Skocz do zawartości
tomekm

Gdzie kupić zestaw naprawczy pompy wody

Recommended Posts

Ty tak na poważnie? Serio serio? Ile to to kosztuje nowe bo nie mam wiedzy a usiłuje zrozumieć?

P.S. mam klocki. Przednie. Wymieniłem bo już cienkie a koło miałem zdjęte to za jedną robotą.. może sprzedam komuś po taniości jak będzie na gwałt potrzebował. Pomoc taka, forumowa..

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam trochę opon - oddam za darmo, ale odbiór tylko osobisty - więc planować awarię pod moją chałupą ;)

Co zaś dotyczy pompy wody to robię je na okrągło - do 2 opon motocyklowych dorzucę jedną pompę z rowkiem za darmo i dwa simeringi oryginalne BMW :default_icon_e_biggrin:

Bym zapomniał: uszczelkę dekla dorzucę - jak się obklei silikonem z obu stron to nówka sztuka.

Teraz na poważnie: Jakubie nie rób se tutaj takich jaj bo ktoś pomyśli, że Ty tak na poważnie ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@arthurr https://boxer-parts.eu/zestaw-naprawczy-pompy-wody-f650gs za swój myślałem o cenie do dogadania lub flaszce ale powyżej masz taniej ;)

@Jarek dział ogłoszeń kupię/sprzedam w tym miejscu otwierasz?

Jaja z wymianą tarcz i sprężyn sprzęgła mi się zrobiły ;/ myślę co mogłem poskładać nie tak... 

ponowne rozbieranie mnie chyba czeka i o pompie wody nie chce mi się już myśleć chyba że jeszcze jedną zamówię i nową założę a tą sprzedam bo znowu okazja ;)

Edytowane przez JakubL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, JakubL napisał:

@arthurr https://boxer-parts.eu/zestaw-naprawczy-pompy-wody-f650gs za swój myślałem o cenie do dogadania lub flaszce ale powyżej masz taniej ;)

Nie lepiej taniej w oryginalne i u producenta?  ;)https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2343451-kpl-walka-pompy-plynu-chlodzacego/i51605

4 godziny temu, JakubL napisał:

 

@Jarek dział ogłoszeń kupię/sprzedam w tym miejscu otwierasz?

W tym miejscu otwieram dział: oddam za darmo w dobre ręce, albo kto chce ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja prawie za Tobą ;) Za tą flaszkę za zestawik po kilku flaszkach na jakimś zlocie i tak nie wiadomo kto by zapłacił  ;)

Ale właśnie się dowiedziałem, że ucinając uszczelniacz o ~2mm automatycznie rowek w wałku w innym miejscu uszczelniacza ląduje i jest jak nowy :) 

Zostawiam sobie do wymiany za 40k km. lub jak komuś  razie "w" to pożyczę.

Edytowane przez JakubL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ludzka pomysłowość nie ma granic

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, JakubL napisał:

Ale właśnie się dowiedziałem, że ucinając uszczelniacz o ~2mm automatycznie rowek w wałku w innym miejscu uszczelniacza ląduje i jest jak nowy :)

No coś genialnego. Tak genialnego, że aż wierzyć się nie chce. No no - jak nowy ... genialne! Wystarczy uciąć ... ;)

Zmień dilera proszę ...

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No coś genialnego. Tak genialnego, że aż wierzyć się nie chce. No no - jak nowy ... genialne! Wystarczy uciąć ...
Zmień dilera proszę ...
W eleganckim towarzystwie to się nazywa druciarstwo :-D

Wysłane z Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, JakubL napisał:

Ale właśnie się dowiedziałem, że ucinając uszczelniacz o ~2mm automatycznie rowek w wałku w innym miejscu uszczelniacza ląduje i jest jak nowy :) 

 

Ale do tego trza specjalne piłe do cieńcia uszczelniaczuf, a ona droga i tylko w hinach jest.

A tak serio to jeśli już to kup sobie simeringi 10x26x5,5 może się uda na tym wyżartym wałku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Dziadek napisał:

A tak serio to jeśli już to kup sobie simeringi 10x26x5,5 może się uda na tym wyżartym wałku.

A te 5,5 to ile się obcina?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Jarek napisał:

A te 5,5 to ile się obcina?

do 5 ? :default_icon_rolleyes:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Dziadek napisał:

do 5 ? :default_icon_rolleyes:

Aha, acha .... Mam nóż ... dam radę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Jarek napisał:

Aha, acha .... Mam nóż ... dam radę.

ale jaki nóż ? do simeringów ?

a taki pożarty wałek można chromem technicznym potraktować i zeszlifować .

Tylko nie wiem czy jest chrom techniczny w spraju :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Jarek Czasem proste może wydawać się zbyt proste? Skoro tak często wymieniasz zestawy prztstuj ten patent i podziel się opinią. Może zmienię dawkowanie ;)

@Pawel W elicie wszystko z salonu a gdy w salonach długi termin oczekiwania albo brak gotówki z lity żlami si robimy?

