Skocz do zawartości
olacka

2 kaski na 2oo- czyli jazda z plecaczkiem

Recommended Posts

Otwieram temat jazdy z plecaczkiem i zmian jakie wprowadza w prowadzeniu motocykla.

I od razu zagadnienie, które mnie w ostatnim czasie lekko strofuje. A mianowicie przy prędkości przelotowej w momencie, gdy kask pasażera jest w lini pionowej za kaskiem kierownika oby dwa kaski zaczyna rzucać na prawo i lewo. Efekt znika w momencie, gdy pasażer trzyma swoją głowę po któreś ze stron kierowcy. Czy ktoś się z tym tematem spotkał i potrafi to wyjaśnić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Otwieram temat jazdy z plecaczkiem i zmian jakie wprowadza w prowadzeniu motocykla.

I od razu zagadnienie, które mnie w ostatnim czasie lekko strofuje. A mianowicie przy prędkości przelotowej w momencie, gdy kask pasażera jest w lini pionowej za kaskiem kierownika oby dwa kaski zaczyna rzucać na prawo i lewo. Efekt znika w momencie, gdy pasażer trzyma swoją głowę po któreś ze stron kierowcy. Czy ktoś się z tym tematem spotkał i potrafi to wyjaśnić?

Wydaje mi się, że to wynik podciśnienia i jakiegoś rezonansu. Nie spotkałem się z tym nigdy podczas jazdy (Przy żadnej prędkości poniżej 140).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest to w miarę proste, jak jedzie kierownik, to opływ za kaskiem nie ma takiego znaczenia, ale jak już jedzie drugi, to wiry wytwarzane za kaskiem pierwszym wpływają na kask drugi, jeżeli plecak przesunie głowę w bok, wtedy robi drugi punkt początkowy i wszystkie zawirowania przechodzą pomiędzy kaskami.

Des_Schuberth_S1_PRO_Aerodynamics.jpg

content_photo_aero-03.jpg

rozwiązaniem były by poniższe kaski :-D

021.jpg

draft_lens12003441module109390641photo_1278531288Helmet7.JPG

alien_head_quadrilogy_edition_collector_.jpg

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ewentualnie opcja dla par, które się nie kłócą :lol:

helmet07.jpg

ScreenShot054.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ScreenShot054.jpg

Ten to chyba dla bliźniaków syjamskich :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×