Skocz do zawartości
kptBurek

[2013] F700GS i F800GS

Recommended Posts

Dave, nie prowokuję, stwierdzam fakty :) Ale wahaczor Kata zrobił na mnie wrażenie, serio, szajs! Dwa pozostałe zdjęcia nie pasują do schematu, to moim zdaniem inna para kaloszy, piszę zupełnie obiektywnie. To motocykle które są poddawane naprawdę ekstremalnym obciązeniom, naprężeniom, nie porównywałbym tego do jazdy, nawet po bezdrożach dużym gieesem czy osiemsetą. Ja rozumiem że bronicie swego, jak najbardziej, ale no jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie widzicie w tym pękaniu wahacza czy rozkładaniu się ramy w beemkach niczego dziwnego. Santa Marija di Guadelupe, to są te same modele i pękają w tym samym miejscu. No kurde, co się musi stać, żeby beemka przyznała się do lipy i wymyśliła jakiś sposób na wzmocnienie tych elementów tak, żeby nie zagrażały życiu ludzkiemu? Żeby nie było, ja wiem, doskonale zdaję sobie sprawę z tego że beekma robi bardzo dobre motocykle, zajebiste wręcz, ale no kurde, ta potęga wyrosła 20, 30, 40 lat temu, w tej chwili mam wrażenie, że po prostu "jedzie na patencie" swoich legendarnych poprzedników. Nie wiem, ale wydaje mi się, że gdybym jeździł takim gieesem, to cąły czas miałbym gdzieś z tyłu głowy, żeby nie zjeżdżać z czarnego, uważać na dziury, krawężniki, śpiących policjantów, w obawie przed pęknięciem wahacza. Nie wiem nawet jak to tam jest dokładnie w dużym rozwiązane, bo się nie zagłębiałem, ale czy Moto Guzzi nie ma tego podobnie rozwiązanego? Jeśli tak, to czy tamte nie pękają, czy tylko się o tym nie słyszy? Żeby była jasność sprawy, gdyby zdrzało się że nie wiem, w jednym egzemplarzu strzeli wahacz, w drugim główka ramy, w trzecim silnik się zapali, a w czwartym odpadnie subframe z siedzeniem - luz, pewnie wina eksploatacji, albo wada jakaś ukryta. No ale kurde, padają TE SAME elementy w TYCH SAMYCH modelach, więc co? Przypadek? Ja w takie przypadki nie wierzę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seb, nie stwierdzasz faktów, tylko dorabiasz ideologię do kilku popularnych zdjęć.

Zdjęcia zrobiły furorę, bo zupełnie nie pasują do rzeczywistości.... bo stało się coś, co stać się nie powinno i nie pasuje do tych trwałych motocykli.

Twierdzisz, że przeciążenia na motocyklu ważacym 100-150kg są większe niż na takim 230+ ? Ciekawa teoria.... Zerknij lepiej na jakiegoś jutuba co ludzie potrafią robić na 8setach lub innych ciężkich enduro. Wtedy wrócimy do tematu warunków eksploatacji w kontekście przeciążeń.

I na koniec dorzucę temat usterkowości. Wiadomo, że KAŻDY produkt/wyrób ma jakiś % usterkowości. Czy to jest samochód, telewizor, czy choćby widelec. Po prostu zdarzają się wady materiałowe, błędy montażu, itd. itp. (nie mówię o błędach konstrukcyjnych). Oczywiste jest, że seria GS firmy BMW jest niekwestionowanym liderem w tym segmencie. Choćby z tego faktu zdjęć usterek BMW musi być więcej niż innych marek.

Bo idąc Twoim tropem, można by powiedzieć że np. marka Royal Enfield jest na Polskich drogach absolutnie bezawaryjna. A uwzględniając co przed chwilą napisałem jest dla mnie oczywiste, że skoro w Polsce jest tego może 1 egzemplarz.... to nie przebije się przez tysiące BMW.

