Skocz do zawartości
Qbik

zapalniczka w f650 st do czego podpiac (najlepiej po stacyjce)

Recommended Posts

do tej pory mialem na krotko do aku podpiętą, ale gniazdo było schowane pod siedzeniem.

Dzisiaj wyjąłem ją na zewnątrz i umieściłem ją w tym dolnym plastiku w okolicy kraniku paliwa.

Pojawia się tylko pytanie do których kabli podpiąć, żeby działała tylko po stacyjce i nie zrobiła żadnych zwarć (bezpiecznik na kablu + już jest)

Czemu po stacyjce bo czasami zostawiam pod chmurką i jak ktoś by się zaciekawił i zdjął zaślepkę w razie opadów deszczu miałbym niespodziankę, a tak to spokój ;)

post-1075-0-81995200-1340737458_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podłącz do aku a przekaźnik sterowany z pozycji albo lepiej ze świateł krutkich. Będzie pod napięciem "po kluczyku"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

koło aku masz przekaźnik.. tam się wepnij!

miejsce lekko dziwne.. nogami nie zaczepiasz o ładowarkę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak wpisywalem w wyszukiwarce to lbo wychodzily posty o przejsciowkach dla gs albo info, ze brak tematow stad ten post

Dzieki jutro powalcze dalej

koło aku masz przekaźnik.. tam się wepnij!

miejsce lekko dziwne.. nogami nie zaczepiasz o ładowarkę?

Ok Spr ten przekaznik przy aku (o ktory doklaie chodzi),

chcialem przy kierownicy podpiac (gdzies kolo zegarow), ale nietety w st nie ma tam za duzo miejsca

Edytowane przez Qbik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nietety w st nie ma tam za duzo miejsca

No tak ... w F jest idealne miejsce przy zegarach i na przekaźnik i na gniazdo, ale w ST to ciasno jest ;)

Jakby ktoś pytał skąd wiem to odpowiadam - osobiście montowałem.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można też na kierownicy.. kwestia dorobienia sobie uchwyty.. można np. z tych uchwytów z lampek do roweru coś poskładać.. albo wyciąć z aluminium jakiś mały płaskownik, nadać mu przyzwoity kształt i później przymocować gdzieś.. ludzka fantazja! Choć jak byś chciał to teraz zmienić to będziesz miał już dziurę w boczku.

Ale powiedzcie sami... wersja ST ma ładniejsze te boki, gdzie kolega zamontował swoje gniazdo..

3e99f3db3e.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu masz jeden... to akurat motor koleżanki, też Ewka. W nim właśnie jest tak, że g.zapal. jest podłączone do tego przekaźnika i działa tylko wtedy kiedy moto jest odpalone...

i291634_cimg9053.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ok zamontowane z oddzielnym przekaźnikiem o jakim wspominał kolega Rampus

i działa ok

Dzięki za pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja kupiłem gotowy zestaw z przekaźnikiem 50 zł tylko skrócić kable musiałem bo za długie .Prosta sprawa podpinamy bezpośrednio do akumulatora czerwony czarny a żółty od przekaźnika np do kabla lampy nawet jest fajny paten fabryczny na to nie cze ba zrywać izolacji:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja wole na wache wydać niż inwestować w zapalniczkę piździesiąt zeta albo i więcej. Moja kosztowała mnie 8 zł. Jakiś metr kabla z garażu + kostka na 2 piny plus gniazdko na kablu. Zapalniczke z kablem wożę w schowku. Jak jest mi potrzebna,to podpinam ją pod kostkę pod siedzeniem i mam prąd. Kabel do ładowania nawigacji mam dość długi,więc z gniazdem na kierownicy byłaby plątanina. A tak to porządek i co najważniejsze działa równie dobrze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja przypadkowo odkryłem wolno zwisającą kostkę z wejściem podobnym jak na kierunkowskaz. Między prawym lagiem a obudową na wysokości kostki kierunkowskazu. Podłączyłem tam dodatkowe oświetlenie i usb/gniazdo zapalniczki montowane do kierownicy. Fka była z 99'

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja zrobiłem sobie rozdzielacz napięcia, 4 zabezpieczone linie po zapłonie, bezpieczniki łatwo dostępne.
1bcd1c1cddd0d56e5dc23516902fc09b.jpg
5eea55c77dbe8f48fae279d895a7d950.jpg
6cfa504c10112e8dc5a424c4bd48e775.jpg
Na bezpieczniki standardowe, duży przekaźnik samochodowy, przykleiłem do obudowy bezpieczników.
Sygnał po zapłonie wzięty bajpasem z widocznego bezpiecznika.


Wytapatalkowano

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×