Skocz do zawartości
Wiktor

Gdy Ty rano chcesz, a ona nie...

Recommended Posts

Regulacja i czyszczenie gaźników się kłania. Miałem takie same objawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Regulacja i czyszczenie gaźników się kłania. Miałem takie same objawy.

To nie jest diagnoza :-P tylko leczenie. Diagnozę postawił Komir - ze wygląda to na .... Najprościej zweryfikować to sprawdzając wygląd świec po dłuższej jeżdzie ( parę km żeby dobrze rozgrzać silnik) - kolor wtedy powinien być szaro-jasno brazowy. Jezeli będzie ciemny (zakładam że świece są sprawne) to mieszanka jest za bogata (dostaje zbyt dużo paliwa albo zbyt mało powietrza) Trzeba sprawdzić na początku stan filtra powietrza a jezeli jest OK to w dalszej kolejności stan gaźników. O gaźnikach poszukaj w wątku Alika o tym elemencie. To tak na początek :-P Powodzenia :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A żeby sprawa była jeszcze ciekawsza - po pracy siadam na motka i próbuję odpalić. Pierwszy, drugi, trzeci raz nieudany. Kręci ale nie pali. Nawet żul podszedł pożulić na piwo. Za 5 czy 6 razem motek odpalił. Gdy czekałem na zagrzanie się silnika zobaczyłem że spod lagów coś mi się dymi - jakiś tłusty płyn musiał skapnąć na wydech... Olej? W weekend oddam motka jednak na przegląd do profesjonalisty ;/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

olej albo pyn chłodzący. Popatdz w tamtej okolicy, może sam coś znajdziesz. Najłatwiej oddać i niech ktoś robi. Ale co tam. Kto bogatemu zabroni ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tam od razu płyn… a może benzyna z cylindra wyciekła przez nieszczelny kolektor? Po tych kilku próbach mogło być różnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To chyba by poznał po zapachu :)

Może miał katar. :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No więc ciecz na wydechu (zaraz pod zegarami) to olej... Dzisiaj znowu tam był i znowu trochę się podsmażył przy uruchamianiu silnika..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie ze zbiornika oleju w ramie , albo z pod węża olejowego . Grzecznie klęknij i pooglądaj jak to wyglada od dolu do góry . ?

Widać gdzieś smużki , krople ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stare, sparciale przewody olejowe moga tak robic. Wyciska na laczeniu z rama.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jutro postaram się pooglądać motka (chociaż i tak go chcę oddać na sprawdzenie). Książkę serwisową mam - może jakoś się uda. Łańcuch już sobie wyregulowałem, nawet przejechałem ponad 100 km i koło mi nie odpadło :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może kogoś zainteresuje poniedziałek biedronka. 5181b74a63e4e2f2bd444c9a54e7653a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale żeś kotleta od.....ł :default_laugh:  Chociaż temat wiecznie żywy  ;) to:

nie mogłeś wstawić np tu? 

 

Edytowane przez Pszemo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

te ładowarki z lidla/biedry/itd  są fajne , tylko kurde trzeba rozbebeszyć pół motocykla a potem poskładać . i tak w kółko . założyłem boscha c3 za trochę inne pieniądze / 120 ?/ ale jest dzielony kabel w połowie więc zakładasz do aku na stałe .  jak chcesz podpiąć to ściągasz wodoszczelną zaślepkę i ładujesz . jak nie potrzebujesz to odpinasz i w drogę . poza tym krokodylki lubią same z siebie się przemieścić :default_icon_e_biggrin: . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie koniecznie...

1. Wstawiasz sobie normalne gniazdo zapalniczki podpiete pod akumulator i przez nie ladujesz wtykiem zapalniczki.

2. Wyprowadzasz z akumulatora kostke i spinasz z prostownikiem.

koszt takiem modyfikacji ~10zl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można też 1 kabelek od + schować pod kanapą a masę bezpośrednio do silnika podpiąć. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Idąc tym tropem to pod kanapą mamy już wyprowadzony ( + ) i ( - ). Pierwszy na pinie 6 drugi na 4:default_wink: Ja ładuję przez pełnowymiarowe gniazdo zapalniczki podpięte bezpośrednio do akumulatora. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, Pszemo napisał:

Ale żeś kotleta od.....ł :default_laugh:  Chociaż temat wiecznie żywy  ;) to:

nie mogłeś wstawić np tu? 

 

Przemo kurde wysyłałem tapatalkiem i nie mogłem znależć innego tematu nawet używając szukajki . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A od jutra w lidlu prostowniki po 59. Że tak dospamuję w złym wątku :D

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale ten prostownik ma krokodylki  nie jest dzielony kabel . o to mnię chodziło - tani jest ale nie do końca użyteczny . nie ma wtyczki do zapalniczki , nie ma niczego poza krokodylkami czyli wymaga rozbierania motocykla albo modyfikacji samego siebie do standardu dzielonego . nie wspomnę że po modyfikacji do gniazda zapalniczki w BMW nie zadziała bo nie jest kompatybilny z can BMW ... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proste i tanie a nawet działa.
Taka sama kostka jest podpięta przez bezpiecznik w samochodzie i wyprowadzona obok akumulatora, nawet pokrywy nie zdejmuje.29ce9de47a910a05d7b4eb5535026810.jpg

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Proste i tanie a nawet działa.
Taka sama kostka jest podpięta przez bezpiecznik w samochodzie i wyprowadzona obok akumulatora, nawet pokrywy nie zdejmuje.29ce9de47a910a05d7b4eb5535026810.jpg

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka


Raby, to ty masz lidlowski prostownik przerobiony? Możesz pokazać najlepiej w linkach co kupowałeś do przerobienia oprócz prostownika?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×