Według mnie cały temat mieści się w prostej statystyce.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi sie widelec nigdy nie popsuł. Kiedyś pogięła mi sie łyżka, no i regularnie tępią noże.

Ale uspokoiłeś mnie Dave.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacku, tępiące się noże to błąd konstrukcyjny, a te pisałem że wykluczamy.

Z łyżką pomogłeś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super.

A o nożu powiem Żonie, jak wspomni coś o ostrzeniu.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dave, nie piszemy o polskich drogach, tylko o całości. Nie było moim celem wywoływanie "gównoburzy" jak to teraz młodzież popularnie mówi :) niemniej, absolutnie nie trafiają do mnie argumenty o stosunku wagi do przeciążeń, ponieważ rama chyba jest odpowiednio mocniejsza w cięższych motocyklach niż w lżejszych czy nie? To co robią ludzie na osiemsetach czy 1200 to wiem, włąsnie to można nazwać "błędem statystycznym", ponieważ nie do tego te motocykle zostały stworzone. Nie dorabiam ideologii, nadal uważam że stwierdzam fakty, jest wiele przykładów na to, że zdarza się w nich powtarzalna usterka, która zdarzać się nie powinna, tylko tyle i aż tyle. Co do zdjęć które zrobiły furorę, jak najbardziej tak, oczywiście, dobrze to napisałeś, zdarzyło się to, co zdarzyć się nie powinno i dlatego zrobiło furorę. Analogicznie i logicznie - jak pęka mi rama w motocyklu za pierdylion dukatów, to cykam fotę i wrzucam do sieci, bez dwóch zdań, to naturalne, dlaczego więc nie ma zdjęc innego modelu innej marki w tej klasie, z jakąś powtarzalną, poważną usterką?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie foty na pewno są, tylko nikogo tak nie cieszą i prawie nikt ich nie przekazuje dalej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eeeeee... Ja się nie natknąłem, a szukałem. Żeby nie było, być może taka usterka jakiegoś innego modelu innej marki również występuje, tak alub inna, ale brak własnie dokumentacji takich przypadków w formie zdjęc, a na prawdę, nie chce mi się wierzyć, że gdyby jednak występowała w załóżmy nie wiem Yamie ST1200, to na forach BMW by o tym nie wrzało, no nie uwierzę dopóki nie zobaczę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, siła działająca na wahacz w motocyklu ważącym więcej jest większa niż w ważącym mniej. Jeżeli ten argument do Ciebie nie trafia, to trudno. Mogę z tym żyć ;)

A do zdjęć - wkleiłem Ci kilka z KTMa. Takich z rozjazdem znajdziesz setki. No ale to nie BMW, więc nie można tego ogłaszać jako powtarzalna usterka i trąbić jakie to BMW jest "be". Powiesz "nie w tej klasie", no tak nie w tej, bo w swojej klasie GS jest bezkonkurencyjny. Przejedź się gdzieś dalej w typowe warunki dla tego sprzętu (np. Albania) i zobaczysz proporcje GSów do innych sprzętów.

To tak samo, jakby mówić o wklejonych przeze mnie fotkach, że KTM to gówno jakich mało. Normalnie zwykła plastelina. Przecież X-chalenge się tak nie rozjeżdżają!

Jeżeli nie dorabiasz ideologii, to powtarzasz zasłyszaną. Nie zgodzę się, że to stwierdzenie faktów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seb, tu masz wątek o tym, że pęknięcia ramy w Super Tenere to typowa usterka: http://www.super-tenere.net/forum/xtz750-cosmetics/51642-xtz750-frame-cracking-splitting

Super Yamaszka może jednak nie taka super?

Tylko, że to nie BMW więc oczywiście nie ma osobnego wątku na każdym forum i powielania fotek na FB i innych...

