Skocz do zawartości
sarawi

komunikat: SERVICE 00.00 mls

Recommended Posts

Po uruchomieniu silnika pojawia mi sie na chwile informacja: SERVICE 00.00 mls. Mam sie tym przejmowac? czy to tylko kolejny sposob, aby "zachecic" klienta do odwiedzenia serwisu i zostawienia kilku zl, po to, aby znow odliczalo mi do kolejnego "serwisu"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie nie można się tego pozbyć za pomocą magicznej kombinacji przycisków,więc chyba ewentualnie serwis. Przy okazji można ustawić informację w układzie kontynentalnym, spalanie, średnia prędkość itp będą podawane w jednostkach stosowanych w europie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale oczywiscie nie chodzi mi o to, ze mam MILE a nie KILOMETRY, bo to akurat ma dla mnie najmniejsze znaczenie, wlasciwie zadne - to moj trzeci motocykl w milach, wiec zupelnie mi to nie przeszkadza i nie zamierzam z tym nic robic, a juz na pewno nie zamierzam w zwiazku z tym za nic placic. Chodzi mi tylko o to, czy samym komunikatem mam sie przejmowac czy olac?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam nadzieję że serwisujesz motocykl, ta informacja jeśli nie poparta czerwonym trójkątem , jest tylko i wyłącznie przypomnieniem o potrzebie dokonania czynności serwisowych po 10000 km lub po roku od ostatniego serwisu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywisie, ze serwisuje. To byloby nierozsadne z mojej strony jezdzic, a jezdze duzo, bez regularnych przegladow. Aczkolwiek, nie serwisuje go w BMW, dlatego pytam o ten komunikat. Nic poza tym niepokojacego sie nie dzieje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz wgniazdo OBD ? ....jeśli tak w internecie można kupić moduł BT do komunikacji z komputerem w protokole OBD a wtedy można przy użyciu smartfona dokonać odczytu wielu informacji o swoim pojeździe oraz na pewną ingerencje w zależności od posiadanego softu naprzykład kasowanie błędów :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tego nie wiem czy mam ;) powiedz mi gdzie go szukac i jak wyglada, to Ci powiem czy mam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To takie gniazdo ale eurozłącze :D ....nie wiem gdzie szukać :( ...jest we wszystkich samochodach po 2005 roku a podobno równiesz w nowszych motocyklach. W serwisie podłączają do tego komputer i diagnozują usterki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To takie gniazdo (...) ale nie wiem gdzie szukać

hehehe no widzisz, to mnie tym bardziej nie przeceniaj! Nie zapominaj, ze ja baba jestem, wiec tym bardziej nie wiem jak wyglada i gdzie go szukac, ba! ja nawet kiedys do naszego jednego forumowego kolegi dzwonilam z zapytaniem "eee, a jak w tym zegarek przestawic?" :) Generalnie, chodzi o to, ze wyjezdzam, GS pewnie pare tysiecy zrobi i mam nadzieje, ze przy okazji psikusa zadnego mi nie zrobi w zwiazku z powyzszym.

Edytowane przez sarawi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gniazdo diagnostyczne jest pod siedzeniem ale jest tylko jedno urządzenie które je obsługuje , czasem serwis może być tanszy. Tym bardziej że przy pewnej regularności zabawy z podpieciem pod komputer są gratis. Urządzenie tanie nie jest i ja do tej pory zawsze wolałem za te pieniądze zjeść i wyspać się na wycieczce niż wydać na kolejny elektroniczny szpej. Poza tym BMW się nie psuje http://www.gs911.eu/ :-)

A gniazdo to ten walec z kabelkami na początku tylnego błotnika i w 650 jest takie same

IMG_20120621_190823-1.jpg

Edytowane przez marekw

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OBD na BT kosztowało mnie 65 zł program na android market 13 zł w moim dakarze nie znalazłem wyjścia OBD :( ale w samochodzie i owszem :)

Program pozwala na wyświetlanie informacji z komputera oraz na wyświetlanie komunikatów o błędach oraz ich usówanie :) krótko się bawiłem bo nie mam androida a na iphone jeszcze nie ma appki :(