Patent, kolega z forum ma publikować. Wydaje się logiczny. Wspominał, żeby równo uciąć. Czymś ostrym @Dziadek ;)

Widzę, że Koledzy nie zainteresowani bo tylko funkiel nówki prosto z salonu, tylko te najj i się mniej psują od używanych..... ale kto bogatemu zabroni ;)

Edytowane przez JakubL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Urwany łańcuch też można lepić w nieskończoność...

Na tym forum też jest masa ludzi co potrafią oszczędzać na częściach ale są jakieś granice.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
48 minut temu, Dziadek napisał:

ale jaki nóż ? do simeringów ?

No a do czego? Takim nożem robota się pali ... Kto jak kto, ale ty to powinieneś wiedzieć ;)

image.png

21 minut temu, JakubL napisał:

@Jarek@Pawel Czasem proste może wydawać się zbyt proste?

Wszystko jest oki, ale napisz proszę w opisie metody naprawcze jak będziesz sprzedawał motek - bo to jednak coś wyjątkowego się rodzi i cena musi to odzwierciedlać ... ;)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurcze... Byłem przekonany, że jestem w dziale coś śmiesznego... Ale ostatni post rabeusza dał mi do myślenia... Za mądry taki...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 19.08.2018 o 15:02, raby napisał:

A ja robiłem same uszczelniacze i nie ma problemu, motek jeździ do dziś.

Jaki jest problem zweryfikować os pompy? U mnie był jedynie syf na osi i po przeszlifowaniu papierkiem 2000 os jak nowa.

 

Godzinę temu, raby napisał:

Urwany łańcuch też można lepić w nieskończoność...

Na tym forum też jest masa ludzi co potrafią oszczędzać na częściach ale są jakieś granice.

 

@raby trochę jesteś niekonsekwentny/ "krytyczny". Coś można "lepić" a coś nie?

 

 

 

 

 

 

Godzinę temu, Jarek napisał:

No a do czego? Takim nożem robota się pali ... Kto jak kto, ale ty to powinieneś wiedzieć ;)

image.png

Wszystko jest oki, ale napisz proszę w opisie metody naprawcze jak będziesz sprzedawał motek - bo to jednak coś wyjątkowego się rodzi i cena musi to odzwierciedlać ... ;)

Bomba:default_icon_idea: Tym chyba ciachne uszczelniacze z mojego zapasowego zestawu :)

Historie robię, opisy modyfikacji, co gdzie, za ile... może nawet zbyt skrupulatnie bo gdzie jak nie tu go wystawie jak na cycatą będę się przesiadał ;)

 

Edytowane przez JakubL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że każdy rozumie jak chce. Raby wyczyścił oś, bo była brudna, bez oznak wrzerów, rowków itp. 

Szkoda pienić gumę, niech autor robi jak chce. Nie widzę sensu umoralniania ludzi na siłę. Każdy ma swój rozum..... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, JakubL napisał:

tylko funkiel nówki prosto z salonu

No co ty, moja nówka salonówka ma już taki przebieg, że jest już niesprzedawalna  :(

Godzinę temu, JakubL napisał:

Patent, kolega z forum ma publikować. Wydaje się logiczny. Wspominał, żeby równo uciąć. Czymś ostrym @Dziadek ;)

cieńsze simeringi niech kupi i założy za cztery ziko, będzie szybciej :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@JakubL nie wiem co ty porownujesz...

Ja wyczyściłem syf z ośki pompy i wstawiłem nowe uczszczelniacze przy okazji wymiany sprężyn a nie przycinalem uszczelniacze. 

Moja pompa nigdy nie ciekła. 

Ale trochę się boje o twoje pomysły bo za chwile wpadniesz na pomysł naklejania okładzin klocków hamulcowych lub wycinania bieżnika w oponach szlifierka.

Ja naprawdę potrafię oszczędzc na częściach fabrycznych ale naprawdę są tego granice.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, raby napisał:

Ja naprawdę potrafię oszczędzc na częściach fabrycznych ale naprawdę są tego granice.

Niema.

Kurła, żem zapomniał ... Zima idzie jaki olej lać ?

7 minut temu, Dziadek napisał:

Wspominał, żeby równo uciąć

HTB1hovzdcnI8KJjSspeq6AwIpXaU.jpg?size=5

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Dziadek napisał:

Zima idzie jaki olej lać ?

Ja słyszałem, że olej jaki jest bardzo dobry i tani, a nie jak te drogie nijakie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Jarek napisał:

Ja słyszałem, że olej jaki jest bardzo dobry i tani, a nie jak te drogie nijakie ;)

Czemu tanie wino jest dobre? Bo jest dobre i tanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@raby jeszcze raz Ci piszę, że to nie mój pomysł. Kolega tak zrobił i jest ok. Dokładny opis jak zrobi to dam znać. Czytaj uważniej.

Nie rozumiem za bardzo w czym się spieramy. Moim zdaniem ale nie twierdze, że mam racje:

- wymiana uszczelniaczy na nowe pomagają ale prędzej niż później zacznie znowu cieknąć bo lądują w miejsce mniejszej średnicy wytartych wałków.

- patent Kolegi z przycięciem uszczelniacza wg. mnie lepszy bo przesuwają się na miejsca wałka który jest oryginalnej grubości czyli lepiej uszczelnia.

 

Edytowane przez JakubL
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×