

Przerysowany tłumik w części wylotowej oraz wgnieciony. - nic z tym nie robiłem zostawiłem tak

Brak koronki ABS w przednim kole,-Koronka ABS wraz z czujnikiem Nowa. ABS w pełni sprawny

Przetarty zadupek oraz osłona lamki oswietlenia tablicy rejestracyjnej - naprawione zniszczenia zostały sklejone i zamaskowane

Zbite szkło ochronne lampy tylnej ledowej - Lampa Nowa

Brak mechanizmu blokady kierownicy - Kupiona wraz ze stacyjką

Brak mechanizmu zamka otwierania kanapy - Kupione wraz ze stacyjką na jeden kluczyk

Pęknięta osłona łańcucha - Jest Nowa

Brak korka wlewu paliwa - Nowy kupiony wraz ze stacyjką i zamkiem kanapy

Pęknięta dzwignia zmiany biegów - Dzwignia nowa

Ponadto

Zacisk-Nowy

Sprzęgło rozrusznika -Nowe (wcześniejsza regeneracja nie przyniosła oczekiwanego skutku)

Moto przywiezione osobiście ze Szwecji kupione od firmy ubezpieczeniowej

Opony nadal te co były. Czyli cięte naprawione. Tylna już do połowy starta. Brak jakichkolwiek drgań, wybrzuszeń, pęknięć,

Nie jestem handlarzem!

Tak jestem z zawodu mechanikiem pojazdów osobowych!

Moto kupowane pod siebie.

Sprzedaję bo potrzebna kasa oraz plan zakupu czegoś lżejszego typowo na off.

Jakieś pytania?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To mi zupełnie wystarcza. Zwłaszcza cięte opony budzą zaufanie. Dlaczego są cięte? Żeby nikt ich nie montował., bo się nie nadawały przed pocięciem jeszcze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja mam sugestie moto jak moto. ADMIN WEZ SIE DO ROBOTY SKASUJ OFF TOPY przemyslenia etc. Ludzie dajcie spokoj i nie robcie bydla z forum kazdy kto chce ten widzi w jakim jest moto. Przez 6 stron piszecie o kant du....

Edytowane przez amrek2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co widzi? Cięte opony, albo spawane zaciski? Albo nieskręconą zębatkę zdawczą np.? I kiedy widzi? Po katastrofie, czy przed? Poza tym, jak ktoś nie chce dyskusji, niech ogłasza na Allegro. Gdybym przypadkiem nie natknął się tutaj na ten wątek (wpisałem w forumową wyszukiwarkę "xcountry"), to może kupiłbym ten motocykl z ogłoszenia myśląc, że zgodnie z opisem jest w stanie pierwotnym i kompletnym, bez zajść typu kradzieże itp. Poczytałem również inne wątki dotyczące sprzedającego i mam swoje zdanie. Tak działa forum, chcesz reklamę, dobrze działasz to ją masz. Spieprzysz sprawę, masz antyreklamę. Do momentu, kiedy zacząłem rozglądać się za nowym motocyklem nie znałem Balera, ani nic o nim nie wiedziałem. Nie mam uprzedzeń do człowieka, ale motka wolał bym od niego nie mieć i tyle. Jak komuś u mnie coś nie pasuje, to często pisze to wprost. Wtedy zależnie czy ma rację, czy nie odpowiadam, przepraszam lub milknę. Tyle.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ADMIN WEZ SIE DO ROBOTY SKASUJ OFF TOPY przemyslenia etc.

A TY kierownikiem na budowie jesteś czy innym sfrustrowanym nadzorcą ?

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sflustrowanym uzytkownikiem. Nie pisze rozwazan co by bylo albo madrosci w stylu elektrody. A szukajac czegos ciekawgo w dziale sprzedazy wkurza mnie to ze 6 stron to albo tona wazelin albo tona glupoty polaczonej pisac aby pisac i aby bylo o mnie glosno.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To co Ci się wydaje "wazeliną", bo tak czasem wygląda i ma taką formę momentami, to znajomość niektórych maszyn i właścicieli. Wiele z nich jest w rękach forumowiczów od lat, zmieniając właścicieli 2-3 krotnie, a są też naprawiane przez forumowiczów, np. Jarka. Pozory mylą, to nie wzajemna adoracja, tylko czasem słodko wyglądająca rzeczywistość.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sflustrowanym uzytkownikiem. Nie pisze rozwazan co by bylo albo madrosci w stylu elektrody. A szukajac czegos ciekawgo w dziale sprzedazy wkurza mnie to ze 6 stron to albo tona wazelin albo tona glupoty polaczonej pisac aby pisac i aby bylo o mnie glosno.

No to Ci się udało! ;)

Z Twoją pomocą zaczynamy 7 stronę - jak widzisz każdy wrzuca swoją cegiełkę. Nadajesz się do nas inaczej byś się tutaj nie rejestrował, nie zaglądał, nie pisał ..... :)

A tak swoją drogą to istota wątku / ogłoszenie jest pierwszym wpisem na pierwszej stronie - poza tym czytanie jest ogólnorozwojowe ;)

Edytowane przez Jarek
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×