Nie mam (może niestety, a może na szczęście) czasu, żeby CI wyszukać pęknięcia każdego motocykla, ale może Cię to zainspiruje do poszukiwań i podzielisz się z nami wynikami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde, Seb. Dave ma rację. Odstaw ten motek, zanim coś się stanie. Kup X-a, one tak nie robią.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dave, nee zaginaj czasoprzestrzeni :) ja pisałem o ST1200, Ty wklejasz antyki, ST750, o której ramach napisano już tony, tyle że te ramy mają po 20 i więcej lat. Ja napisałem wcześniej że beemki z tamtych czasów były pancerne. Mnie chodzi o motocykle współczesne, nie napisze mi chyba, że poziom wiedzy i możliwości badawcze wtedy były identyczne jak teraz? Dlatego własnie mnie to dziwi, że przy całej wiedzy, możliwościach i doświadczeniu, w obecnych czasach wypuszcza się takie buble. A co do do tego że głosze czyjąś ideologię, to nie trafiłeś, nie przeczytąłem nigdzie, ani jednego wątku o tych pękających ramach, widziałem tylko zdjęcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzisz Seb, a to trochę wyjaśnia... To może zamiast się (i innych) nakręcać i dorabiać sobie jakieś opowieści dziwnej treści, to pochyl się nad tymi przypadkami. Ale nie na forach innych marek, na których jest jedno zdjęcie pękniętego wahacza z prześmiewczymi opisami, ale sięgnij do źródeł, do uczestników.

Tu masz 2 przykłady. Hiszpańskiego nawet nie trzeba czytać... jak dojedziesz do fotki z wahaczem, to później sprawdź jedno zdjęcie wyżej. Wtedy wrócimy do rozmowy o 'normalnej eksploatacji'

http://bmwclubs.heavenforum.org/t1416-kwa-zulu-loop-2-5-april-2009

http://www.bmwmotos.com/foro/mensajes-moteros/332549-nacida-en-el-desierto-yamaha-1200-super-tenere-por-fin-2-a-7.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dave, w pierwszym linku na zdjęciu wyżej połamańca jest paw :D no ale ok, przeczytałem że przywalił i wtedy pękł wahacz. W drugim przykładzie nie wiem czy najpierw pękł wahacz i dlatego wyglebił, czy wahacz pękł dlatego że wyglebił. Natomiast nie próbuj mi wmówić że ta droga piaszczysta to jest coś po czym nie ma prawa przejechac duży GS, jeśli tak, to spece od marketingu powinni zmienić cały wizerunek tego motocykla jaki jest kreowany w mediach i postawić go raczej w jednym szeregu z Gold Wingiem :) i jasno napisać że to motocykl szosowy, a nie podróżne enduro :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj, widzę że nikt Cię nie przekona, że czarne jest czarne.

Fiknął koziołka i złamał wahacz, chociaż spodziewam się, że i tak Cię to nie przekonuje.... i tak nie ma znaczenia....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten hiszpan? Nie wiem właśnie jak to było, nie znam hiszpańskiego, a google radzi sobie średnio, mogę wkleić jeśli chcemy się pośmiać :) Dave, to nie chodzi o przekonywanie mnie, absolutnie. Ja nadal uważam że to są zajebiste motocykle, na dużym gieesie zrobiłem jakieś 100 kilometrów, jak zsiadałem to uśmiech miałem przyklejony do papy, prowadzeni tego motocykla to bajka, inne słowo nie przychodzi mi na myśl. Niemniej jednak uważam że BMW powinno zająć jakieś stanowisko w tej sprawie, oficjalnie. Chyba że na prawdę WSZYSTKIE przypadki wyglądały tak że pęknięty wahacz był wynikiem wypadku, ale nie chce mi się w to wierzyć.

Obejrzałem jeszcze raz fotki te hiszpańskie, ten motocykl jest pogięty w chińskie osiem, cały, więc nie wiem jak on musiał tam wyczochrać o glebę, z jaką prędkością jechać, nada też nie wiem czy najpierw pękło ramię i dlatego wyglebił, czy było odwrotnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ilu naszym forumowiczom pękł taki wahacz? Bo nie spotkałem się z takim przypadkiem przez ten czas jak tu jestem.