Sarawi, Marekw ma racje lepiej serwis w to zaanagzować :) zresztą patrząc na zdjęcie nawet jestem o tym przekonany :D

Edytowane przez gsdakar

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W GS'ie jest po prawej stronie chłodnicy ( u góry )

EDIT: małym GS'ie ;)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po uruchomieniu silnika pojawia mi sie na chwile informacja: SERVICE 00.00 mls. Mam sie tym przejmowac? czy to tylko kolejny sposob, aby "zachecic" klienta do odwiedzenia serwisu i zostawienia kilku zl, po to, aby znow odliczalo mi do kolejnego "serwisu"?

Po uruchomieniu silnika pojawia mi sie na chwile informacja: SERVICE 00.00 mls. Mam sie tym przejmowac? czy to tylko kolejny sposob, aby "zachecic" klienta do odwiedzenia serwisu i zostawienia kilku zl, po to, aby znow odliczalo mi do kolejnego "serwisu"?

Tak jak wcześniej było tu już wspomniane,jest to informacja o zbliżającym się przeglądzie.Jeździć bez obaw,a przy okazji ( jeśli Ci to przeszkadza ) do serwisu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hahaha, jak spojrzalam na to zdjecie, to pierwsze co pomyslalam: o, qrwa, jasne, na pewno znajde ... ! :)

dobra, nie jade do zadnego serwisu, nie mam na to przed wyjazdem czasu. "BMW sie nie psuje" :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sarawi, to tylko info, że do następnego serwisu zostało Ci 0 mil. Ja mam datę 04/2012.

Nawet chciałem pojechać, błędy pokasować i w ogóle, ale jak usłszałem 200 zł, to sobie odpuściłem. ;)

Wydaje mi się, że kompa w twinach można przestawiać na jednostki metryczne. Coś powinno być w instrukcji. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Datę masz już przestawioną na metryczne, a 0 mil = 0 km - to po coś zmieniać? :-P :-P :-P - jak kasowanie 200 zł to zmiany pewnie jeszcze więcej Pzdr :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wniosek z tego prosty - do BMW sie nie wybieram.

PS: Leff, a skad ja Ci instrukcje wezme? :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poproś Artura ,myślę że załatwi taką drobnostkę. Instrukcja nic nie powie na temat zmiany jednostek na metryczne, bo można to zrobić- jedynie przez złącze diagnostyczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wniosek z tego prosty - do BMW sie nie wybieram.

PS: Leff, a skad ja Ci instrukcje wezme? :P

Wysłałbym Ci, ale swoją też zgubiłem. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba popytać w okolicy, niektóre warsztaty nie BMW mają interfejs do podłączania BMW, w 3City np w KTM kasują błędy taniej niż u Zdunka w BMW i jest koleś z prywatnym warsztatem który za podłączenia do kompa bierze 50pln a to chyba nie jest za duży koszt, mnie denerwuje jak się coś świeci co nie powinno. :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poproś Artura ,myślę że załatwi taką drobnostkę. Instrukcja nic nie powie na temat zmiany jednostek na metryczne, bo można to zrobić- jedynie przez złącze diagnostyczne.

Ciekawostka, w Tenerce mozna było kombinacją przycisków na liczniku, a wszystko zapisali własnie w instrukcji ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawostka, w Tenerce mozna było kombinacją przycisków na liczniku, a wszystko zapisali własnie w instrukcji ;-)

no proszę, Dakarowy znalazł pierwszego plusa Teneryfy :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawostka, w Tenerce mozna było kombinacją przycisków na liczniku, a wszystko zapisali własnie w instrukcji ;-)

W Kawie taką jak masz też można koleś ma anglika i mówi że da się przyciskami zmienić jednostki, niestety bmw chyba na to nie wpadło :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W samochodach BMW starszej nieco daty można było inspekcje skasować zwierając kable (bodajże 7 i 19 - ale pewny nie jestem). Pewnie w motocyklu też da rade, tylko trzeba znaleźć chętnego co by popróbował różne kombinacje :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×