Czyżby nikt nie miał odwagi się pochwalić? ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam kumpla co jeździ 800 w terenie. Przednie koło udało mu się pogiąć ale nic innego mu nie pękło. Może on ma akurat pancerną 800 dlatego nic się z nią nie dzieje. A dodek jak wje.... sie w dziurę na zlocie to też nic oprócz szybki jej się nie urwało.

Wysłane z mojego LIVE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I oby przypadki kiedy coś się stało omijały wszystkich "naszych", innych zresztą też:) A'propos koła, to nowa Tenera 660, ma koła z plasteliny, gównolit normalnie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seb nic Cię nie przekona do kupna bmw , my to rozumiemy ;-) . ale chcący kupić cokolwiek w naszych czasach zaczynają od opinii internetowych , dziwnych stron porównawczych , serwisowo-opiniodawczych itp . to kto normalny czytając te wypociny kupił by sobie auto z silnikiem 1,5 dci /przecież to złom straszny/ 2,0 tdi /no to ci dopiero kupa/ czy coś podobnego o czym napisano w necie tony paszkwili . nikt , natomiast jeżdżą tego miliony i mają się dobrze - to jakiś procent populacji się wysrywa bo ktoś zapomniał wymienić olej albo wlał badziewie zamiast zalecanego . promil ma wady konstrukcyjno-materiałowe , pomijam proceder cofania liczników bo jest różnica czy coś się wysra po 150 czy po 450 tysiącach ;-) . i tak możemy mnożyć rzeczy które są w milionach sztuk na świecie a pada kilkaset z różnych powodów .

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mam kumpla co jeździ 800 w terenie. Przednie koło udało mu się pogiąć ale nic innego mu nie pękło. Może on ma akurat pancerną 800 dlatego nic się z nią nie dzieje. A dodek jak wje.... sie w dziurę na zlocie to też nic oprócz szybki jej się nie urwało.

Wysłane z mojego LIVE przy użyciu Tapatalka

Szybkę wywaliłam głową i lepiej szybkę wywalić niż żeby ona głowę mi wywaliła.

A osiemseta ma koła z gównolitu i one się gną. Wiem bo to przerabiałam.

W starszych osiemsetach gnie się jeszcze śruba w ramie ale kawałek amelinium załatwia sprawę - po lifcie w 2013 ten problem podobno nie występuje (a amelinium rzeczonego nie da się tam wstawić)

Mi się jeszcze wygła rama pomocnicza przy prawym podnóżku pasażera jak wyje... się w Gruzji.

Poza tym nic się nie dzieje.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szybkę wywaliłam głową i lepiej szybkę wywalić niż żeby ona głowę mi wywaliła.

A osiemseta ma koła z gównolitu i one się gną. Wiem bo to przerabiałam.

W starszych osiemsetach gnie się jeszcze śruba w ramie ale kawałek amelinium załatwia sprawę - po lifcie w 2013 ten problem podobno nie występuje (a amelinium rzeczonego nie da się tam wstawić)

Mi się jeszcze wygła rama pomocnicza przy prawym podnóżku pasażera jak wyje... się w Gruzji.

Poza tym nic się nie dzieje.

O! Dziękuję za komplement :)

Rozumiem, że moja 6 letnia nie jest pogięta, bo jestem chudziutki i leciutki :)

No i oczywiście temu, że jeżdżę solo, bez bagaży, itd...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kto wie co się działo z motocyklem, że do tego doszło.

Żeby pękł taki wahacz, to moim zdaniem musi dostać z jakiegoś kamulca albo coś.

Zresztą tak było z tym KTMem od wahacza rozwalonego

Każdą sprawę trzeba by zbadać indywidualnie.

A przecież mogło być tak, że wahacz dostał z kamienia mocno, ale nikt tego nie sprawdził. I po paru tysiącach pękł w tym miejscu, gdzie był osłabiony czy nadpęknięty.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×